dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adyzio

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Kod pocztowy
    03-310
    Posty
    7

    Question Tynki gipsowe wewnętrzne, maszynowe, zużycie, jeden pracownik bez pomocnika

    Witam,
    czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć, czy jest zależność w zużyciu materiałów do tynku wewnętrznego gipsowego nakładanego maszynowo, jeśli pracuje tylko jedna osoba a jeśli pracują 2 i więcej osoby? Oczywiście wiem, że od ścian dużo zależy, ich wilgotności czy tego jak bardzo są krzywe - ale wiem, że są odpady i się zastanawiam czy dużo większe jak pracuje jedna osoba niż jak jest ich dwóch ?!

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Jak jest kilka osob to i tak kazda pracuje na innej scianie wiec odpadu powinno byc tyle samo co przy 1.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  3. #3

    Domyślnie

    Nie powinno być znaczącej różnicy. Zużycie na większości tynków gipsowych lekkich to 12 kg na m2.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adyzio

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Kod pocztowy
    03-310
    Posty
    7

    Domyślnie

    Zastanawiałem się, ponieważ na 700m ścian jedna osoba robiła 2 miesiące i... teraz nie pamiętam cyferek, ale powiedziano mi, że wyszło półtorej palety więcej towaru niż wychodzi standardowo - mimo, że ściany wg tego co robił były dosyć proste. Stąd moje pytanie - zastanawiam się, czy jak by robił z pomocnikiem albo by robiło 3 osoby tak jak było planowane to czy byłoby mnie odpadów?! Oczywiście wiem, że by zrobili to w 3 tygodnie a nie 2 miesiące...ale to inna kwestia

  5. #5

    Domyślnie

    jakby robili we dwóch, to każdy coś musiałby ukraść, czyli różnica byłaby większa. i majster i pomocnik

    A jak się umawiałeś na zapłatę, z materiałem, czy sama robocizna? jak sama robocizna to błąd, jak od metra2 z materiałem, to ich problem.


  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adyzio

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Kod pocztowy
    03-310
    Posty
    7

    Domyślnie

    No właśnie w tym sens, że się umawiałem na całość - robota z materiałem ale z "gwiazdką", że jak wyjdzie worków więcej niż standardowo to dopłacam za worki - i wyszło mi drożej, niż jak bym wziął droższą ekipę bez "gwiazdki" Dlatego szukam przyczyny, skąd mogło się półtorej palety więcej zużyć. Robił jeden majster, przez 2 miesiące, a do tego czasem sobie drinkował

  7. #7

    Domyślnie

    Mnie 700m2 robili we dwóch 1 tydzień.
    Materiał mnie nie interesował. Gdzie trzeba było to tynku jest nawet 3-5cm.
    Odpadu jakby liczył na worki to pewnie kilka worków by uzbieral, a poszły prawie dwie palety.

  8. #8

    Domyślnie

    2 palety? to czym ci tynkowali?

  9. #9

    Domyślnie

    Tynk gipsowy i tynk cementowo wapienny. Ile dokładnie poszło to nie powiem , bo mnie to najmniej interesowało. Ale przywieźli dwie palety

  10. #10

    Domyślnie

    Jedna paleta gipsu starcza na 100m2 a CW ok 60m2 więc 2 palety to na pewno nie starczyły

  11. #11

    Domyślnie

    może było więcej, naprawdę nie liczyłem, płaciłem za całość, czyli materiał z robocizną, może ja widziałem tylko dwie? a faktycznie było więcej, tynkowali z tydzień, na budowie byłem tylko ze dwa z tych dni. i jeszcze jedno, tynków miałem 570m2, przynajmniej za tyle zapłaciłem.


  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adyzio

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Kod pocztowy
    03-310
    Posty
    7

    Domyślnie

    a ile płaciłeś jak mogę się spytać - z metra albo całkowicie?
    2 palety to przywieźli na początek, na pewno dowieźli u mnie na początku było 5 palet

  13. #13

    Domyślnie

    mniej więcej standard czyli 28/m2


  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adyzio

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Kod pocztowy
    03-310
    Posty
    7

    Domyślnie

    no to faktycznie standard....za miękki tynk gipsowy

  15. #15

    Domyślnie

    Nie miękki tylko knauf diamond a to jest różnica

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony