dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie opłata za podłączenie prądu

    Witam, jak wygląda sprawa opłat za podłączenie prądu? Za przyłączenie budowlane fachowiec z energii zarzyczył sobie 900 zł. Energia nas o tym nie uprzedziła. Rzekomo Energa daje zlecenia na podłączenie prądu podwykonawcy z którym my się musimy rozliczyć. Jak to wygląda? Czy za podłączenie prądu stałego również zaskoczy nas jakaś opłata?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Masz w cenniku ryczałt do 200m stawka zależna od mocy przyłączeniowej poniżej 100zł/kW. I to płacisz ZE za postawienie skrzynki.
    Osobna kwestia to zbudowanie WLZ i rozdzielni/erbetki. To już Twoja broszka (byle zgodnie z umową i warunkami od ZE), Twój elektryk, Twój materiał i Twoje koszty niezależne od przyłącza.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łysomice Zobacz post
    Witam, jak wygląda sprawa opłat za podłączenie prądu? Za przyłączenie budowlane fachowiec z energii zarzyczył sobie 900 zł.
    Też tak miałem i zapłaciłem 989zł

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz w cenniku ryczałt do 200m stawka zależna od mocy przyłączeniowej poniżej 100zł/kW.
    Ja mam jeszcze przy okazji inne pytanie. Mam w ogrodzeniu skrzynke już zamontowaną teraz kopie rów na kabel, tylko nie wiem jak mam przeprowadzić kabel do skrzynki. Czy pod skrzynką i tak by wyszedł w peszlu w szafie gdzie bedzie mój licznik i do której mam kluczyk. Oraz czy jak przyjadą panowie z elektryki to mi podepną ten kabel do sieci czy to musi zrobić ktoś inny.
    Bo jeśli kabel ma wyjść od dołu w tej mojej szafie ( a mam dwie do drugiej brak dostępu) to jak mam kabel wypuścić od dołu skoro jest tam zamontowana taka półka , której nie da sie wyjąć tylko trzeba by wybić .

  5. #5

    Domyślnie

    Elektryk powinien wiedzieć, JAK jest zbudowane złącze i w jaki sposób podłączyć kabel zgodnie z WTP wydanymi przez Dystrybutora.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Elektryk powinien wiedzieć, JAK jest zbudowane złącze i w jaki sposób podłączyć kabel zgodnie z WTP wydanymi przez Dystrybutora.
    No własnie rów mam już prawie wykopany ossprzęt kupiony. Myślełem że wystarczy wpuścić kabel do skrzynki a elektrownia jak przyjedzie to pozapina wszystko.

  7. #7

    Domyślnie

    ZE zajmuje się przyłączem do działki a nie przyłączem do budynku - tym zajmuje się elektryk. W warunkach technicznych powinno być to chyba w jaki sposób ma być przyłączone

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    ZE zajmuje się przyłączem do działki a nie przyłączem do budynku - tym zajmuje się elektryk. W warunkach technicznych powinno być to chyba w jaki sposób ma być przyłączone
    Tak jest. Kabel wkopany i doprowadzony ale ekektryk musi przyjść i przepuścić kabel z dolnej szafki do góry oraz sprawdzić czy mam założone wewnątrz bezpieczniki i bezpiecznik różnicowy oraz ich poprawne połączenie. Na koniec wystawi papirek do elektrowni że mogą przyjechać i zapiąć licznik.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No normalnie uśmiałem się Elektryk musi a elektrownia zapnie No i ten papierek do elektrowni, szkoda że głupota nie boli.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    No normalnie uśmiałem się Elektryk musi a elektrownia zapnie No i ten papierek do elektrowni, szkoda że głupota nie boli.
    Jak cie coś ciśnie to se upuść .

  11. #11

    Domyślnie

    Elektrownia nie ma nic wspólnego z Twoim przyłączem na działce . Nawet nie wiedzą że masz działkę.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar matiix
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Siepraw
    Kod pocztowy
    32-040
    Posty
    314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Elektrownia nie ma nic wspólnego z Twoim przyłączem na działce . Nawet nie wiedzą że masz działkę.
    No zgadza się ale by przyjechali i podpieli licznik muszą mieć wpuszczony kabel do skrzynki i rozprowadzony od dołu skrzynki ( z ziemi do otwieranej szafki ) oraz wpuszczony do domu i zrobioną małą skrzynke z bezpiecznikiem różnicowym. Takie info dostałem w TAURON.

  13. #13

    Domyślnie

    Zgadza się to są wymagania lokalnego dostawcy a nie elektrowni . Praktycznie każdy dostawca (PGE, Tauron, ENEA, RWE, Engie, Energa itd) chce żeby przyłącze tyczyło się gotowej instalacji czyli podpięcie kabla w kabel. Tego zrobić się nie da w każdym przypadku bo potrzeby są indywidualne. Czasem taka gra nie jest warta zachodu, jeśli dostawca stawia nierealne warunki, to można po prostu go olać i kupić np agregat. Ja zużyłem prądu na całe 40 zł na całą budowę. I na dobrą sprawę przyłącze wcale nie było potrzebne, poradziłbym sobie właśnie agregatem.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony