Witam,

Niestety nie udało mi się jeszcze uzyskac odpowiedzi na dręczące mnie pytanie, dlatego adresuje je do uzytkownikow tego forum.

Jestem zainteresowany ociepleniem poddasza użytkowego swojego domu jednorodzinnego pianką otwarto-komórkową.
Zastanawiam sie jednak jak będzie zachowywać się płyta OSB oraz reszta pokrycia dachowego na którą położona zostanie pianka?
W moim przypadku całość pokrycia dachowego będzie składać się następujących warstw:
-pokrycie dachowe wykonane z aluminium firmy Prefa,pod blachę położona jest systemowa membrana tej samej firmy, która leży na płytach OSB a te oczywiscie na krokwiach. Pod tym miałaby zostać nałożona izolacja z pianki otwartokomorkowej - 25cm. Całość zostanie przykryta płytami z karton gipsu.

Reasumujac swoje pytanie oraz wątpliwości zastanawiam się co będzie się działo na styku ocieplenia i szczelnej płyty OSB?

Czy z powodu szczelności płyty OSB i w związku z występującymi różnicami temperatur nie będzie problemu z wentylowaniem wilgoci a w rezultacie z późniejszym gniciem płyty?

Z gory dziękuje za odpowiedź.