dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie murowanie cegły

    Witam. Troche nie w branzy ale mam nadzieje ze panstwo pomoga. Jestem zupelnym laikiem jezeli chodzi o murowanie. Mam surowa cegle budowlana , taka zolto pomaranczowa. Kiedy chce ja murowac na zaprawe murarska, cegla w ciagu sekundy wyciaga wode z zaprawy i cslosc w ogole nie trzyma. Probowalem 3 zapram m.in. atlat itp. Prosze podpowiedzcie co robie nie tak, czy gruntowac cegly? Czy jakas specjalna zaprawa?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    namaczasz cegły przed murowaniem w zwykłej wodzie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pawel Sowinski

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    164

    Domyślnie

    Elfir, a możesz powiedziec jak to wygląda? Czy tylko np wkładam cegłe na sekunde do wiadra z wodą, wyciagam klade zaprawe i juz czy np trzeba moczyc cegle 10 minut albo 24h. Dzieki

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiem ile trzeba moczyć.
    Pocztaj w necie. Chyba starczy tylko zwilzyć.

  5. #5

    Domyślnie

    Powinno wystarczyć zwilżenie jej tuż przed położeniem zaprawy, za pomocą pędzla. Jaką tą zaprawę masz ? do cegły to cement, piach i plastyfikator z wodą.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Kalfas (kastra) z wodą. Wsadzasz cegły i idziesz murować.
    Wyciągasz po jednej i murujesz. Braknie - wsadzasz następną porcję.
    (zwykle od tego i donoszenia zaprawy jest pomocnik murarski)

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Nie namaczaj cegły, nie ma sensu. Lepiej użyć plastyfikatora zmieniającego napięcie powierzchniowe wody. Takim plastyfikatorem może być ciasto wapienne, może być cokolwiek co jest dostępne na rynku. Osobna kwestia jest taka jaką masz cegłę (jakiej klasy) a jaką zaprawę robisz. Reguła głosi że to zaprawa powinna być bardziej nasiąkliwa niż cegła.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony