dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie internet LTE - antena zewnętrzna

    Hej,

    Instalujecie u siebie anteny zewnętrzne ? Coś to daje ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Hej,

    Instalujecie u siebie anteny zewnętrzne ? Coś to daje ?
    Jasne koszty zakupu tejże. Ale konieczne jak ktoś bytuje w kopalni głębokiej piwnicy czy w klatce Faradaya. Gdzie indziej raczej zbędne bo zysk do kosztów ......

    no i ludzie wolą pomieszczenia z oknami nawet na blaszanym poddaszu

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Hej,

    Instalujecie u siebie anteny zewnętrzne ? Coś to daje ?
    Dom na krawędzi zasięgu. Po instalacji anteny kierunkowej 8 - 25 MB/s

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    u mnie dała i to dużo.
    koszt anteny okolo 150zl brutto na alledrogo, taka w ksztalcie "krzyza" zalanego plastikiem, nieduza (25x25? moze 30x30), z 2 kabelkami.
    Zestaw:
    FritzBox7490 + ZTE MF823 karta LTE Play
    bez antenki: 1 kreska zasiegu, -90dBm, speednet test: ping 20ms Download 5-7mbps upload podobnie
    po antence: 3-4 kresek zasiegu, -71dBm, speedtest net: ping b/z D: 13,5Mbps U: 8-10

    Rozmawialem z coulignonem na ten temat, kupil u siebie taka sama, i tez mu to znaczaco poprawilo osiagi.
    Wiec IMO: warto
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 21-08-2017 o 20:43
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    legalne to jest?
    W przypadku wzmacniaczy sygnalow komorkowych instalacja takich jest nielegalna, bez zgody operatora? Kara chyba z 5k ?
    Napiszcie jak to jest czy mam bledne dane?

  6. #6

    Domyślnie

    Sam jestem ciekawy , bo sam mam podobny problem ...

    Domek w lesie , dookoła lasy ...

    Sygnał komórkowy kiepski , od 1 do 2 kresek MAX. Ja mam Plusa żona Orange i zasięg kiepski.

    Nadajnik LTE jest oddalony o około 5-6km w linii prostej.
    Czy antena by dużo pomogła i czy to jest legalne ?

    Pytam , bo instalator powiedział że wzmacniacze poprawiające sygnał GSM są nielegalne i za to grozi spora kara , a przecież chyba taka antena zewnątrzna z wzmacniaczem to niemalże to samo ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    dla wszystkich ktorzy nie wiedza czy by pomogla:
    zamowic przez internet, zalozyc, zobaczyc.
    jak nie pomoze - skorzystac z prawa do odstapienia od umowy zawartej na odleglosc i odeslac sprzedajacemu.
    co do legalnosci - nawet mi do glowy nie przyszlo ze to moze byc illegal. z drugiej strony kto naklada taka kare? operator? a na jakiej podstawie? bo tak - bo sie nie wyspalem?
    poza tym jak to niby operator ma zweryfikowac? czy uzywasz antenki czy nie?
    ja za chwile przesiadam sie z play na orange lte ze wzgledu na ilosc danych, lepszy zasieg ale antenke i tak zostawiam.
    Jak im przyjdzie do glowy kiedykolwiek mnie ukarac za uzywanie antenki - prosze bardzo - pytalem o swiatlowod, o DSL, o Neostrade - nic nie dostepne... jedyne co to LTE, wiec wara od mojej anteny
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #8

    Domyślnie

    Można jeszcze upewnić się w necie, ale IMO nie ma w tym nic nielegalnego. Te anteny nie mają niewiadomo jakiej mocy i często są kierunkowe. Nie ma obaw, że z Bieszczad złapiecie BTS-a w Świnoujściu

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    homecactus

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    922

    Domyślnie

    Antena jest legalna.
    Nielegalne są tzw wzmacniacze sygnału komórkowego, czyli takie urządzenia, które z jednej strony odbierają sygnał, a z drugiej go nadają, ale już z większą mocą, tak że w naszej typowej komórce po prostu "polepszy się zasięg".
    Antena tylko sygnał odbiera i przesyła przewodem/kablem do routera, i jest w pełni legalna, niezależnie od tego, czy w środku ma wzmacniacz czy też nie. Bo ten wzmacniacz wzmacnia tylko sygnał idący w kierunku routera, a nie transmituje tego sygnału z powrotem "w powietrze", co mogłoby zakłócić sygnał operatorski.

    pzdr

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ....pytalem o swiatlowod, o DSL, o Neostrade - nic nie dostepne... jedyne co to LTE, wiec wara od mojej anteny
    Mam niestety podobną sytuację. Żaden z dostawców nie jest zainteresowany doprowadzeniem internetu do 6ciu domków jednorodzinnych, mimo że po drugiej stronie drogi domy mają neta na kablach telefonicznych.
    Pozostaje LTE... tylko jak z tym limitem? 250GB - ma ktoś pojęcie na ile i jakiego użytkowania wystarczy? W tej chwili na budowie byłby do kamerek ale później dwa kompy plus tablet normalnego (bez namiętnego sciągania filmów, gier itp) to na miesiąc styknie ?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Ja mam net z nju 100 gb /1 msc potem predkośc 1mg/s za 29 zł miesiecznie . całość hula po wifi na takim modemie z allegrogo https://allegro.pl/oferta/router-hua...YmUwNWM3NmU%3D

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Pozostaje LTE... tylko jak z tym limitem? 250GB - ma ktoś pojęcie na ile i jakiego użytkowania wystarczy?
    250GB trudno przekroczyć. Trzeba dużo filmów wysokiej jakości oglądać Netflixa, YT z innych źródeł.
    Chyba najlepiej wychodzi internet biurowy w Orange (przynajmniej w teorii). Ale ważniejsze, jaki operator ma u Ciebie najlepszy zasięg i największe transfery.

  13. #13

    Domyślnie

    Mnie różnie wychodzi z transferem od 4 miesięcy mierzę ile zużywam na normalne użytkowanie komputera. Maksymalnie wyszło mi 60 GB - ale to użytkowanie raczej niewielkie. Zainstaluj sobie Bitmeter i zobaczysz ile zużywasz na miesiąc.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sheen

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Różyny
    Kod pocztowy
    83-031
    Posty
    31

    Domyślnie

    Trudno przekroczyć? Mam Orange 250GB. 10 odcinków Altered Carbon w 4K z dolby vision i dolby atmos zjadło mi prawie 70GB w jeden dzień. W godzinach od 0:00 do 8:00 nie pobiera transferu więc można cos większego do ściągania zaplanować na noc. Przestałem oglądać nc+ tylko netflixa to 20-stego nie mam transferu. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez sheen ; 03-08-2019 o 11:53

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Mam niestety podobną sytuację. Żaden z dostawców nie jest zainteresowany doprowadzeniem internetu do 6ciu domków jednorodzinnych, mimo że po drugiej stronie drogi domy mają neta na kablach telefonicznych.
    Pozostaje LTE... tylko jak z tym limitem? 250GB - ma ktoś pojęcie na ile i jakiego użytkowania wystarczy? W tej chwili na budowie byłby do kamerek ale później dwa kompy plus tablet normalnego (bez namiętnego sciągania filmów, gier itp) to na miesiąc styknie ?


    Serio taki problem w dzisiejszych czasach? We 3 chcemy się podpiąć do linii Orange która mamy przy asfalcie 150m dalej ...

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Może nie ma jak podwiesić kabla(brak słupów) albo inne niedogodności. Jakbyś był z Małopolski to za 500 byś miał światłowód 200m. 250gb z Orange to trochę jest chyba że oglądasz filmy w 4k nie mając tv to i tak przekroczysz limit. Oglądając filmy yt strony to ciężko byłoby. Mieszkając na wsi miałem 0.5Mb po instalacji anteny 7-10 Mb. Transfer 1 GB starczał na strony i GG. Przy yt w zwykłej rozdzielczości bajki 5 dni max. Pytajnick dogadaja się z sąsiadem jak jest po drugiej stronie ulicy zwykła przewiesza albo dwie anteny zawsze da się coś wykombinować potrzeba tylko chcieć nie ma rzeczy niemożliwych.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Poszukajcie lokalnych dostawców internetu radiowego. W firmie postawili nam stację bazową z jebitną antenką która łączy się z ich nadajnikiem 7 km dalej. Moja stacja daje internet mi oraz rozsyła sygnał na najbliższą okolicę.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Niestety, 21y wiek a takie problemy. Kable od sąsiada po drugiej stronie drogi odpadają ze względów...ekologicznych. Sąsiedzi po drugiej stronie drogi mają kopciuchy na wszystko i zadymiają tych przede mną...a ja jestem jeszcze dalej o jakieś 40m.
    Radiowy, kiedyś był ale padł.
    Kolega ma mi podesłać znajomego technika z orange i może coś wymyśli, choć w biurze powiedzieli, że opcji kablowej niema.

  19. #19
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Orane już dawno odeszło od kabla ,też byłem tym zainteresowany a oni że nie mają wolnych portów i takie bzdety ale jak o tym opowiedziałem sasiadowi to podzwonił do kogoś z orange (rodzina) to okazało się że jak najbardziej się da , czekam do końca września aż skończy mi się umowa z T-mobile .

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Wszelkie dywagacje dotyczące internetu należy zacząć od analizy tego nadajniki jakiego operatora mamy w okolicy i na jakiej częstotliwości jest interesujące nas LTE. Wchodzimy na stronę beta.btsearch.pl/ odszukujemy nasza okolicę, zaznaczamy LTE i rozwijamy menu danego nadajnika BTS. Wtedy znamy odległość, kierunek i możemy szukać odpowiedniej anteny.
    LTE na 900MHz jest mocno obciążone, ale antena na to pasmo: ATK 20 daje duży zysk. Ta antena dobrze działa dla transferu HSPA+ .Należy zadbać aby przewód od anteny do routera był jak najkrótszy, najlepiej nie więcej niż 5m.
    LTE na 1800-2600MHz kupujemy antenę panelową, dualną, MIMO z firmy Cybertech, można się tez skupić tylko na 1800MHz i wtedy panelowa Cybertech o wzmocnieniu 17dbi.
    LTE na 2100MHz to popularny panel 15dbi.

    Jeśli nie Cybertech, to mamy wybór dobrych, polskich anten z Dipola. Może to być antena Logarytmiczna. Nowe anteny z kablem i złączem pod nasz modem to koszt 150-200zł. Firmy Sorensen i Telkob można sobie odpuścić, produkty mają deklarowane nierealne zyski, jakość też pozostawia trochę do życzenia. Wszelkie druciki, albo anteny LTE mocowane bezpośrednio do routera, to szkoda na to słów.

    Co do routera zintegrowanego z modemem, to polecam jako tańszą opcję Huawei B315, jako lepszą, która może prowadzić transfer na dwóch częstotliwościach na raz to Huawei B525, albo B715.

    Co do internetu, to jako tańsza to Nju Mobile za 25 lub 45zł miesięcznie. Różne internety na kartę od Orange, a jako opcję full wypas to Tmobile LTE bez limitu. Ogólnie w skali kraju Tmobile i Orange mają chyba najlepiej rozwiniętą infrastrukturę dla obsługi internetu szerokopasmowego.
    Buduję samemu: 160m2; ściana 19cm+15cm styropianu; okna 3szyby 0,8; poddasze ocieplone styropianem i tynkowane; kocioł kuchenny CO 15kW Vienybe D+ podpięty do zbiornika 600l z wężownicą INOX do CWU; To wszystko z meblami i AGD za 260 000zł.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony