dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Remont podłogi w starym domu

    Witam
    W starym remontowanym domu zdjąłem podłogę w jednym (z wielu remontowanych) pomieszczeń, wymiary to ok 2.5 x 3m. Pod płytą paździochową był jakiś smark betonu (ze 3-5cm), pod nim 35cm mieszaniny gruzu, leszu, piachu i pewnie czegoś jeszcze. To wszystko wywiozłem*. Pod tym jakiś słaby chudziak (daje się drapać a miejscami prześwituje grunt). Od domyślnego poziomu podłogi do poziomu spodu jest 40cm - sporo. Zakładam ze ten chudziak czy grunt jeśli przez 30 lat był przyciśnięty tym szajsem to już jest stabilny.

    Co z tym zrobić? Rozpatruję kilka opcji:

    - dosypać piasku/żwiru , na to chudziak styropian, wylewka, podłoga.
    - słupki ceglane/słupki z bloczków betonowych + podłoga na legarach
    - jak to ocieplić?
    - bo dawać 35cm styropianu / wełny chyba nie ma sensu, trzeba by jednak jakoś podnieść poziom.

    Oczywiście najprościej i w miarę szybko.

    * Wywiozłem ponieważ ściany dostały wysoleń i miejscami odpadał tynk. Okazało się że izolacja przeciwwilgociowa jest tylko na ścianie zewnętrznej, na pozostałych dwóch starych ścianach pomieszczenia izolacji nie ma :/ Muszę też obkuć mostki z zaprawy na izolacji. Ta mieszanina żużlu piachu i gruzu podciągała wilgoć do góry i wszystko gniło. Oczywiście jak odkuję, oczyszczę itp to położę izolacje poziomą, niestety na zaizolowanie ścian która izolacji nie ma raczej nie mam zasobów (musiałbym podcinać albo impregnować z zewnątrz itp).


    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Nie masz jak polaczyc izolacji poziomej wiec duze prawdopodobienstwo, ze jak zrobisz podloge na gruncie to jest prawdopodobienstwo powtorki z wilgocia. Jak masz jak zwentylowac pustke pod podloga to ja bym zrobil strop drewniany, rozpietosci masz nieduze to jak jest do czego zakotwic obejdzie sie bez slupkow. Miejsca masz duzo na ocieplenie wiec mozna wrzucic cos taniego np. ekorolke z castoramy.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki.

    Wolałbym nie "rozwieszać" stropu bo to jest dość stara ściana - jeśli zacznę ją męczyć, przykręcać do niej kotwy czy cokolwiek żeby utrzymać ten strop to prawdopodobnie po jakimś czasie, jak nie w fazie remontu, zacznie się kruszyć i rozwalać.

    Myślę czy by jednak nie podciąć tej ściany i zaizolować papą (hydrostopy w bajki wkładać?). Zaprawa dzieląca cegły jest dość kiepska, powinno pójść dość prosto. Wtedy będę spokojniejszy również o to czy mi tynk / kafle (z drugiej strony jest kuchnia) nie zaczną odpadać. Muszę tylko sprawdzić czy na tej ścianie nie opiera się jakaś belka, jeśli nie...

    Wentylację mogę zrobić - tylko masz na myśli wentylację na zewnątrz (tak jak się kiedyś robiło, otwór w murze na zewnątrz), czy do pomieszczenia?

  4. #4
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja bym tam walnął jakieś 20cm piasku z cementem na sucho pomieszane pokropił wodą zagęścił położył folię budowlaną ze dwie warstwy styropian ile potrzeba rozłożył rurki pexy pod ewentualne ogrzewanie podłogowe i zamówił gości z mixokretem będzie taniej i chyba mniej męczące , 1m2 to ok 24zł z ich materiałem , a podłogówka wysuszy ci całą wilgoć jaka ewentualnie by tam była

  5. #5

    Domyślnie

    Przy braku izolacji - przesuszy. Ale podciąganie będzie trwało dalej. Migracja soli będzie trwała (choć trwała przez 60 lat...).
    Miksokretem nikt palca nie ruszy do 6m2. Tzn ruszy. Liczysz koszt metra pewnie przy 100m2. Dla 6m2 zapłacę 1000 za kiwnięcie palcem i 25zł za metr


    20cm piasku x 6m2 - 1.2m3 piasku z cementem, będzie jakieś 2 tony. Trzeba wwieźć - taczkami. Zagęścić. Czy to mniej męczące....

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o izolację poziomą takich starych ścian to mam pewne doświadczenie własne.
    Remontowałem kiedyś stary dom z kiepskimi ścianami, bez izolacji i częściowo ze starą izolacją z papy.
    Jeśli cegła jest słaba, a fuga wykrusza się to ostatecznie zastosowana metodą doszedłem do właściwych efektów.
    Kupiłem kilka arkuszy blachy kwasówki. Pociąłem na prostokątne kawałki. Na giętarce zagiąłem wzdłuż krawędzi podwójny zygzak
    następnie blachy te powbijałem ręcznie fugi w murze - na zakład. Na zakładzie zazębiały się te wzdłużne zygzaki.
    Mija gdzies 8 lat i jest idealnie. Robią coś podobnego również usługowo firmy, ale sporo to kosztuje.
    Materiał + własna praca - izolacja pozioma całego domu wyszła mi chyba około 2,5 tys. zł. Firmy chciały od min. 8 do ponad 16 tys. zł. Gwarancja 100lat.
    A małą część ściany - cegła na glinie, po prostu rozebrałem i postawiłem od nowa.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaEF Zobacz post
    Dzięki.

    Wolałbym nie "rozwieszać" stropu bo to jest dość stara ściana - jeśli zacznę ją męczyć, przykręcać do niej kotwy czy cokolwiek żeby utrzymać ten strop to prawdopodobnie po jakimś czasie, jak nie w fazie remontu, zacznie się kruszyć i rozwalać.
    zawsze mozna wyjac cegle, zrobic poduszke z betonu i oprzec belke w murze
    Cytat Napisał KaEF Zobacz post
    Myślę czy by jednak nie podciąć tej ściany i zaizolować papą (hydrostopy w bajki wkładać?).
    duzo renomowanych producentow chemi robi takie srodki wiec pewnie musza byc skuteczne. pewnie wszystko zalezy od przypadku. tip z blacha jest dobry, bo tak sie tez robi podcinki
    Cytat Napisał KaEF Zobacz post
    Wentylację mogę zrobić - tylko masz na myśli wentylację na zewnątrz (tak jak się kiedyś robiło, otwór w murze na zewnątrz), czy do pomieszczenia?
    na zewnatrz, taki amerykanski crawl space zrobisz. do srodka szczelnie bo przeciez nie chcesz miec strat

    ale ogolnie to musisz sie zastanowic jaki efekt chcesz osiagnac bo mur bedzie tez sporym mostkiem termicznym w takim rozwiazaniu.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki.
    To jeszcze muszę przemyśleć. Zastanawiam się jednak nad metodą odtworzenia izolacji przez iniekcję - jak już wszystko zdarłem to mam około 3mb ściany plus kilka miejsc gdzie ktoś zamurował jakiś stary otwór zapominając przekładki. Nie wszędzie cegła i fuga się kruszą. Mur jest dość cienki (~6cm, jedna cegła) - myślałem o zastosowaniu dość taniego CO61 (płyn do iniekcji) ale ostatni patrzyłem na webertec 946 - ten ma zaletę że jest kremem, aplikuję raz i nie muszę nic dolewać. Ma też niezłą wydajność (przynajmniej deklarowaną ) na 1mb muru grubości 24cm zużycie to jakieś 350ml (0.35l). Cena za 600ml nie jest zaporowa (<100zł) . Niby drogo w porównaniu z tymi środkami w płynie ale w przeliczeniu na mb muru już nie koszmarnie.
    Np. CO81 ma 15kg/m2 przekroju - jak rozumiem to przekrój poziomy czyli przy murze 25cm to jest 4mb - 3.75 kg/mb - 35zł / mb, a webertec - 57zł.
    Kwasówka, czy iniekcja. Iniekcja czy kwasówka.....

    Potem dam trochę chudziaka dla ustabilizowania podłoża. A co na nim to jeszcze pomyślę. Tymczasowo prawdopodobnie 9 bloczków betonowych (bo mam) z przekładkami i legary (też mam).

  9. #9

    Domyślnie

    CO81 jest dobry, ale do "pełnego" muru. Jeśli fuga się wykrusza itp. to może słabo się rozchodzić. A jak wywiercisz dziury i jak zalejesz w takiej cienkiej ściance? Preparat sam w sobie godny polecenia.
    Ten żel, to producentów podobnego środka jest co najmniej 3 . Gwarancja na efekt max kilka lat. Jest tez jakiś angielski producent - u nich to b. popularne, gwarancja na 5 lat na środek.Poczytaj sobie dokładnie specyfikacje.
    Blacha jest super, ale przy takiej cienkiej ściance możesz też spróbować z jakiegoś plastiku zrobić tę przegrodę, są takie gotowe specjalnie w tym celu produkowane i są tańsze od blachy k.o.
    To takie moje spostrzeżenia z praktyki.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony