dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w przeróbce instalacji

    Witam zacznę od tego że przerobiłem swój piec CO na pellet z palnikiem kipi i sterownikiem Plum. Sprawa wygląda tak że kiedyś miałem całą instalacje opartą na jednej pompie CO obiegowa z bojlerem 2 płaszczowym. Przed rozdzielaczem mam zawór co dotychczas służyło mi za zamkniecie zasilania grzejników latem. Po zmianie paliwa na pellet sterownik posiada funkcje Lato/Zima i podłączenia pomp CO i CWU co w okresie letnim ma być wygodniejsze jeżeli chcemy mieć samą ciepłą wodę. Na schemacie 1 (przepraszam, nie postarałem się ale chodzi o schemat) mam aktualne podłączenie, znajomy hydraulik twierdzi że wystarczy że zrobię tak jak na rys 2 ale wydaje mi się że wtedy ta pompa jest zbyteczna bo mimo wszystko i tak przez 1 pompę czy bajpas będzie szła ciepła woda która pójdzie na grzejniki jeżeli nie zamknę zaworu przed rozdzielaczem, zaś na rysunku 3 to co uważam za słuszne i rozsądne. Nie wiem czy dobrze tez rozumiem że pompa CWU umiejscowiona przed pompą CO wymusi obieg ciepłej wody przez nią co uniemożliwi zasilanie grzejników jeżeli mam otwarty zawór przed rozdzielaczem? Proszę o wypowiedzenie się na ten temat i doradztwo jak to sprawnie rozwiązać.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tak jest.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	395342
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys 2.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	55,0 KB
ID:	395343
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rys 3.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	55,5 KB
ID:	395344

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_no Zobacz post
    kiedyś miałem całą instalacje opartą na jednej pompie CO obiegowa z bojlerem 2 płaszczowym. Przed rozdzielaczem mam zawór co dotychczas służyło mi za zamkniecie zasilania grzejników latem.
    I takie coś bym pozostawił.Do grzania wody niepotrzebna jest pompka.Na okres letni to bym nawet wypiął ze sterownika tę od co.Przy dobrze zrobionej instalacji sterownik będzie trzymał zadaną temperaturę na kotle a woda będzie krążyć miedzy kotłem a bojlerem grawitacyjnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony