dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Pilna prośba o opinię przy zerwanym poszyciu i zamokniętej wełnie

    Cześć

    Po wichurze zerwalo mi poszycie dachu płaskiego z papy z kominem obróbkami blacharskimi itd i zamokła wełna + woda kapała przez lampy w suficie podwieszanym. Deskowanie zostało. Dach robiony w 2012 roku, a zamieszkaliśmy w nowym budynku w 2013 roku.

    Czy welnę mineralną wymieniać od góry czy od dołu?
    Od dolu to też zerwanie kartongipsów. Byc może stelaż zostanie choć wątpię.

    Od góry to ryzyko ponownego zamoknięcia wełny bo ekipa sie nie wyrobi.

    A może piana? Otwartokomórkowa to najlepiej zaaplikować od dołu...

    Co najlepiej zrobić, bo ja już nie myślę logicznie.

    W załączniku przekrój jak to wygląda u mnie
    Lokalizacja Górny Śląsk.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przekroj_z_wełna.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	35,9 KB
ID:	395365  

  2. #2

    Domyślnie

    Wełnę dało by się uratować , zerwać wszystko od dołu i uruchomić osuszacz powietrza( profesjonalny) na tydzień lub dwa - ale to by musiał ktoś zobaczyć kto się zna . Martwił bym się tymi płytami gipsowymi bo jak one zamokły to raczej do zerwania i wymiany.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_ccc Zobacz post
    Cześć
    A może piana? Otwartokomórkowa to najlepiej zaaplikować od dołu...
    Możesz od góry - konieczne będzie rozebranie deskowania aby był dostęp.
    Od dołu to zrywanie k-g.
    Jeśli lało się przez lampy i wełna jest mokra to pewnie, pomimo folii, płyty k-g też oberwały.

    Moim zdaniem w pierwszej kolejności zrób obróbki i nową hydroizolację aby nie zalewało budynku.
    To da Ci czas na spokojną pracę w środku.
    Teraz jest większa szansa na deszcz niż mróz....

  4. #4

    Domyślnie

    Boję się wymieniać wełnę od góry ze względu na warunki pogodowe. Drugi raz zastosuję tylko wełnę szklaną, bo jak ona zamoknie to się nie zbija i nie traci tak własności.
    Jak robiłbym z dołu to chyba użyję pianę bo wychodzi najtaniej (nie doliczamy kosztów układania wełny)

    Wprowadzenie osuszacza to ciekawe rozwiazanie ale po kontakcie z przedstawicielami wełny mineralnej dowiedziałem że nie da się zbadać czy wełna jest dobra czy nie, a nie mam zaufania do "lokalnych ekspertów".

    W dodatku zaczęła wybijać różnicówka gdy włączam bezpiecznik lamp górnych więc jest zabawnie.

    Najgorsze jest to że cały dom mam w standardzie NF40 i folię paroszczelną robiłem super dokladnie+ próba szczelności. Najsłabszym punktem były kable elektryczne przechodzące przez folię więc tutaj mam przeciek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony