Witam.
Czy mogę prosić o poradę.
Mianowicie po wakacjach będę chciał zlecić wykonanie projektu indywidualnego małego pensjonatu 2 piętrowego (ok 300m2) gdzie wydzielona część parteru
będzie pełniła funkcję gastronomi a pozostała pow. budynku to pokoje. Obiekt będzie otwarty tylko przez 3-4 miesiące letnie (czerwiec-wrzesień) a więc nie będzie tak dużych różnic temperatur pomiędzy wnętrzem budynku a dworem. Rozumiem że w przypadku pokoi sprawa jest raczej jasna (wentylacja grawitacyjne) gdyż przeważnie w lato okna się otwiera w celu wymiany powietrza. Problemem dla mnie jest przestrzeń kuchenna/gastronomiczna gdzie wentylacja musi zapewnić odpowiednią wymianę powietrza oraz pochłanianie zapachów tak aby nie przechodzimy na sale konsumpcyjną oraz pokoje. W kuchni będą użytkowane za równo urządzenia na prąd jak i na gaz. Na forach czytałem że w gastronomi stosuje się wentylację mechaniczną. Jak to się ma do przepisów mówiących że tam gdzie jest gaz nie może być wentylacji mechanicznej....bo pewnie w razie awarii prądu wentylacja przestanie działać i nie będzie zachowana odpowiednia wymiana powietrza. Bardzo proszę o pomoc/poradę gdyż jestem laikiem w temacie wentylacji a nie chciałbym aby projektant wcisnął mi jakieś nie odpowiednie rozwiązanie.
Dziękuję i pozdrawiam