dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Gdzie kupic projekt

    Witam. Jesteśmy przed zakupem projektu domu. Zdecydowaliśmy się na Noelie 2M Bis ale nie wiemy z jakiej pracowni go kupić. W grę wchodzą : extradom, tooba, ign. Czy ma to wogole jakieś znaczenie poza niektórymi "dodatkami które kazda z nich oferuje?

  2. #2

    Domyślnie

    Najlepiej od biura projektowego które stworzyło dany projekt. Extradom czy tooba są tylko pośrednikami, w razie pytań czy wątpliwości najlepiej sprawdzać u źródła. Ten projekt chyba domplan opracował (do sprawdzenia w Internetach).
    A dodatki? Dadzą Ci smycz i tablicę budowy, plus jakieś foldery reklamowe i może projekt altanki (którą w dzisiejszych czasach wybudujesz z youtube).

  3. #3

    Domyślnie

    Ja kupiłem na Tooba.pl obsługa dobra, dość szybko, parę gratisów, jakaś promocja. Źle nie było
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pozmienialo Zobacz post
    ... nie wiemy z jakiej pracowni go kupić. W grę wchodzą : extradom, tooba, ign. ?
    jakiej pracowni ??? przeczytaj sobie Przedmiot działalności np. Extradom
    http://www.krs-online.com.pl/msig-5118-394152.html
    ... na 6-tej pozycji jest DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE ARCHITEKTURY, pomiędzy innymi jak
    SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET, POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ WYDAWNICZA, .... pozostałe Przedmioty działalności przedsiębiorcy równie interesujące, ale dalekie od pracowni architektonicznej.
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    o : a tu trafiłem na Tooba.pl
    http://www.krs-online.com.pl/toobapl...s-1243324.html
    PKD ;
    Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub internet
    na stronie www podany Zespół projektowy - z podanych osób brak architekta z uprawnieniami
    tak więc Tooba.pl też daleka od pracowni
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    i został ign, czyli DOMFORT
    http://www.krs-online.com.pl/domfort...rs-292231.html
    jw, też daleka od pracowni
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  7. #7

    Domyślnie

    Ja kupiłem projekt Galilea przez tooba z jednego prostego względu, dali najniższą ceną a i kosztorys wyciągnąłem co pozwoliło na weryfikację ofert i ilości materiałów. Podczas adaptacji projektu nie było problemów z konsultacjami z biurem projektowym które ten projekt wykonało.
    Na gratisy nie patrz bo nie są nic warte

  8. #8

    Domyślnie

    Nie liczę na gratisy, nie w tym rzecz. Więc jeśli projekt jest od posrednika a nie prosto od wlasciciela projektu jest on rysowany przez kogo? Firma która pośredniczy robi projekt na wzór oryginału czym jest to ten sam projekt

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    musisz odróżnić HANDLOWCA, od AUTORA oraz od PROJEKTANTA.
    - AUTOR ( niekoniecznie projektant ) opracowuje tzw. projekt gotowy ( który powinien się nazywać gotową koncepcją )
    - HANDLOWIEC - sprzedaje dany towar ( w tym przypadku tzw. projekt gotowy )
    - PROJEKTANT - w przypadku tzw projektu gotowego opracowuje na jego podstawie Projekt Budowlany dostosowując go do obowiązujących przepisów budowlanych / Warunków Zabudowy / działki budowlanej / .... na podstawie zgody Autora opracowania na dostosowywanie do jw
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pozmienialo Zobacz post
    Nie liczę na gratisy, nie w tym rzecz. Więc jeśli projekt jest od posrednika a nie prosto od wlasciciela projektu jest on rysowany przez kogo? Firma która pośredniczy robi projekt na wzór oryginału czym jest to ten sam projekt
    Firma która pośredniczy TYLKO sprzedaje gotowy projekt, nie jest jego autorem więc go nie tworzy, poza ewentualną niższą ceną nie ma w tym żadnej wartości dodanej. Sprzedaje ten sam projekt.
    Ty po zakupie projektu gotowego musisz udać się do projektanta który zrobi adaptację lokalną, o której wspominał Pan Łukasz. To niestety może być koszt wyższy niż zakup projektu, a na pewno zbliżony. Dopiero projektant stworzy na bazie projektu gotowego dokumentację, dzięki której uzyskasz pozwolenie na budowę.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    jest jeszcze jedna droga dojścia do Projektu Budowlanego - udanie się do Architekta gdzie wytycznymi projektowymi z Twojej strony może być jeden, czy kilka projektów wskazanych ( gotowych / innych ) lub sam program funkcjonalno użytkowy budynku ( ilość / rodzaj pomieszczań / ich charakterystyka ) co wg mnie ma większy sens, ponieważ w jednej osobie masz Autora i Projektanta, który nie koniecznie musi ograniczać do zastanych rozwiązań projektowych jak w przypadku tzw projektu gotowego. Nie mówiąc o tym, że z handlowcem o architekturze raczej nie porozmawiasz i o wsparciu merytocznym, technicznym również możesz zapomnieć. Zauważyłem, że obecny handel to SPRZEDAJ i ZAPOMNIJ, a to w przypadku realizacji inwestycji za X tys. zł gdzie projekt jest już istotną częścią inwestycji - nie powinno mieć miejsca. Ale to takie moje zdanie
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    o : a tu trafiłem na Tooba.pl
    http://www.krs-online.com.pl/toobapl...s-1243324.html
    PKD ;
    Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub internet
    na stronie www podany Zespół projektowy - z podanych osób brak architekta z uprawnieniami
    tak więc Tooba.pl też daleka od pracowni
    Potwierdzam, Tooba jest tylko pośrednikiem, nie zajmują się projektowaniem a sprzedażą projektów. Mój projekt kupiony na tooba był tak naprawdę z Galerii Domów. Mało tego Tooba dość słabo zabezpiecza projekt, mam tylko jeden hologram na stronie tytułowej, a wszystkie strony tekstu są kopiami (ksero), rysunki są drukowane u nich, tak popatrzyłem na projekt i hm nie mam ani jednej oryginalnej pieczątki. Architekt adaptujący też na to zwrócił uwagę, że to dziwne. Dzwoniłem do tooby i powiedzieli że tak może być. Projekty z Archonu są o wiele ładniejsze, bardziej kolorowe, każda strona opieczętowana. Widać jakość. Poza tym ponoć można kupić wersję elektroniczną u nich. U mnie nie można było. Ale cena była dobra, łatwo się było dogadać, szybka wysyłka.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Projekty z Archonu są o wiele ładniejsze, bardziej kolorowe, każda strona opieczętowana. Widać jakość.
    Najwazniejsze by nie zawieraly bledow ! byly dopracowane w szczegolach, a nie na zasadzie kopiuj-wklej, to ksiazeczka dla dzieci ze ma byc kolorowa?
    Na moim byly napisy "Dobre domy" -nie polecam.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Odysss Zobacz post
    to ksiazeczka dla dzieci ze ma byc kolorowa?
    No ma być kolorowa - wygodniej i przejrzyściej czyta się rysunek w kolorze niż czarno-biały. Rysunki techniczne rzutów owszem zgodnie ze sztuką, ale widziałem projekt Archonu i miał jeszcze dodatkowe rzuty, większe format A3, ściany nośne, działowe, wymiarowanie wszystko ładnie wyszczególnione w kolorze, nie wiem czy był to projekt w standardzie czy wersja de luxe ale podobało mi się, było bardziej czytelnie. Projekt domu masz na całe życie i za lat naście może być potrzeba sprawdzenia pewnych spraw, warto by kartki były czytelne.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  15. #15

    Domyślnie

    Niestety ja w projekcie od Archonu nie mam żadnych kolorków. Może oprócz wizualizacji domu, dostępnej w internecie, i napisów "Archon", hehe.

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    większość osób kupujących PROJEKT GOTOWY moim zdaniem jest wprowadzana w błąd samą nazwą tego opracowania
    PROJEKT - nie ma nic wspólnego z Projektem Budowlanym ! bardziej do PROJEKTU KONCEPCYJNEGO, tym samym może być opracowaniem niekompletnym, kolorowym / czarno białym - bez znaczenia. Pomiędzy tzw. Projektem Gotowym, a Projektem Budowlanym do PnB może być głęboki kosmos
    GOTOWY - no nic tylko zanieść do Urzędu .... i czekać na litanie Uwag do tzw. Projektu

    PROJEKT GOTOWY ( czy też GOTOWA KONCEPCJA PROJEKTOWA ) wg mnie miałby sens, gdyby jego autor kontynuował opracowanie w ramach Projektu Budowlanego jako PROJEKTANT - niestety poza samą sprzedażą Gotowca, firmy / osoby nie kwapią się ( z wyjątkami ) do wzięcia odpowiedzialności zawodowej za to Dzieło, a może nie mają do tego sił i środków patrząc choćby na cytowany przeze mnie tzw. Zespół Projektowy jednej z firm, gdzie brak jakiegokolwiek projektanta. Może zapomnieli dopisać, ze to Zespół Projektowy do np. mielenia kawy
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony