dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Altherma HT brak mocy

    Witam.
    Mam problem z Altherma HT 16kW. Mianowicie jakis czas temu pojawił zaczal sie problem z grzaniem cieplej wody uzytkowej. Mianowicie woda powinna byc grzana w nocy ale jako ze nie osiagala zalozonej temperatury proces ten przedluzal sie do godzin rannych. Po jakims czasie wyskoczyl blad F3. Byl serwis nic nie zrobil poki co i wydaje mi sie ze nie do konca wiedza co jest problemem.
    Problem na dana chwile wyglada nastpeujaca blad F3 nie pojawia sie juz ale pompie wyglada jakby brakowalo mocy. Przy ogrzewaniu cwu osiaga dosc niska temperature okolo 35-37 stopni i nie chce wejsc na wieceje. jedynie przy starcie pompy poki nie wlaczy sie pompa obiegowa wbudowana temperatura rosnie do 55-60 stopni. Jak tylko pompka obiegowa sie zalczy temperatura spada i nie chce rosnac.
    Moze ma ktos podobne doswiadczenie lub wiec co moze byc przyczyna. Serwis teoretycznie sprawdzil poziom czynnika chlodniczego.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.529
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmarinero Zobacz post
    Witam.
    Mam problem z Altherma HT 16kW. Mianowicie jakis czas temu pojawił zaczal sie problem z grzaniem cieplej wody uzytkowej. Mianowicie woda powinna byc grzana w nocy ale jako ze nie osiagala zalozonej temperatury proces ten przedluzal sie do godzin rannych. Po jakims czasie wyskoczyl blad F3. Byl serwis nic nie zrobil poki co i wydaje mi sie ze nie do konca wiedza co jest problemem.
    Problem na dana chwile wyglada nastpeujaca blad F3 nie pojawia sie juz ale pompie wyglada jakby brakowalo mocy. Przy ogrzewaniu cwu osiaga dosc niska temperature okolo 35-37 stopni i nie chce wejsc na wieceje. jedynie przy starcie pompy poki nie wlaczy sie pompa obiegowa wbudowana temperatura rosnie do 55-60 stopni. Jak tylko pompka obiegowa sie zalczy temperatura spada i nie chce rosnac.
    Moze ma ktos podobne doswiadczenie lub wiec co moze byc przyczyna. Serwis teoretycznie sprawdzil poziom czynnika chlodniczego.
    Błąd F3 to czujnik temperatury na rurze wylotowej, pewnie awaria, trzeba by go przemierzyć.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz.

    Sprawdzilem juz ten kod bledu takze to rzeczywisice moze byc przyczyna. Tyle ze u mnie juz ten blad nie wystepuje. W chwili obecnej zaden kod bledu sie nie pojawia na panelu i wszystko wyglada ok z tej strony. Co oczywiscie nie ozacza ze nie ma problemu z thermostorem na rurze wylotowej.
    Bardziej nie pokoi mnie fakt ze temperatura nie rosnie podczas grzania cwu. jedynie do 37 stopni. Wlasciwie temperatura wody wylotowej powrotnej i cwu w pewnym momencie jest praktycznie taka sama.

  4. #4

    Domyślnie

    Byl serwis znalazl wyciek na jednostce zewnetrzej i chwilowo problem został rozwiazany. Jako ze poruszali sie po omacku wydaje mi sie ze przy okazji zepsuli cos innego.

    Mianowicie na poczatku mysleli ze wyciek jest po stronie jednostki zewnetrzej takze dodali czynnika chlodzacego, pozniej podczas kolejnej wizyty zmniejszyli ilosc tego czynnika. Nie jest tylko pewien czy w tej chwili jest odpowiednia ilosc tego czynnka. Na poczatku mialem problem z ciaglym odszranianiem sie urzadzenia i w pewnym momencie zrobilo sie tyle lodu na jednostce zewnetrzej ze wentylator zaczal o niego zaczepiac powodujac straszny halas.
    Teraz mam podobny efekt tzn pojawia sie szron an a jednostce zewnetrznej ale nie wlacza sie odszranianie. Przez to moc pompy spada. i nie dogrzew juz do zalozonej temperatury.

    Co moze byc powodem obladzania jednostki zew? Czy zbyt mala ilosc czynnika moze byc tego przyczyna? I dlaczego nie wlacza sie odszranianie?

    Ma ktos namiar na jakis doby serwis region polnocno -wschodniej lub centralnej polski? Serwis z ktorego korzystalem nie dosc ze nie za bardzo sie na tym znaja to dodatkowo jest problem aby ich sciagnac.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Typowym objawem braku czynnika jest obladzanie jednostki i problem z defrostem. Dodawanie i upuszczanie czynnika jest delikatnie mówiąc niefachowe.

    Należy znaleźć wyciek , usunąć , odpompować stary czynnik ( zważyć ) i załadować nowy czynnik przy użyciu wagi .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony