dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1

    Domyślnie Używane pompy ciepła

    Witam
    Od jakiegoś czasu obserwuję rosnącą ilość używanych pomp ciepła na znanych portalach aukcyjnych kiedyś nawet rozważałem zakup takiego urządzenia ale wystraszyło mnie nieznane pochodzenie urządzenia a jeszcze bardziej to czemu ktoś sprzedaje 3 lub 4 letnie urządzenie. Czy ktoś ma może wiedzę na temat skąd mogą pochodzić takie urządzenia i czy ewentualnie warto rozważyć zakup takich pomp.

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Ja być może sobie sprawię używkę ale gruntową w razie czego wymiana sprężarki czy zaworu rozprężnego i masz nówkę

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas90 Zobacz post
    Witam
    Od jakiegoś czasu obserwuję rosnącą ilość używanych pomp ciepła na znanych portalach aukcyjnych kiedyś nawet rozważałem zakup takiego urządzenia ale wystraszyło mnie nieznane pochodzenie urządzenia a jeszcze bardziej to czemu ktoś sprzedaje 3 lub 4 letnie urządzenie. Czy ktoś ma może wiedzę na temat skąd mogą pochodzić takie urządzenia i czy ewentualnie warto rozważyć zakup takich pomp.
    A to dlatego tak jest ze pompy ciepła podlegają takim samym prawom rynkowym jak inne urządzenia . Dlaczego ktoś sprzedaje 3-4 letnie auto , rower , lodówkę , komputer , telewizor itp ?

    Ja być może sobie sprawię używkę ale gruntową w razie czego wymiana sprężarki czy zaworu rozprężnego i masz nówkę
    I słuszne myślenie , jeśli cena wyjściowa używki logiczna . W przypadku pc gruntowej on/of nie trzeba się martwić o części , s one ogólnodostępne w pierwszej lepszej hurtowni chłodniczej , i to z reguły za niewielkie pieniądze
    Ostatnio edytowane przez Garażowiec ; 18-09-2017 o 14:35

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    J.w. Sam kupiłem gruntówkę za ok 4k. Wymontowałem z niej zbiornik ze stali nierdzewnej, który teraz służy znajomemu, a sam podłączyłem istniejący bufor. Prostota takiej pompy ułatwia ingerencje w sterowanie i dostosowanie do istniejącej instalacji. Sprężarka scroll on/off jest bardzo wytrzymała, a w razie problemów każdy chłodniarz pomorze w naprawie/wymianie.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    J... każdy chłodniarz pomorze w naprawie/wymianie.
    A to na Pomorzu tak jest?
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  6. #6

    Domyślnie

    To że on-offy są proste to wiem ale ja rozważam powietrzną a one są troszkę bardziej skomplikowane ale coraz bardziej skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas90 Zobacz post
    To że on-offy są proste to wiem ale ja rozważam powietrzną a one są troszkę bardziej skomplikowane ale coraz bardziej skłaniam się ku takiemu rozwiązaniu
    PC p-w maja trochę bardziej rozbudowaną elektronikę , jak dla mnie to są protez pc , ale mają rację bytu w pewnych okolicznościach . Tutaj może być problem z częściami zamiennymi , generalnie chodzi o samą elektronikę , a w zasadzie o jej dostępność i jej cenę .Generalnie jak masz warunki to montuj gruntówkę

  8. #8

    Domyślnie

    Gruntowa odpada działka zagospodarowana a na odwierty nie wydam tyle za ile mogę mieć powietrzną to nie ma prawa się zwrócić, wolę zamontować w to miejsce fotowoltaikę.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas90 Zobacz post
    Gruntowa odpada działka zagospodarowana a na odwierty nie wydam tyle za ile mogę mieć powietrzną to nie ma prawa się zwrócić, wolę zamontować w to miejsce fotowoltaikę.
    Fotowoltaika
    podsumujmy

    1kW koszt około 5000zł

    montujemy 5kW czyli do wydania 25tyś zł
    rocznie zyskujemy z tego około 4000tyś kWh z czego po potrąceniu 20% zostaje około 3200kWh
    3200kWh to około 1600zł licząc po 50gr kWh
    10 lat po 1600zł (nie liczę utraty mocy paneli) 16000zł
    wydaliśmy 25tyś zł a dopiero po 15 latach zaczynamy zarabiać.
    ALE jest jeszcze jeden szkopuł....
    średni czas życia inwertera to 8-12lat.
    Inwerter kosztuje połowę kwoty za instalację paneli.

    więc zarobku nie ma.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  10. #10

    Domyślnie

    Z tą fotowoltaiką te 5 tys. to cena z montażem a ja z racji zawodu zrobię to dużo taniej wiem że czas zwrotu instalacji jest długi ale i tak się zwróci w odróżnieniu od pompy ciepła z odwiertami w naszym kraju jak wiemy rabaty na wszystko są duże ale nikt ze sprzedających nie chce się nimi dzielić stąd ceny z kosmosu za fotowoltaikę czy pompy ciepła. Nie podam ceny za jaką postawię instalację bo i tak to nic nie zmieni ale za 5 tys za 1kW tez tego bym nie zrobił

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mac_612
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Wysoka
    Kod pocztowy
    89-320
    Posty
    1.458

    Domyślnie

    Cytat Napisał okobar Zobacz post
    A to na Pomorzu tak jest?
    Oj tam, oj tam

    średni czas życia inwertera to 8-12lat
    Nie to, żebym był jakimś zwolennikiem PV, ale skąd takie dane? Co tam się zużywa po 8-12 latach?

    Nie zmienia to faktu, że im więcej elektroniki w PCi tym większe ryzyko droższych napraw. Dlatego puki co z używanych preferuje on-off'y.

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Fotowoltaika
    ALE jest jeszcze jeden szkopuł....
    średni czas życia inwertera to 8-12lat.
    Inwerter kosztuje połowę kwoty za instalację paneli.

    więc zarobku nie ma.
    Przepraszam, czy to tyczy też inwerterów w pompach inwerterowych czy akurat w nich są lepsze inwertery?
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Fotowoltaika podsumujmy

    1 kW koszt około 5000 zł montujemy 5 kW czyli do wydania 25 tyś zł , średni czas życia inwertera to 8-12 lat.
    Inwerter kosztuje połowę kwoty za instalację paneli. więc zarobku nie ma.
    Inwerter o mocy 5 kW kosztuje w zależności od marki w granicach 5 do 6 tys. złotych ; http://sklep.rotero.com.pl/inwertery...tery-sieciowe/
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Inwerter o mocy 5 kW kosztuje w zależności od marki w granicach 5 do 6 tys. złotych ; http://sklep.rotero.com.pl/inwertery...tery-sieciowe/
    Co Ty tam wiesz.
    CNC to specjalista najwyższej klasy od kuchenek indukcyjnych, buforów do pomp inwerterowych.
    Potrafi jeszcze całkiem niezły system sterowania pompą powietrzną uprościć do zwykłego termostatu, najczęściej w liczbie sztuk - dwie.
    Jak widać na fotowoltaice się zna jak mało kto.


  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Oj tam, oj tam

    Nie to, żebym był jakimś zwolennikiem PV, ale skąd takie dane? Co tam się zużywa po 8-12 latach?

    Nie zmienia to faktu, że im więcej elektroniki w PCi tym większe ryzyko droższych napraw. Dlatego puki co z używanych preferuje on-off'y.
    Specjalista od PV nie jestem ale widzę co to za urządzenie, jeden duży transformator, elektronika i wiatraczek do chłodzenia.
    Nawet jeżeli taki inwerter wytrzyma 20 lat, to itak opłacać się zacznie po 15 latach.
    Licząc średnia cenę prądu po 50gr, jak w domu jest podłogówka to możemy korzystać w znacznej mierze z prądu w G12w i wtedy ceną prądu w taniej to 31gr/kWh. Czas zwrotu PV wtedy szybuje pod 20lat.
    A po 15 latach to itak będzie przestarzała technologia.

    na PV znać się nie muszę kolego _John ale liczyć umiem.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    okobar

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Karczów k. Opola
    Posty
    936

    Domyślnie

    Cytat Napisał mac_612 Zobacz post
    Dlatego puki co z używanych preferuje on-off'y.
    puki?
    póki!
    Dom pod fikusem - jest: solbet 36+20cm grafitowego 0,031, czarno-brąz ROBEN, 30 cm wełny 0,040, 19 cm 0,031 styro na podłogę na gruncie, PC SmartHeat Bravour 008i, 190m odwiertów, pow.zabudowy 118,16m2, powierzchnia podłóg 173,71m2, powierzchnia całkowita 230,3m2, kubatura 761,06m3, MistralSmart 300, ECO Ocean BNT 30...
    zamieszkane od 16.06.2015

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Angielski ebay - tanie używane pompy: http://www.ebay.co.uk/itm/ivt-greenl...EAAOSwxvBZndlK

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Mam PW On/Of i śmiga co nie znaczy, że nie wolałbym inwertera

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemas90 Zobacz post
    Witam
    Od jakiegoś czasu obserwuję rosnącą ilość używanych pomp ciepła na znanych portalach aukcyjnych kiedyś nawet rozważałem zakup takiego urządzenia ale wystraszyło mnie nieznane pochodzenie urządzenia a jeszcze bardziej to czemu ktoś sprzedaje 3 lub 4 letnie urządzenie. Czy ktoś ma może wiedzę na temat skąd mogą pochodzić takie urządzenia i czy ewentualnie warto rozważyć zakup takich pomp.
    Witam,

    Zakup używanej pompy ciepła wiąże się z wysokim ryzykiem związanym z brakiem pewności gdzie i w jakich warunkach była ona wykorzystywana, Istnieje możliwość zakupu uszkodzonej pompy ciepła, której naprawa może wiązać się ze znacznymi nakładami finansowymi. Nie posiadamy wtedy również wsparcia technicznego producenta przy wykonywaniu przeglądów oraz naprawie usterek. Na wszystkie pompy ciepła oferujemy gwarancję do 5 lat.
    Bardziej pewnym rozwiązaniem jest zakup nowej i sprawdzonej pompy ciepła. Zachęcam przy okazji do zapoznania się z ofertą pomp ciepła marki Buderus z rodziny Logatherm. Bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: moderowano. Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 11-10-2017 o 16:40 Powód: Reklama niezgodna z regulaminem.

  20. #20
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Jedyna drobnostka pomijana to to że 8 razy drożej ale to tylko szczegół

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony