dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wiertarko - wkrętarka do domu i do warsztatu

    Witam
    Szukam wiertarko - wkrętarki, głównie do użytku domowego - jakieś skręcanie mebli, przykręcanie płyt kartonowo - gipsowych (stawiam właśnie mały domek letniskowy, więc sporo tego będzie), itp. Oprócz tego od czasu będę jej potrzebował w przydomowym warsztacie - przy 3 samochodach, w tym jednym klasyku i drugim, kilkunastoletnim parchu czasami się coś ukręci i trzeba się posiłkować wierceniem, a dużą wiertarką nie wszędzie się dojdzie. Udar nie jest mi potrzebny, do wiercenia w ścianach i ciężkiego tyrania mam normalną wiertarkę. Zależy mi na poręczności i niewielkich wymiarach, trwałości, szybko demontowalnym zacisku i walizce (za dużo gratów już mi się wala luzem). Ze względu na zastosowanie warsztatowe szukam raczej czegoś niezbyt wielkich rozmiarów, budżet do max 1000zł. W oko wpadło mi AEG BBS-12C2 w zestawie z przekładnią kątową za 900 z hakiem, głównie za sprawą małych wymiarów i przekładni, która (przynajmniej teoretycznie) mocno ułatwi pracę w ciasnych miejscach. Nie wiem tylko, czy tego typu wkrętarka nie będzie za słaba do rozwiercania urwanych śrub itp (moment dokręcania 32Nm)? Da radę, czy do takich zastosowań zapomnieć o tego typu maleństwach, bo i tak nic z tego nie będzie? Ewentualnie jeśli nie ta AEG, to co byście polecili w cenie poniżej 1000zł?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    z moich doświadczeń:
    Black&decker - zajecahałem po 4 latach intesywnego uzywania . Akumulatory były marne i nie starczały nawet na 15 minut powaznej pracy
    Potem kupiłem Sparky w castoramie. Akumulatory dużo lepsze ale wkretarka padła po 1,5 roku sporadycznego użytku. Teraz zdechła mi opalarka tej samej firmy po przepracowaniu w sumie kilku godzin. Więc raczej nie polem.
    Aktualnie intensywnie używam dość intensywnie takiej: http://www.jula.pl/catalog/narzedzia...darowa-000701/ i jak doi tej pory jest najlepsza jaką miałem. Czas pracy na akumulatorze ogromny (dwie pojemności do wyboru)
    Ale... Wszyscy fachowcy którzy pojawiali się u mnie z jakimiś robotami do wykonania (elektrycy, montazyści bram i okien) używali De Waltów. Tam mialem wrażenie że baterie są niewyczerpywalne. Tylko że one kosztowały grubo ponad tysiak.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    W firmie od dłuższego czasu używam wkrętarek, młotowiertarek De Walt-a. Gdy jedne są już mocno wyeksploatowane, kupuje kolejną tej samej firmy.
    Wcześniej przechodziłem przez wiele firm Black&Decker, Bosh, Makita inne. Zdecydowanie nie polecam tej pierwszej marki.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  4. #4

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę fakt, że do prac domowych niejednokrotnie przydaje się wiertarko-wkrętarka z udarem, polecilibyśmy np. GSB 120-LI. Jest dwubiegowa, o prędkości obrotowej do 1300 obrotów/min. Jeśli jednak wolisz narzędzie bez udaru, jednym z ciekawszych rozwiązań byłaby Bosch GSR 14,4 V-EC FC2 o prędkości obrotowej bez obciążenia do 1600 obrotów/min. Ta wiertarko-wkrętarka posiada wymienne uchwyty, które ułatwiają dotarcie do trudnodostępnych miejsc. Jest wyjątkowo wydajna, a dwubiegowa przekładnia umożliwia optymalne dostosowanie momentu obrotowego do wkręcania i do wiercenia. Doskonale nadaje się do pracy w drewnie, metalu oraz przy pracach budowlanych. Alternatywą byłby zestaw GSR 12V-15 FC Set o nieco mniejszej mocy, jednak również z systemem Flexi Click.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony