dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie czy opłaca się kupić beton komórkowy zimą?

    Cześć,

    mamy pytanie do osób, które budowały z betonu komórkowego.
    Czy opłaca się kupić ten materiał zimą - obserwowaliście różnice w cenach na przestrzeni całego roku?
    Jeśli opłaca się kupić, to czy może to stać na działce na jakimś podwyższeniu odgradzającym od wilgoci gruntu przykryte tylko fabryczną folią? Może się coś uszkodzić w takim materiale?

    Pytam, bo doszukałem się sprzecznych informacji w tym temacie.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał janm Zobacz post
    Jeśli opłaca się kupić, to...
    ...może postać do wiosny, na placu każdego szanującego się składu budowlanego.
    A czy się opłaca?
    Nic nie wskazuje na to, że materiały budowlane potanieją.
    A czy podrożeją?
    Gdybym to wiedział, to bym zagrał na giełdzie papierów wartościowych

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Jak kupowałem bloczki z betonu komórkowego w pobliskim, prawie zaprzyjaźnionym składzie budowlanym, to zawarłem kontrakt terminowy. Tak na około miesiąc przed stawianiem ścian ustaliłem cenę, którą zapłaciłem po dostawie na plac budowy, a właściwie bezpośrednio na chudziak, w dwóch partiach bo tak było wygodnie dla murarza.
    Wydaje się, tak historycznie, że ceny materiałów do murowania zwyżkują na wiosnę.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  4. #4

    Domyślnie

    Dogadać się ze składem i tyle. Gdzie te bloczki postawisz na działce i jak je potem przeniesiesz na chudziak - przecie ekipa nie będzie wędrować z bloczkami po działce. NA dodatek jak Ci się palety uszkodzą (kaucjonowane) to ten cały misteny plan idze w pi...neskę

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Czy cena wzrośnie czy nie nikt tego nie przewidzi. Można zaryzykować i kupić w styczniu spokojnie powinni ci przetrzymać na składzie.
    Zrobisz chudziaka i wtedy ci przywiozą , szkoda twojego czasu i sił żeby gdzieś to na działce złożyć a potem nosić do murowania.
    Ja kupiłem styropian w lutym po pożarze w BASF w Ludwigshafen wtedy była spekulacja cen styropianu rosły w górę i nie wiadomo jaka cena byłaby w okresie budowlanym, Dałem wtedy 175zł, kumpel płacił 190, zaryzykowałem i niestety... . Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji kupić czy nie, takich decyzji będziesz musiał podjąć więcej,

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za wsparcie
    Mam o czym myśleć. W ogóle taki problem pojawił się w zeszłym sezonie kiedy śledziłem ceny. Zimą było taniej a wiosną najdrożej na przestrzeni roku. Trochę się pogłowię, ale to oszczędności w granicach 500-600 zł za całość, może trochę więcej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony