dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gaska30

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    5

    Domyślnie Przyłącze tauron

    Witam...
    Jestem laikiem w tych sprawach więc z góry przepraszam
    Mam kilka ( no dobra kilkadziesiąt pytań w lipcu 2018 roku dostałam warunki przyłączeniowe dla ogródków działkowych z racji że nigdzie w poblizu nie było sie pod co podpiąć tauron miał dość kawałek do pociągnięcia lecz na szczeście zmieściłam sie w tych 200 m,teraz końcem marca 2019 roku już przekopali i postawili skrzynkę przy wejąciu na ogródki działkowe ...I tu zaczynam być bezradna W warunkach mam cos takiego napisane że mam wykonać (załącznik poniżej).
    w mojej gesti jest postawienie obok tej skrzynki następnej na liczniki i zabezpieczeniami dla innych działek?w odrebie mnie jest około 6-7 działkowiczów czyli ja mam finansować tą skrzynke a oni się podepną za frre ( bo z tego co juz wiem to troje już też złożyło o warunki).
    Teraz następne pytanie firma która montowała tą skrzynke powiedzieli że my już możemy kopac już do swojej działki więc mamy już gotowe i co teraz sama mam sobie kupic kabel wrzucic oczywiście z tymi zabezpieczeniami czy z taurona ma ktoś przyjść i to odebrac .Prosze o pomoc krok po kroku co mam teraz czynić.Kto mi podpowie jaki kabel i tak dalej bo w umowie tego nie mam (załącznik)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	56425638_649339592153065_7560783805661839360_n.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	428741Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	55842747_2019430941445718_4106893933693370368_n.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	428742Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	56215548_422033461939120_5498345466514898944_n.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	98,2 KB
ID:	428743Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	56664711_1226612824175002_2706544066153152512_n.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	101,8 KB
ID:	428744

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Na wszystkie pytania powinien odpowiedzieć elektryk który powinien to wykonać, łącznie z głębokością posadowienia WLZ-a. Odpowie też na pytanie związane z odbiorami.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gaska30

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    A elektryka mam sobie załatwić sama oczywiście z uprawnieniami?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    janiszelk

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    107

    Domyślnie

    Nie jestem elektrykiem, pewnie ktoś tu się znajdzie. Ta skrzynka na granicy działek już powinna być gotowa do poprowadzenia prądu do Twojej działki ( u mnie tak jest, jest tam także licznik ogólny na wszystkie działki), U mnie poprowadzono kabel w ziemi wzdłuz alejki, a każdy przy działce ma jeszcze jedną skrzynkę z podlicznikiem, ale to co na działkach już nie jest w gestii dostawcy. Nie wiem jak zostało to wszystko połączone, ale u mnie wzdłuż alejki idzie tylko jeden gruby kabel i są odejścia na poszczególne działki...Tak jak pisałęm nie jestem elektrykiem a przyłącze załatwiał zarząd ROD, i ROD płaci rachunek ogólny, a my tylko z podliczników..U Ciebie wychodzi że możesz się podłączyć bezpośrednio do tej skrzynki w granicy swoim kablem, bo dostawca zamontował tam SK-7, a to skrzynka z możliwością pomiarowania wielu odbiorców. Najlepiej podjechać do jakiegoś elektryka, lub go zaprosić na działkę i On wszystko wytłumaczy co i jak, zapewne będzie coś tam trzeba zapłacić, ale i tak do podłączenia musi być elektryk z uprawnieniami więc najlepiej do fachowca, bo sama tego nie podłączysz, chociaż zbudować możesz..będzie taniej.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dostawca zainstalował złącze kablowe jak w warunkach i napisał tam co należy wykonać, normalny elektryk powinien się w tym połapać i nie ma co dywagować jak jest u mnie bo może być inaczej i raczej jest.
    gaska30 tak masz sobie poszukać elektryka, ktoś to musi zrobić.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gaska30

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mam już szukać czy czekać na jakieś informacje

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gaska30

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    U mnie jest troszkę inaczej bo ROD dał tylko zgodę u mnie nie będzie podliczników tylko indywidualny licznik w pisemku od działkowca mam uwzględnione że sama będę opłacała rachunki w tauronie.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    janiszelk

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Ełk
    Kod pocztowy
    19-300
    Posty
    107

    Domyślnie

    Tak czy tak musisz załatwić elektryka, bo tylko taki z uprawnieniami może Ci to podłaczyć aby odebrał to tauron, tak jak pisałem wcześniej na granicy masz SK-7 i tam będziesz miała swój licznik..Elektryk Ci powie czy ciągnąc kabel tylko do siebie ( bo tak możesz) czy lepiej dogadać sie z sąsiadami i pociągnąć jeden aby obniżyc koszty, bo musisz pamiętać że im dalej od głównej skrzynki tym kabel musi mieć większy przekrój, a to dodatkowe koszta, które mozna rozłozyć na kilka osób..Także nie ma co tu dywagować, elektryka musisz mieć i tak, a on Cie juz poprowadzi co i jak..

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gaska30

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak będę się dogadywać z sąsiadami tyle że w warunkach jest napisane że ja mam dać jeszcze jedna skrzynkę obok tej na liczniki tak to rozumiem i do tego raka żeby sąsiedzi się dołączyli a z tym żeby oni mi się dołożyli może być problem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony