dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tede1981

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    7

    Domyślnie Co zamiast dysperbitu

    Witam wertuje forum i nie mogę się doszukać czym można zastąpić dysperbit. Chodzi mi o środek do wymalowania wewnątrz ścian fundamentowych oraz na zewnątrz na który zostanie przyklejony styropian, który oczywiście nie wejdzie z nim w reakcję.
    Wody gruntowe dość wysoko bo od 1,20m. Wystarczą dwa trzy środki z których będę mógł wybrać.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Botament bm92
    Schomburg combiflex el
    Rava bitustop

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maciuspala

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    1.368
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kerakoll Eco Idropren
    Sika Igasol 101 do izolacji przeciwwilgociowej lub Igoflex 201 do izolacji wodnej.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Izohan WM 2K

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wojtek_Wisznia Mała

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Wisznia Mała
    Kod pocztowy
    55-114
    Posty
    330

    Domyślnie

    ICOPAL - Siplast Fundament

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tede1981

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Gniezno
    Kod pocztowy
    62-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Nie liczyłem na taki odzew. No i teraz mam dylemat.
    Są na forum przedstawiciele wymienionych przez was produktów ?
    Ostatnio edytowane przez tede1981 ; 11-10-2017 o 13:59 Powód: błąd

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    producentów jest wielu -> weber(deitermann) , schomburg, sika, ceresit, mapei, kerakoll, remmers, bornit, botament - to zagraniczni, ktoryz wpadli mi do glowy
    polscy izohan, rava i inne, wybor KMB jest bardzo duzy

  8. #8

    Domyślnie

    Będziesz odprowadzał wodę spod chudziaka?
    Aktywnie?
    Tz masz odpowiedni spad dla drenażu, lub pompa?
    U mnie botazit bm92.
    Tyle, że mam piwnicę.

    Jeśli już chcesz coś konkretnego, to sam przelicz izolację przeciw wodną według zaleceń producentów.

    Jest tak, że są izolacje tanie, drogie, zależy od docelowej grubości.
    Kiedy ja wybierałem, to izohan wm wypadał drożej, ze względu na grubość wymaganej masy.
    Botazit 92 był zdecydowanie tańszy. Dlaczego?
    Dla tych samych parametrów była potrzebna cieńsza warstwa.

    Tym się kieruj
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 13-10-2017 o 01:22
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #9

    Domyślnie

    A na izolacje pozioma chudziaka co polecacie ? Te same masy czy lepiej pape ?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Mineralne szlamy. Producenci ci sami produkty inne. I też 2k.
    Tede wystarczy Ci dystrybutor z wiedza czy koniecznie chcesz PH producenta
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 14-10-2017 o 21:15

  11. #11

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał admiralbar Zobacz post
    A na izolacje pozioma chudziaka co polecacie ? Te same masy czy lepiej pape ?
    IMO papa położona na ścianę fundamentową i na chudziak pod ściany działowe sporo wypuszczona (na zewnątrz też co najmniej na grubość XPSa na ścianie fundamentowej). I do tego zgrzana tylko na zakładach na całym chudziaku. Była jakiś czas temu dyskusja o wyższości przygrzewania papy po całości - ale nie było żadnego merytorycznego argumentu za przygrzewaniem do chudziaka poza brakiem potrzeby. Niedawno dopiero wyczytałem jeden przeciw - gdyby zdarzyło się, że chudziak pęknie, to jak papa jest przygrzana do niego to ma większą szansę rozedrzeć się i stracić szczelność.

    Płynne izolacje trochę trudniej zepsuć układając (papa wymaga sporo dokładności zwłaszcza przy przepustach i instalacjach). Ale wychodzi drożej i IMO słabiej niż papa. Weźmy chociażby ten przykład z pęknięciem chudziaka jak sobie z tym poradzi smarowidło? No, chyba że ktoś da 4mm takiego smarowidła i zatopi siatkę. Czyli praktycznie wyprodukuje sobie arkusz papy bez zgrzwów. Tylko ile to kosztuje? I jak poczyta masę opinii, że wystarczy dobra folia, to zaczyna się zastanawiać, czy nie dać folii. IMO papa to optimum.

    U mnie właśnie ostatnio była robiona izolacja z papy podkładowej Icopal Szybki profil SBS 4mm (dysperbit jako grunt). W Leroy była po 11zł/m2 ale i w składzie, w którym się regularnie zaopatruję i kierbud zgodnie twierdzili, że na 99% to nie jest ten sam produkt (gorszy - chociaż tak samo się nazywa) co w innej sieci dystrybucji i dałem się namówić na papę ze składu po 12zł/m2.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Papa SBS nie powinna się rozejść przy pęknięciu betonu. Zresztą o jakim pęknięciu piszemy - 1 mm, 3 mm ?! W jakich okolicznościach takie pękniecie miałoby nastąpić ?!

    ps.
    Po czasie już myślę, że wartym rozważenia byłaby 2 składnikowa hydroizolacja tzw. szlam, w 2 warstwach z zatopioną siatką. Tyle, że należałoby porównać koszty papy i szlamu, gdyż szlamy są bardzo drogie. Natomiast rozważanie foli to jakieś kuriozum przewijające się regularnie przez forum...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Dokładnie, ja dodam od siebie , że trzeba uważać na zwykłe papy, mam papę swispora BIKUTOP G200 S40 połozoną pod ścianami i kurna po 3 latach jak ja gdzieś tam podnoszę delikatnie żeby ja podkleić to się lamie i kruszy - po prostu tragedia jako izolacja, papa musi być dobra -sbs na tym nie ma co oszczedzac, a co do szlamu można by też pokusić się o masę kmb pod ściany.

    Wadą lub zaletą szlamów (zależy oczywiście dla kogo) jest paroprzepuszcalność i tak samo wadą/zaletą mas KMB jest brak paropszepuszczalności lub jest ona bardzo mocno ograniczona ( zależy od grubości warstwy )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony