dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 130
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam Hellenaj

    Dobrze wszystko zaplanowałem więc prace jakoś się posuwają do przodu. Co do tynków to jasne że bardzo się bałem natomiast szwagier który mi tynkuje zna się bardzo dobrze na tym fachu (tynki kilkanaście lat i ekipa kilkunastoosobowa) więc powiedział że taka pogoda jest ok. W budynku przy 0 na zew mam ok 5 stopni. Nie może być mrozu. Też inaczej jeszcze z tynkami gipsowymi które już po 3-4 dniach są suche o lekki przymrozek nic im nie zrobi.
    Wylewki planuje na styczeń (ma być nawet powyżej 5 stopni) natomiast z wylewkami już gorzej, one dłużej 'paruja' i nie może być mrozu bo popekaja. Dlatego dzisiaj byłem już organizować kominek (temat opiszę w kolejnym poście) i będę dogrzewal budowę. Zobaczymy jak będzie.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojak65 Zobacz post
    Hmmm wogóle to mam problem z wklejaniem takich dużych zdjęć, jak klikam w ikonkę "dodaj zdjęcie" to wklejają mi się takie małe - a u innych widziałem dużo większe
    Też kiedyś się głowiłam nad tymi zdjęciami. Prosta rzecz, ale jak ktoś nie podpowie, to nie dojdziesz

    Jak wstawiasz zdjęcie, po dodaniu zdjęcia wyświetla Ci się taka formuła:

    [ATTACH=CONFIG]......[/ATTACH]

    Numer, który znajduje się w miejscu kropek, kopiujesz do takiej formuły:





    Pierwszą formułkę możesz usunąć z posta i masz już duże zdjęcie
    Spróbuj Czekam na duże zdjęcia

    Tylko Twoje zdjęcia muszą mieć bardzo małą rozdzielczość, bo i tak są nie duże
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 16-02-2018 o 07:41
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Dziękuję Ci bardzo za pomoc w poniedziałek wypróbuję, teraz tylko działam na telefonie mój laptop ma weekend

  4. #44
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tynkowanie

    Tak jak już pisałem w poprzednich postach ekipa tynkarska powinna do końca tygodnia ogarnąć moje 800m2 tynków , jak narazie wygląda to baaardzo ładnie - powierzchnie równe bez jakichkolwiek ubytków lub nadlań. Oczywiście jeszcze nie oglądałem wszystkich ścian ale wiedzą jak ma każda z nich wyglądać

    Pojawił się już mały problem odnośnie punktów oświetlenia na sufitach - nie wiem czy będzie to widoczne na zdjęciach ale sufity nie mają dokładnie równej powierzchni - w kilku miejscach (styk salonu z kuchnią, korytarz) belki wieńca są niżej niż belki stropu (wygląda to jak pasy podwieszonego sufitu), jest to bardzo ładnie wytynkowane i wykończone tynkiem ale teraz do tego nie pasują rozmieszczenia lamp - może nie wiele ale od razu to zauważyłem że nie jest rozmieszczone symetrycznie...ech człowiek nie jest w stanie wszystkiego przypilnować i przewidzieć jak widać...






    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-12-18_10h58_40.jpg
Wyświetleń:	520
Rozmiar:	7,9 KB
ID:	403382   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-12-18_10h58_49.jpg
Wyświetleń:	507
Rozmiar:	7,6 KB
ID:	403383   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017-12-18_10h58_56.jpg
Wyświetleń:	508
Rozmiar:	11,2 KB
ID:	403384  
    Ostatnio edytowane przez Wojak65 ; 18-12-2017 o 11:27

  5. #45
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    annatulipanna nie mogłem zmodyfikować linka do takiej formuły jak Ty ponieważ Twoja formuła od razu zmieniła się w zdjęcie więc znowu mam małe ...

  6. #46

    Domyślnie

    Kliknij pod moim postem z tymi formułkami "Odpowiedź z Cytatem"
    Otworzy Ci się moja wiadomość z tą formułą. Skopiuj ją, wpisz numer zdjęcia z pierwszej formuły i wstaw do swojego posta
    Powinno działać.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Kliknij pod moim postem z tymi formułkami "Odpowiedź z Cytatem"
    Otworzy Ci się moja wiadomość z tą formułą. Skopiuj ją, wpisz numer zdjęcia z pierwszej formuły i wstaw do swojego posta
    Powinno działać.
    Chyba jest lepiej, ale jakieś mega duże to one nie są

    Dzięki wielkie

  8. #48

    Domyślnie

    Wygląd takich zdjęć zależy od ich rozmiaru. Rób zdjęcia w lepszej rozdzielczości, to będą większe
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Jak chcę dodać takie jak mam w telefonie to mam komunikat że przekraczają dopuszczalny rozmiar (zdjęcia w okolicach 7MB) więc nie ma lekko jak widać

  10. #50

    Domyślnie

    Wiem, wiem Ja zmniejszam do ok.300-400 KB i wtedy mam wystarczająco duże zdjęcia.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #51
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Według mnie limit zdjęcia na FM to 2 MB. Jak jest 2,01 to już nie puści, a 1,99 MB jest ok. Wojak a próbowałeś zanim zatwierdzisz posta, kliknąć na zdjęcie dwa razy prawym przyciskiem myszy? Tam powinno Ci wyskoczyć takie okno:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	483
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	403396

    I trzeba ustawić SIZE: LARGE przy każdym zdjęciu.
    No i zdjęcia powinny być chyba w .jpg. Jak mam zdjęcie w .png to też mi zawsze zmniejszy.

    Jeśli Cię niepotrzebne zaspamowałam, to daj znać, usunę posta

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    test


  13. #53
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Szału nie ma ... nei wyskakuje mi nic takiego jak Tobie mrufka bo mam tylko link a w niego nie mogę kliknąć

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Kilka drobnych tematów przed końcem roku

    Jako iż tynkowanie powoli dobiega końca trzeba już zacząć myśleć o kolejnych etapach wykańczania wnętrz aby nic mnie nie zaskoczyło

    Wczoraj byłem na budowie umówiony z gościem od układania płytek oraz wykańczania łazienek. Dograliśmy wszystkie szczegóły prac i umówiliśmy się na ich rozpoczęcie początkiem marca. Będzie to spory kawał prac ponieważ trochę tych kafelek jest do ułożenia : salon, kuchnia, 2 łazienki i ich cała zabudowa, cała komunikacja, garaż 40m2 + kafle na ścianach...więc trochę boję się ilości robót jakie są do wykonania oraz ich ceny

    Czekam też na ofertę na montaż kominka który chciałbym zamontować zaraz po nowym roku (jeszcze przed wylewkami) aby móc zacząć już sezon grzewczy przyspieszając schnięcie wylewek.
    Wybór padł na kominek Nadia rogowy 14kw z gilotyną - jeden z nielicznych kominków jakie znalazłem mający przednią szybę długości ok 900 mm. Jako iż obudowany ma być płytami betonowymi (na ścianie frontowej) nie wystarczą zwykłe płyty GK i trzeba wykonać dodatkowe stelaże.

    Przed wylewkami instalator musi jeszcze zamontować stelaże do Geberitów, dolot do kominka oraz przewody odkurzacza centralnego.
    Kalendarz napięty i nie jest prosto wszystkich tak ustawić aby to miało ręce i nogi ale mam nadzieję że żaden nie da ciała i wszyscy będą na czas

    Jedyne co mnie martwi to wentylacja garażu - siedziałem wczoraj trochę nad przepisami i mając garaż ogrzewany w grę wchodzi kratka nawiewna (to akurat proste) oraz kratka wywiewna w suficie i wpięta w min 3m komin do dachówki wentylacyjnej...tutaj pojawia się problem ponieważ komina w garażu brak a średnio widzi mi się rozkuwać strop, rozcinać folię, demontować dachówki i cała reszta zabawy.
    Jak więc widać trudno dopilnować wszystkiego samemu i później tak to się kończy

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Witam wszystkich i życzę wszystkiego dobrego w nowym 2018 !!!

    Miałem spory przestój w pisaniu dziennika (w czytaniu również), były święta późnej wyjazd sylwestrowy nad nasze morze, więc nie miałem głowy ani czasu do siedzenia na forum. U niektórych widziałem natomiast spore postępy międzyświąteczne

    U mnie cały czas powoli coś się działo natomiast teraz zapanowała chwilowa przerwa ponieważ jak to nazwał gość od instalacji - wszyscy mają remamenty...bleee

    Tynki schną całkiem ładnie, cała podłoga poddasza gotowa i czeka na wylewki, na parterze papa zgrzana, styropian ułożony i właśnie czeka na ułożenie podłogówki. Podłogówka będzie w całym domu (włącznie z garażem) więc sporo m2 będzie i najprawdopodobniej będzie dopiero układana od poniedziałku - trochę mnie to boli ponieważ to strata kolejnego, w miarę 'ciepłego" tygodnia.
    Odkurzacz centralny zamontowany, kominek zamówiony - wjeżdża od razu jak będzie wylana wylewka aby można było go od razu odpalić.

    Jeśli chodzi o łazienki i kafelkowanie całego domu w dalszym ciągu nie dostałem wyceny ale tak to bywa z naszymi fachowcami, więc czekając na kolejne etapy mój zapał trochę przygasł

  16. #56

    Domyślnie

    Wpadłam z rewizytą .... faktycznie dom podobny ale u mnie dach bedzie kwadrat/prostokąt, bez wodotrysków dlatego starałam się wcisnąć garaż w głąb domu
    Będę zaglądać Robota idzie aż miło poczytac

  17. #57
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Aisa witam i zapraszam

    Faktycznie te "wodotryski" trochę mnie kosztowały a przynajmniej tyle nie zakładałem - no ale cóż przynajmniej dach ładny

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Zimy nie widać więc lecimy lecimy z pracami !!!

    Pogoda jak na razie bardzo sprzyja budowaniu więc bardzo się z tego cieszę - mam nadzieję że uda się zrobić przed mrozami jak najwięcej i w weekend majowy będzie przeprowadzka

    Wczoraj instalatorzy rozpoczęli układanie ogrzewania podłogowego i mają ładnie z wszystkim się wyrobić do piątku. będzie 12 pętli po max 110 m więc mam nadzieję że nie będzie trzeba montować dodatkowych pomp obiegowych.
    cały komplet ogrzewania został dzisiaj zamówiony tj :
    VICTRIX 12 X TT 2 ErP
    sterownik CAR V2 z sondą zewnętrzną
    zasobnik 160L
    przewód kominowy 7m

    Za całość wyszło 6900 PLN więc uważam że dobra cena.
    Mam nadzieję że piec się sprawdzi - przeczytałem chyba kilkaset stron forum użytkowników odnośnie pieca i mam nadzieję że to będzie dobry wybór.

    Dzisiaj przyjechali specjaliści od przyłącza gazowego do domu - i jak po raz kolejny się okazało (chyba nie mam szczęścia do instalacji różnego typu) - panowie przerwali przewód główny z prądem
    Szef do mnie dzwoni dlaczego mu nic nie powiedziałem że tam biegnie prąd bo miałą być woda...a to chyba jego problem że nie zrobił żadnych notatek na pierwszym spotkaniu ze mną i nic nie narysował.
    Tym sposobem problem teraz mam ja, muszę wydzwaniać do energetyki żeby ktoś to naprawił - coś mi się tak wydaje że teraz mnie obciążą za naprawę tego.
    Druga sprawa to to że do końca nie wiem jakie są minimalne odległości prądu od gazu - muszę dzisiaj zgłębić temat.

    ehhhhh budowa......

  19. #59

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    tak długi weekend majowy mam już zaplanowany - a chciałem gdzieś wyjechać

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony