dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ten, na którego lenistwo i brak myślenia narzekałeś?
    a u Ciebie tak wszystko gładko na budowie idzie? jak tam parapety?
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    przecież to nie będzie grzało w taniej taryfie, więc nie bardzo wiem co to miało na celu. nawet nie będzie jak zmienić temperatury. najpierw podnosisz argument o sterowalności, komforcie, a potem dajesz takie coś?
    Piszesz o Arduino? Czy o czymś innym?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    a u Ciebie tak wszystko gładko na budowie idzie? jak tam parapety?
    Nie, ale nie chwalę że mi tanio ktoś źle zrobił. Ekipy od parapetów i elewacji nie wziąłbym drugi raz.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    przecież to nie będzie grzało w taniej taryfie, więc nie bardzo wiem co to miało na celu. nawet nie będzie jak zmienić temperatury. najpierw podnosisz argument o sterowalności, komforcie, a potem dajesz takie coś? równie dobrze mogłem Ci podać ceny wodnej podłogówki na materiałach z marketu z grzałką w rurze i chińską obiegówką.
    To w tedy Kaizen napisałby że to jest bez gwarancji i atestów...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Piszesz o Arduino? Czy o czymś innym?
    o tych termostatach z allegro

  6. #26

    Domyślnie

    A to sterowanie na Arduino robi ktoś za darmo?

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ten, na którego lenistwo i brak myślenia narzekałeś?
    Z tego co się orientuję to Ty też nie miałeś wszystkich ekip które wszystko idealnie robiły i z efektów byłeś super zadowolony i trzeba było robić poprawki.

    Tak ten sam. Zapytałem się jak robił mi instalację czy też robi podłogówkę. Okazało się że tak i może mieć ciekawe ceny na materiały.

    Co ciekawe najpierw dałem ogłoszenie na Oferii i zgłaszało się mnóstwo ludzi , nawet z miast oddalonych o sporo kilometrów , tyle że ceny były baaaardzo zróżnicowane.

    Rozłożył z kumplem bardzo dobrze , zrobił podobnej długości pętle i itd. Zastrzeżeń nie miałem ...

    Specjalnie odszukałem koszty mojej podłogówki (800mb , rozdzielacz 12 sekcji).

    Rozdzielcza - 715zł (Capricorn Premium) , materiały - 504zł , robocizna + materialy - 4050zł , czyli łącznie niecałe 5300zł.
    I to wszystko na markowych materiałach , bo jakbym dał "chińszyznę" to jeszcze bylo by taniej ...

    Po przeliczeniu wychodzi 45zł za m2 powierzchni ...

    Jak jesteś taki "oszczedny" , to mógłbym dokupić jeszcze kocioł na prąd (2400zł) i za 7700zł miałbym ogrzewanie domu gdzie spokojnie mógłbym grzać w II taryfie , więc po co bawić się w drogie kable

    Dlatego uważam że kable to głupota i tyle ...

    Ale każdy robi jak chce ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 03-11-2017 o 23:29
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #28

    Domyślnie

    Kaizen, co tak nabrałeś wody w usta z tym sterowaniem?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Specjalnie odszukałem koszty mojej podłogówki (800mb , rozdzielacz 12 sekcji).

    Rozdzielcza - 715zł (Capricorn Premium) , materiały - 504zł , robocizna + materialy - 4050zł , czyli łącznie niecałe 5300zł.
    I to wszystko na markowych materiałach , bo jakbym dał "chińszyznę" to jeszcze bylo by taniej ...
    Te ceny to z fakturą? To 4050 zł to zawiera 800m rury, akcesoria montażowe i całą robociznę? Zacne ceny. Co ktoś pisze na FM to ceny raczej w okolicach 80zł/m2 za materiał i robociznę łącznie ze skrzynkami i rozdzielaczami. Netto - dla przykładu. I mi podobnie wychodziło.
    I to bez żadnych możliwości sterowania poza ręcznym kręceniem zaworami na rozdzielaczu.
    Do tego wyposażenie kotłowni - to nie sam kocioł. Trochę kosztownych bebechów trzeba tam jeszcze dorzucić.

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Kaizen, co tak nabrałeś wody w usta z tym sterowaniem?
    Tak, za darmo sam zrobię, jeżeli o to pytasz. Podepnę też do Domoticza. Też sam (no, powiedzmy - z pomocą entuzjastów na grupach tematycznych) i za darmo.

    Tak, wiem że nie każdy tak może. Dlatego podawałem najdroższą wersję z DeviLink do porównania z wodną.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 04-11-2017 o 20:44

  10. #30

    Domyślnie

    To po co najpierw piszesz o komforcie zyskaniu takiej temperatury, jakiej zechcesz w każdym pomieszczeniu, a potem dajesz jakieś sterowniki za 15zł?

    I jak wiadomo domoticza każdy może sobie zrobić, ale wodna podłogówka to już wymaga technika z NASA i komuś trzeba zapłacić. Zrób sam, niech podziała, i dopiero wtedy będziesz porównywał?

  11. #31

    Domyślnie

    ja całe ogrzewanie typu podłogówka, grzejniki, rozdzielacze, podłączenie tego wszystkiego robiłem sam. Kosztowały mnie tylko materiały. Robiłem pierwszy raz w życiu i nie widzę problemu aby to wszystko zrobić samemu. trochę ciężko na początku krążka bo ma 200m, ale później już tylko z górki A jak się ma jakiegoś pomocnika np. żonę, to już w ogóle pikuś.


  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    I jak wiadomo domoticza każdy może sobie zrobić
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dlatego podawałem najdroższą wersję z DeviLink do porównania z wodną.
    .

  13. #33

    Domyślnie

    Czyli już nie tanio i komfortowo.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Czyli już nie tanio i komfortowo.
    Ciagle taniej od wodnej. I niezmiennie bardziej komfortowo.

  15. #35

    Domyślnie

    Ja widzę wyżej, że bynajmniej nie taniej.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja widzę wyżej, że bynajmniej nie taniej.


    Piszesz o tym:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Netto - dla przykładu. I mi podobnie wychodziło.
    I to bez żadnych możliwości sterowania poza ręcznym kręceniem zaworami na rozdzielaczu.
    Do tego wyposażenie kotłowni - to nie sam kocioł. Trochę kosztownych bebechów trzeba tam jeszcze dorzucić.

    ?

    Czy podeslesz namiary na instalatora, co mi zrobi wodną podlogowkę (razem z kotłownią) o mocy 13KW za mniej niż 9K netto z dowolnym sterowaniem każdym obwodem przez smarka albo 7,5K netto z byle jakim, recznym?

  17. #37

    Domyślnie

    Nie, o tym.
    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    podłogówka na 123 m2 kosztowała mnie niecałe 6 tys. zł (w tym podłączenie do rozdzielaczy i próba szczelności wykonana przez hydraulika), wyceny firmy wg projektu na tych samych materiałach 8300 zł z 8% VAT (chyba do dzisiaj mam tę wycenę na mailu). kotłownia z podłączeniem i sterownikiem jakoś 3000 zł. bojler kupiłem za 600 zł + coś za podłączenie. nie pamiętam dokładnie, ale CO + bojler niecałe 10 tys. zł, w tym regulator. kotła n
    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post

    Specjalnie odszukałem koszty mojej podłogówki (800mb , rozdzielacz 12 sekcji).

    Rozdzielcza - 715zł (Capricorn Premium) , materiały - 504zł , robocizna + materialy - 4050zł , czyli łącznie niecałe 5300zł.
    I to wszystko na markowych materiałach , bo jakbym dał "chińszyznę" to jeszcze bylo by taniej ...

    Po przeliczeniu wychodzi 45zł za m2 powierzchni ...

    Jak jesteś taki "oszczedny" , to mógłbym dokupić jeszcze kocioł na prąd (2400zł) i za 7700zł miałbym ogrzewanie domu gdzie spokojnie mógłbym grzać w II taryfie
    I ja za Ciebie wykonawców szukał nie będę.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony