dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał anield Zobacz post
    Mam taką małą zagwozdkę,może ktoś przyzna mi racje albo wręcz odwrotnie da jakieś argumenty gdzie żle mi się wydaje

    Zadaję sobie pytanie czy dobrze robię stawiając budynek na tradycyjnych fundamentach, ponieważ po moich doświadczeniach twierdzę że płyty fundamentowe są lepszym, wygodniejszym, minimalnie droższym lub nawet tak samo drogim i łatwiejszym technicznie, elementem budowy do zrealizowania z jak najmniejszą liczbą błędów, osobny które, mają w miarę płaski teren i nie myślą o piwnicy, wybór powinien być tylko jeden PŁYTA FUNDAMENTOWA dlaczego?
    Po 1. kopanie fundamentów pod płytę nie jest tak głębokie(ziemi nie trzeba wywozić itp)
    2.Nie trzeba używać drogich mas hydroizolacyjnych (płyta nie jest w warstwie wód gruntowych)
    3. Prace ze stanem 0 są szybsze
    4. Płyta fundamentowa jest mocniejsza od ław,ciężar przenoszony jest na całą płytę, a nie na jadą z oś gdzie może dojść do pęknięcia ławy ,ściany fundamentowej przez ściany nośne
    5. Przy płycie odpada nam dokładne zagęszczanie środka fundamentów,a jest to jeden z ważniejszych elementów przy fundamentach tradycyjnych a jak wiemy firmy są różne ludzie są różni a nie każdy ma czas stać i pilnować , a nikt nie chce się zamartwiać czy mu przypadkiem posadzka nie spadnie więc następny plus to spokojna głowa
    6.Nie ma konieczności zastosowania drenażu dookoła płyty, a co za tym idzie, nie trzeba znowu sypać żwiru żeby woda mogła bez problemów wejść do peszla
    7 Płyta jest cieplejsza, mniej mostków termicznych ,dlatego jest wymagana przy domach pasywnych.

    Pewnie są też wady, ale z mojego punktu widzenia ,płyta ma więcej pozytywów i nie ma tego strachu coś złe zostało zagęszczone wiadomo pod płytę tez zagęszczamy pospółkę czy piach, ale jeżeli ktoś źle to zrobi byle jak ,to nic się nam nie zapadnie żadna posadzka, a w tradycyjny fundamencie nie dość że trzeba to bardzo dobrze zagęścić, to dużo więcej ton do środka fundamentów trzeba wrzucić

    Proszę mnie poprawić skoro źle myślę, wiadomo nie każdy budynek ma prawo stać na płycie, czy ale nie patrząc na przeszkody, to wydaje mi się ze płyta vs lawy płyta bije lawy na łeb na szyje
    Napiszę krótko. Część z tego to prawda, część urban legends. Kosztowo, płyta na izolacji zawsze wypadnie drożej niż tradycyjny fundament. Konstrukcyjnie, oba rozwiązania są równoważne, pod warunkiem zgodnego z normami projektu jak i wykonania. Stosowanie drenażu uzależnione jest od poziomu wody gruntowej, jej przepływu i wysokości posadowienia a nie od rodzaju posadowienia. Punkty 1. 4. 5. i 6. to bzdura.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 22-12-2018 o 16:00
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony