dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 134
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Panowie , można różnie patrzeć na sprawę budowy domu za 150 czy też 200K .Mój kuzyn pod Bełchatowem postawił tymi ręcami domk100-parę m2 za 140 K . Ja postawiłem tymi ręcami Mały 06 z poddaszem użytkowym za 270 K , choć niestety jeszcze muszę na różne pierdoły wrzucić 30K .
    Ja twierdzę że można stawi dom za 150K do zamieszkania , a że tam meble kuchenne będą z Biedronki , no to co , zdarza mi się od czasu do czasu coś kupić w biedronce i jakoś żyję . Pewnie , że reżim w czasie takiej budowy musi być , po pierwsze sama wielkość domu raczej w okolicy 80 m , na pewno panele bliżej 20pln za m2 niż 60. W małej łazience położenie kafli czy hydrauliki , dla przeciętnego człowieka mającego w dłoniach dwa przeciwstawne kciuki , to też żadna filozofia .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    nie mam nic przeciwko rzeczom z Biedronki, sam kupuje sporo i także narzędzia i pojedyńcze mebelki, niektóre sa porządne. ale pisanie w wątku o domu za 140tys o meblach kuchennych za 15tyś to kuriozum...
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Dom finalnie może kosztować nawet 250 tyś.
    140 tyś kolega chce wydać aby zamieszkać - czyli jeden pokój i kuchnia i łazienka może być bez kafli też spełni swoją funkcję.

    I Da się do takiego stanu doprowadzić za 140 tyś.

  4. #44

    Domyślnie

    Dla mnie to co piszecie o cenach to jakaś abstrakcja.
    Ja budując samemu ok 95m2 zmieszczę się w okolicach 150tyś.
    I można przyjąć, że za tyle można kupić materiały na prosty dom. I nie będzie tam rzeczy z Biedronki. Wszystkie ceny podaję w dzienniku w pierwszym poście.
    Zachęcam do budowania samemu. Ja pracuję na etacie i na budowę jeżdżę po południu plus weekendy i urlopy. Nie miałem doświadczenia z murarską, ale lubię majsterkować. Buduję zupełnie sam 15 miesięcy i dom jest na ukończeniu.

    Przykłady z nie-biedronki:
    Panele podłogowe 40zl/m2
    POŚ biologiczna 8500
    Płyta fundamentowa 27000
    Kuchnia z Ikea (dopiero kupię. Czekałem na -10%), styro 25cm grafit itd
    Czyli nie ma lipy, ale reżim budżetowy trzeba trzymać.

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    No właśnie - nikt nie pisze o przyłaczach - u mnie wyszły kilkaście tys a miałem wszystkie media max 3metry od granicy, prawie nikt nie pisze o oczyszczalni/szambie itp - to sie nie wlicza do budowy? dali wam za darmo i jeszcze zamontowali ?
    Ludzie tu piszą a stanie zerowym za 10-15tys... to mnie chyba tyle wyszedł materiał z geodeta i papierami, a gdzie koparka, zbrojarz, zagęszczarka itp
    Nawet jak sam robisz fundament (dla jednej osoby to kilka tygodni) to potrzebujesz narzędzia (koparka, zageszczarka, młoty, gietarki itp itd) Z wyjatkiem koparki musisz to kupić bo wypozyczenie na taki okres nie ma sensu. W ogole mi sie nie miesci jak można stan zerowy zrobić za 10 koła, jak sam piach z dowozem, wykopanie i zakopanie fundamentów, zdjecie humusu, deski to już jest prawie tyle... a gdzie gruszki z betonem, stal, bloczki, xps... te sumy tutaj podawane to jest jakas abstrakcja lub sprzed kilku lat.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Soczek1212

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Chełm
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    266

    Domyślnie

    Zdecydowanie przesadzacie. Oczywiście na założone koszty trzeba przyjąć poprawkę +20-30% ale robiąc większość rzeczy samemu naprawdę się da zejść z kosztów. Np. wspomniane fundamenty, sam jestem najlepszym przykładem stanu zero za 15 tys i to przy domu ponad 150m2. Dodam że robiłem fundament w czerwcu tego roku więc raczej nie sa to stare ceny.
    Jak ktoś jest zainteresowany to dziennik mam w stopce (koszty - strona 8

    Pod Jak sobie poczytasz dzienniki innych samorobów to zobaczysz że w zasadzie nie jest ci potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt tylko podstawowe narzędzia. Wiadomo że zagęszczarkę musisz wypożyczyć i koparkę nająć ale budowa z ekipą wcale nie oznacza że nie będziesz płacił dodatkowo np. za koparkę...

    Kemotxb moim zdaniem da sie wprowadzić do 140 tyś ale tylko i wyłączenie robiąc samemu prosty, mały domek. Do tego Niestety trzeba się już pilnować każdej złotówki. Powodzenia. Chętnie będę kibicował
    Ostatnio edytowane przez Soczek1212 ; 15-11-2017 o 12:34

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pod Zobacz post
    No właśnie - nikt nie pisze o przyłaczach - u mnie wyszły kilkaście tys a miałem wszystkie media max 3metry od granicy, prawie nikt nie pisze o oczyszczalni/szambie itp - to sie nie wlicza do budowy? dali wam za darmo i jeszcze zamontowali ?
    Ludzie tu piszą a stanie zerowym za 10-15tys... to mnie chyba tyle wyszedł materiał z geodeta i papierami, a gdzie koparka, zbrojarz, zagęszczarka itp
    Nawet jak sam robisz fundament (dla jednej osoby to kilka tygodni) to potrzebujesz narzędzia (koparka, zageszczarka, młoty, gietarki itp itd) Z wyjatkiem koparki musisz to kupić bo wypozyczenie na taki okres nie ma sensu. W ogole mi sie nie miesci jak można stan zerowy zrobić za 10 koła, jak sam piach z dowozem, wykopanie i zakopanie fundamentów, zdjecie humusu, deski to już jest prawie tyle... a gdzie gruszki z betonem, stal, bloczki, xps... te sumy tutaj podawane to jest jakas abstrakcja lub sprzed kilku lat.
    Chyba Ci się coś pomyliło z tym 10-15k bo nikt tak nie pisał. Była mowa o 150k za dom do stanu w którym można zamieszkać i z czasem wykańczać resztę. Temu właśnie najlepiej robić domek z poddaszem użytkowym. Ten przykładowy który podałem jest na to najlepszy, bo można zrobić sobie na gotowo parter (ale bez szału) i z czasem robić poddasze. Można też murować z BK jednowarstwową ścianę o grubości przykładowo taką http://termalica.pl/oferta/sciany-ze...-300-36,5cm-uz bo spełni normy a potem jak będzie kasa to docieplić bardziej. Tynk zewn. też można zrobić później, ale co najważniejsze można mieszkać.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Ja się pytam jak można elektryke zrobić za 2tyś, jak same kable wyjda ponad tysiac (pomijam niskonapieciowe), szafka na rozdzielnice nawet jakas noname dwurzedowa to 200zł, chocbyś mial nie wiem jak liche wyposazenie tej skrzynki to min dodatkowe 500zł, jak chcesz spełniać jakies przyzwoite normy to koło tysiaka. sama przepieciówka która działa a nie wygląda tylko to z 500zł. Teraz zostaje ci jeszcze zalatwienie pieczatki odbioru instalacji - 300zł nawet po znajomości, puszki, kostki, wago, znow z 300zł. No i gniazdka i włączniki - min 1000-1200zł za najtansze. Mi to wychodzi 4-5tyś jak robisz wszystko sam i masz znajomego ktory ci to pomierzy i odbierze. Oczywiscie to jest koszt bez przyłącza bo to kosztuje ryczałtowo prawie 2000zł (Tauron lub co tam macie w swoim regionie) + położenie kabla WLZ (razem z kablem bedzie tez blisko 1000) nawet jak bedziesz kopał szpadlem a nie koparką.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciuspala Zobacz post
    Rozumiem iż sam wybudujesz dom do SSO, sam zrobisz gydraulike, sam elektrykę, i sam kladziesz plytki, w dodatku pewnie jeszcze sam docinasz plyty na meble kuchenne.
    Ja rozumiem budować oszczędnie ale niewielki % budujących robi wszystko samemu bo poprostu nie umie.
    A co z pracą w czasie budowy, pracując sam budowa domu trwa wieczność.
    Mam kolegę ktory zlecił budowę domu do SSZ, a teraz tynki, zabudowy i elewacje robi sam ale już rok siedzi w domu i do zimy nie skończy.Przeliczył że za rok zarobilby 50 tyś to za ten rok wiecej na budowie zrobi nie płacąc innym.Ale wtedy robocizna nie jest za darmo tylko.te 50 tyś trzeba wziąść z kupki.
    Ps wylewki to te 10 zl to koszt robocizny po znajomosci, sam materiał to nastepne 15 zł bez rozkladania styropianu.
    Tak sam z pomocą kumpla i wujka wystawiłem stan SSO na który wydałem 68 tyś,reszta czyli dobiłem do 200 to wykończenie. Wykształcenie mam technik hydraulik, oraz elektryk. Co do meblów niestety nie znam się na tym więc zleciłem w Tuchowie na wymiar szafki za 7 tyś i do wiatrołapu szafkę za 2100.
    Budowę rozpoczynałem w lipcu 2016 w styczniu skręcałem zbrojenie i zakupowałem narzędzia na olx. 10zł to koszt robocizny( nie chciało mi się za 1100zł biegać z wiadrami i tracić na to 5 dni) szkoda moich sił - bo już nieraz tak robiłem, ale nauczyłem się że tynki i wylewki robi ekipa.
    Tauron płaciłem coś ok 1100 za przyłącz mieli 16m, dociągnąłem im pod słupa WLZ ponad 50m aż się dziwili, bo mogli mi pod granice dociągnąć w ryczałcie.
    Za wodę mi powiedzieli 3500 kupiłem materiały i za 1000zł mam
    Tanich paneli nie miałem no i podkład też nie najtańszy.
    Schody wyszły mnie 3500 zł i 2 tygodnie roboty, zostały mi tylko do umocowania balustrady ale to w piątek bo narazie mam dość i mi się żygać chce więc przerwa.
    Jakby mnie było stać to bym zatrudnił od tego ludzi, ale jest jak jest.

  10. #50
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    No i to jest wlaśnie Twój problem. Szukanie najniższych cen Ci się nie udaje.

    Następnym razem spróbuj na Allegro.
    Rozdzielnica podtynkowa 3 rzędowa 120zł,
    mozna i taką

    bezpieczniki nadprądowe 10szt- 50zł
    wspolczesna instalacja w domu jednorodzinnym na 10 skach????

    bezpiecznk różnicowy 1szt. 55zł
    mozna i na jednym w sumie...
    Gdzie masz wylistowane szyny mostkujące, tulejki zaciskowe, przewody lgy do mostków, mostki do rozdzielenia faz, włącznik głowny, wskaznik faz, kable 3 fazowe itp itd ? Te pierdoły kosztowały mnie pare stowek, tak, przez internet.

    Gniazdka 20szt - 100zł
    Ja mam dość mały dom i mało gniazdek ale wyszło mi chyba 55sztuk. I 5zł za gniazdko... uzywki montowałeś?

    włączniki 10szt - 50zł
    to dom czy male mieszkanie ?

    Przewód 400m - 750zł

    przewód 3x2.5mm2 bo takiego idzie 80% kosztuje min 250zł/100m

    puszki 30szt - 60zł
    Nawet kawalerke ciezko zrobic na 30tu puszkach


    Zabezpieczenie przepięciowe nie jest prawnie wymagane ale jest za 350zł
    Pisałem o zabezpieczeniu a nie ściemie no name

    reszta jak peszel i inne drobiazgi - ok 500zł.
    Reszta czyli odbiór, peszle, przewody nieksiego napiecia, puszki i gniazdka teleinfo to kolo 1500zł, nawet z bardzo niskiej półki.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Zabezpieczenie przepięciowe nie jest prawnie wymagane ale jest za 350zł
    .
    Jest wymagane.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Jest wymagane.
    W budynkach użyteczności publicznej jest wymagane w domkach jednorodzinnych niekoniecznie.
    Jednak radziłbym zrobić.

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    W budynkach użyteczności publicznej jest wymagane w domkach jednorodzinnych niekoniecznie.
    Jednak radziłbym zrobić.
    No skoro wiesz lepiej

    Będzie natomiast płacz jak ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania w razie szkód po przepięciu

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No skoro wiesz lepiej

    Będzie natomiast płacz jak ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania w razie szkód po przepięciu
    Akurat mam wykształcenie wyższe techniczne w tej dziedzinie i wiem że w domkach nie jest wymagane
    Co innego ubezpieczyciel, z nimi bywa różnie żeby tylko nie wypłacić.

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    maxiking w 140 tyś nie dasz rady wiem że ciężko odbierać marzenia, nawet jakbyś robił wszystko sam.

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Akurat mam wykształcenie wyższe techniczne w tej dziedzinie i wiem że w domkach nie jest wymagane
    .
    No nie chwaliłbym się w takim układzie.

    Poczytaj WT a dokładniej §183.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No nie chwaliłbym się w takim układzie.

    Poczytaj WT a dokładniej §183.
    Może według nowych WT na 2018 ale wg starych nie, jak się mylę niech ktoś mnie poprawi.
    Jak nie masz kasy to zostaw sobie 4 pola w rozdzielnicy a z czasem dokupisz.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Może według nowych WT na 2018 ale wg starych nie, jak się mylę niech ktoś mnie poprawi.
    .
    Mylisz się.

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    krzcel

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    śląsk górny/małopolska
    Posty
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Może według nowych WT na 2018 ale wg starych nie, jak się mylę niech ktoś mnie poprawi.
    Mylisz się. Nie rozumiem dlaczego się mylisz, bo jest to do sprawdzenia na parę kliknięć myszką, na oficjalnej stronie rządowej.
    trolla nie należy karmić – czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

  20. #60

    Domyślnie

    Ależ niech autor sobie próbuje budować za 140tys, szanse takie same jak zrobic elektryke za 2tyś a nawet mniejsze bo na elektryce mozna oszukać jeśli ma się jakiegos idiote co to podbije. A na fundamencie, dachu, czy ociepleniu już za bardzo nie pokombinujesz, bo robota (twoja czy ekipy) jest taka sama czy kleisz styro 5cm czy 20. Tak samo z fundamentem - tak samo sie narobisz klejąc XPsa jak dajac zwykly styro w ziemie (też takie widziałem). Za 140tys to mozna sobie kupić dobre auto albo kawalerke w średnim mieście a nie budować dom nawet własnymi rękami.

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony