dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 134 z 134
  1. #121
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Każda adaptacja opiera się o branżystów bo muszą to podpisać i zrobić projekty przyłączy. Czyli konstruktor + elektryk + projektant instalacji sanitarnych. Do tego architekt. U nas adaptacja 5 tys z przyłączami. Nie ma taniej. Nikt nie będzie podpisywał za czapkę gruszek bo bierze na siebie odpowiedzialność.
    Ale jak widać w świętokrzyskim wszystko połowę taniej

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Każda adaptacja opiera się o branżystów bo muszą to podpisać i zrobić projekty przyłączy.
    U mnie przy adaptacji podpisywał się tylko projektant.
    Projekt przyłącza miałem jednego - wodociągowego. I tylko wodociągi go widziały i wymagały (chociaż woda fizycznie była już podpięta lata temu przez poprzedniego właściciela). Do PnB nie trzeba projektów przyłączy (tylko warunki). Zmiany w projekcie niewielkie (trochę zmienione wymiary i umiejscowienie okien i drzwi, zlikwidowana ścianka działowa przy kominku i komin dosunięty do ściany konstrukcyjnej, powiększony taras - konstrukcja bez zmian). Cena z zagospodarowaniem działki, projektem szamba i kopaniem się z urzędnikami (płatne po otrzymaniu PnB) 2600 zł. I to był standard - kilku projektantów tyle wyceniło, tylko jeden odleciał w kosmos z ofertą 5200zł.

  3. #123
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    U mnie przy adaptacji podpisywał się tylko projektant.
    Jaki projektant? Architekt? Wiadomo. Konstruktor też musi. Masz w typówce projekt instalacji elektrycznej i nie potrzebujesz adaptacji projektanta ? Hmm widać u nas w urzędzie inaczej podchodzą do sprawy bo z samym podpisem architekta byś nigdy PnB nie dostał

  4. #124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bracianka
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Stalowa Wola
    Kod pocztowy
    37-450
    Posty
    708

    Domyślnie

    Straszne te ceny macie - wiem, że moje sprzed 5 lat, ale nie sądzę, żeby poszły w górę dwukrotnie. Adaptacja wyniosła mnie ok. 3500zł (w tym było wszystko, łącznie z branżowcami - projekty przyłączy wody, kanalizacji, gazu i prądu - załatwiał to adaptujący, później jeszcze gazownia zwracała mi kasę, bo miałam swój zatwierdzony projekt przyłącza, do tego był projekt garażu). Kierownik budowy w okolicy to obecnie ok. 2000zł.
    MTM Styl - Zięba, leciutko powiększony. Podłogówka po całości, grzana gazem, ocieplenie 20cm zwykłego styropianu, na dachu 30cm wełny, okna trzyszybowe, WM z rekuperatorem, planowany gwc. Praca wre i końca nie widać...

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1Aleksandra1 Zobacz post
    Zacznijmy od papierologi .

    Dokumentacja projektowa
    1 Warunki zabudowy szt 1 Dla domów 1 rodz 0 zł
    2 Mapa zasadnicza szt 1 26,5 26,50
    3 Warunki dostawy wody szt 1 79,95 79,95
    4 Warunki odbioru ścieków szt 1 79,95 79,95
    5 Warunki dostawy prądu szt 1 0 0,00
    6 Mapa zasadnicza – ksero szt 3 0,5 1,50
    7 Wypis z rejestru gruntów szt 1 50 50,00
    8 Mapa do celów projektowych szt 1 800 800,00 jeżeli doległość od granicy działki mniejsza niż 4m to 1200 zł
    9 Geodeta (wytyczenie budynku) szt 1 500 500,00 Tylko wbicie palików i naniesienie poziomu 0. Ławy drutowe musisz zrobić sam.
    10 Projekt (złożony) szt 1 3300 3300,00
    11 Adaptacja projektu szt 1 U mnie nic bo indywidualny
    12 Kierownik budowy szt 1 1000 1000,00


    razem 5837,9

    Codziennie będę ci wrzucał jakiś etap a ty to wersyfikuj dla swojego regionu i pisz jak to u ciebie wychodzi.

    Mogą być problemy z dokładnością wyliczeń ponieważ mam wgląd tylko do tego co na stronie Z7 a nie wszystko jest tam z wymiarowane. Ale myślę że w niedużym przybliżeniu dam radę.
    mniej więcej się zgadza, u mnie mapka plus geodeta to byl koszt 1000 zł, indywidualny projekt z kierownikiem budowy 3500 zł. Fundament lany który wykonałem sam kosztował mnie póki co 10 000 zł, jest zaizolowany i zasypany na zimę. Aktualnie buduje sporo większy dom niż Z7 ale sądzę że takie proste domki można pobudować w granicach 140-150 tyś zł do takiego stanu aby zamieszkać i powoli wykańczać, czyli tak jak autor tematu oczekuje, oczywiście to się wiąże z samoróbstwem...

  6. #126
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Kamil
    Trochę do Ciebie trochę do innych.
    Tak samo ja jak i Ty wyrażając swoją opinię na forum można powiedzieć, narzucasz swoje poglądy innym. Argument obosieczny i moim zdaniem bez sensu. Po to jest forum.
    Jeszcze raz - uważam za złe doradzanie komukolwiek kupowanie tanich materiałów ( czy szerzej produktów ) bo one z załozenia są kiepskiej jakości i osoba , która liczy każdą złotówkę jest narażona na powtórny wydatek. I nie chodzi tylko o krótką trwałość produktu, ale również o kłopoty montażowe związane z niedokładnym wykonaniem.
    Samorób kupuje dobrej jakości materiały ale przecenione lub z rabatem i wtedy buduje dobrze, szybko i za rozsądne pieniądze.

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxiking Zobacz post
    Witam . Chciałbym wybudować dom za około 140 tyś zł. Oczywiście nie wliczam w tą kwotę działki. Czy ktoś budował za takie pieniądze dom i czy jest to realne chociaż z częściowym wykończeniem by móc zamieszkać a później w miarę możliwości dalsze wykończenie już za dodatkowe środki. Proszę o porady.
    Wybudowałem za 165 tys. z kwiatkiem na parapecie. Dom był budowany metodą gospodarczą. Na materiałach nie oszczędzałem, ale też przy wykończeniu nie ponosiła mnie fantazja. (nie mam gresu za 150 zł m2 ) W budowę domu włożyłem wiele pracy, ale nie żałuję.
    Było kilka rzeczy, które zleciłem fachowcom np. podłączenie pieca, posadzki, płytki w łazience, wc i kuchni oraz cieśla - pomocnik przy dachu. Okna montowała firma bo wiadomo gwarancja i Vat 8%.
    Dom parterowy 100m2, porotherm 24 + 20 cm 0,033, podłoga 12 cm, strop drewniany 35 cm wełny, Piec Immergas Victrix 12 kw, okna 3 szyby, Rekuperator Kinetic 250
    Instalacja fotowoltaiczna: Growatt 3000 MTL, 11 paneli mono Maysun 315 W - 3,465 kWp
    Sezon od 6.2017-6.2018 - 703 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1
    Sezon od 6.2018-6.2019 - 693 m3 gazu CO+CWU+gotowanie - 2+1

  8. #128

  9. #129
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    No to zaczynamy.

    Jak to kiedyś uczyli budowlańców budowę zaczynamy od wc. Dobrze też zabezpieczyć teren chociażby prowizorycznie.

    Pzrygotowanie terenu budowy
    1 Stemple szt 40 3,5 140,00 Potrzebne do ogrodzenia
    2 Siatka leśna (kompletna ze skoblami) mb 100 1,81 181,00 Ogrodzenie
    3 Młotek szt 1 30 30,00 jeżeli nie posiadasz
    4 Sztychówka szt 1 20 20,00 jeżeli nie posiadasz
    5 Gwożdzie 3 cale do zbijania wc kg 2 8 16,00
    6 Deski na wc m3 0,2 700 140,00 wychodek
    7 sznurek szt 1 8 8,00
    8 rękawice szt 1 3 3,00
    9 Elekt opłata PGE(nie wiem za co ale trzeba płacić) kpl 1 170 170,00 zpomniałem wpisać do papierologii
    10 Koszt przyłącza kw 12 96 1152,00 opłata za przyłącze w zalezności od mocy
    11 Skrzynka el budowlana tzw ERBETKA szt 1 270 270,00 Ja brałem prąd od sąsiada (cena z alledrogo)
    12 Tablica informacyjna szt 1 24 24,00
    13 Podpięcie skrzynki (tutaj sam nie pchaj rąk) szt 1 150 150,00


    razem 2164

    Jeżeli coś pominąłem to proszę pisać.

    Proszę pamiętać że staramy się tu wykonać budynek w miarę niskim kosztem.
    Budowałem sam. Już mieszkam.

  10. #130

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1Aleksandra1 Zobacz post
    No to zaczynamy.

    Jak to kiedyś uczyli budowlańców budowę zaczynamy od wc. Dobrze też zabezpieczyć teren chociażby prowizorycznie.

    Pzrygotowanie terenu budowy
    1 Stemple szt 40 3,5 140,00 Potrzebne do ogrodzenia
    2 Siatka leśna (kompletna ze skoblami) mb 100 1,81 181,00 Ogrodzenie
    3 Młotek szt 1 30 30,00 jeżeli nie posiadasz
    4 Sztychówka szt 1 20 20,00 jeżeli nie posiadasz
    5 Gwożdzie 3 cale do zbijania wc kg 2 8 16,00
    6 Deski na wc m3 0,2 700 140,00 wychodek
    7 sznurek szt 1 8 8,00
    8 rękawice szt 1 3 3,00
    9 Elekt opłata PGE(nie wiem za co ale trzeba płacić) kpl 1 170 170,00 zpomniałem wpisać do papierologii
    10 Koszt przyłącza kw 12 96 1152,00 opłata za przyłącze w zalezności od mocy
    11 Skrzynka el budowlana tzw ERBETKA szt 1 270 270,00 Ja brałem prąd od sąsiada (cena z alledrogo)
    12 Tablica informacyjna szt 1 24 24,00
    13 Podpięcie skrzynki (tutaj sam nie pchaj rąk) szt 1 150 150,00


    razem 2164

    Jeżeli coś pominąłem to proszę pisać.

    Proszę pamiętać że staramy się tu wykonać budynek w miarę niskim kosztem.
    to sa twoje koszty ktore poniosles?
    to sa koszty ktore zamierzasz poniesc?
    to sa koszty ktore wyliczasz na podstawie czego?
    to sa koszty ktore wydaje ci sie ze powstana?
    jakiej budowy to dotyczy czy ma dotyczyc?
    jakiego regionu?
    jakiego projektu?
    jakiego kresu czasowego?
    Powiem krotko- te wyliczenia mozesz sobie powiesic na gowizdziu wiesz gdzie i co z nimi zrobic?
    pokaz dziennik prowadzony jak u samorobow z podawanymi na biezaco kosztami a nie wyliczenia z kapelusza.

  11. #131
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    1Aleksandra1

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Staszów
    Kod pocztowy
    28-200
    Posty
    84

    Domyślnie

    Cytat Napisał gambit565 Zobacz post
    to sa twoje koszty ktore poniosles?
    to sa koszty ktore zamierzasz poniesc?
    to sa koszty ktore wyliczasz na podstawie czego?
    to sa koszty ktore wydaje ci sie ze powstana?
    jakiej budowy to dotyczy czy ma dotyczyc?
    jakiego regionu?
    jakiego projektu?
    jakiego kresu czasowego?
    Powiem krotko- te wyliczenia mozesz sobie powiesic na gowizdziu wiesz gdzie i co z nimi zrobic?
    pokaz dziennik prowadzony jak u samorobow z podawanymi na biezaco kosztami a nie wyliczenia z kapelusza.
    Może odnieś się do konkretnej pozycji.
    Budowałem sam. Już mieszkam.

  12. #132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kolo004
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    139
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Polska wariacja.
    To jak z zarobkami - ile zarabia, np. kierowca MPC ano u nas 2 tys, a u mnie ma znajomości to 10 tys. Wyobraźcie sobie, że gdzie indziej są stawki a u nas niby są, ale niby nie ma, dlatego jeden płaci jak musi bo przepisy karzą, a drugi załatwia bokami i się chwali To jak z budową - robię to co nakazuje prawo budowlane i głupota urzędnika i płacę, a drugi cwaniak wali stary piec do nowego domu, mimo że się nie da i się śmieje. I oboje mamy domy według tych samych przepisów. Taki kraj i co jak co, ale standardów u nas nie ma żadnych, zwłaszcza w przepisach, placach i cenach

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony