Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie.

Zamierzam zakupić napęd do swojej bramy skrzydłowej. W celu podjęcia właściwej decyzji, przejrzałem posty na różnych forach. Sęk w tym, że sporo postów ma ponad 10 lat i nie jestem pewien, czy informacje w nich zawarte są nadal aktualne. Proszę więc wszystkich o poradę.

Posiadam lekką bramę Polbram, szerokość skrzydła 2 m, masa skrzydła zaledwie 25 kg. Brama zamontowana jest na słupach z profilu stalowego 10 x 10 cm. Nie mam zainstalowanych żadnych odbojów mechanicznych, więc obecnie bramę mogę otworzyć zarówno do środka jak i na zewnątrz działki. Nie zamierzam takowych też montować.

Wymienię to, czego się dowiedziałem i poproszę znawców tematu o komentarze.
1. Do użytku domowego lepiej sprawdzi się napęd na 230V, bo statystycznie lepiej spisuje się zimą i jest tańszy. Napędy 24V mają zastosowanie przy intensywnej pracy (jak bramy osiedlowe) i są droższe.
2. Moja brama nie posiada odbojów i elektrozamka, więc potrzebuję napęd samohamowny/samoblokujący i wyposażony w krańcówki.
3. Chcę zakupić coś markowego, bezawaryjnego. Większość ludzi wymieniała takie firmy jak: Nice, Faac, Bft, Came, Somfy. Czy można polecić OBECNIE urządzenia tych firm? Duży nacisk kładę na to "obecnie". Widziałem posty, w których pisano, że np. firm a X była dobra, ale np. 7 lat temu, bo później zaczęła produkować gorzej, itp. itd.
4. Może ktoś już na tym etapie poleci konkretny napęd konkretnej firmy?
5. Jak wygląda gwarancja? Z tego, co widzę, niektóre firmy np. Faac, wymagają instalacji napędu przez autoryzowany serwis. Czy wszędzie jest taka praktyka? Jak wyglądają koszty późniejszego serwisu?

pozdrawiam,
Zrzeda