dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pgl

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    4

    Domyślnie Zagospodarowanie ogrodu (palenisko, grill, taras, krzewy, mała architektura)

    Witam,

    Jestem tutaj nowy i dopiero rozpocząłem budowę domu. Aktualnie stoją fundamenty zmodyfikowanego Eryka II lustro, na wiosnę ciąg dalszy.
    Mimo, że domu jeszcze nie ma, to już zastanawiam się mocno nad odpowiednim (funkcjonalnym i estetycznym) zagospodarowaniem całej działki (1000m2 szerokość 37m x głębokość 27m).
    Sam mam powiedzmy "dusze artystyczną' i lubię projektowac i kombinować w tematach wystroju wnetrz, doboru elewacji i zagospodarowania ogrodu, ale szukam jakiś nowych inspiracji i ciekawych pomysłów, które juz sie u kogoś sprawdziły. Może ktoś z forumowiczów ma cos ciekawego do powiedzenia w temacie mojego przyszłego ogrodu i zechce podzielić się wiedzą i sugestiami.

    W załączeniu przedstawiam rzut z góry przedstawiający umiejscowienie domu, dodatkowego garażu/wiaty na dwa auta i podjazdu. Do tego jeszcze scren z mojego projektu w Sketchup dla lepszego rozeznania w terenie.
    Na tyle domu będzie zadaszony taras, ale szukam jeszcze miejsca na murowany grill, ewentualnie palenisko, które może służyć za miejsce na ognisko i/lub miejsce do grillowania.
    Fajnie, gdyby udało się znaleźć gdzieś odpowiednie miejsce na hamak, składany basen dla dzieci i delikatne elementy ogrodowej architektury, ale bez zbytniego zagracania (żadnych skalniaczków, rabatek itd.). Preferuję nowoczesne ogrody, małe iglaki, przystrzyżone drzewka na wąskim pniu, Juki, długie trawy ozdobne itd. Dekoracje w stylu skandynawskim z drewna, żwiru, betonu architektonicznego, płukanych, białych kamieni itd. Zadaszony taras na tyle domu wykonany będzie z desek kompozytowych, więc tym materiałem można jeszcze gdzieś nawiązać. Wstępnie jako miejsce na murowany grill wybrałem narożnik na tyle działki przy garażu/wiacie, ale n ie jestem pewien, czy to dobre miejsce.
    Za tylnym ogrodzeniem mam w bardzo bliskiej odległości trzy duże okna sąsiadów, więc chciałbym postawić tam możliwie wysokie gabiony, ewentualnie drewniany płot lub jakiś rodzaj muru (otynkowany lub z cegły/kamienia) z nadbudówką z drewna dla jak najlepszego osłonięcia się od sąsiada. Gabion/mur będzie podświetlany z ziemi i ewentualnie chce posadzić przy nim jakieś krzaczki/Tuje itp. Od lewej strony działki jest zwykła siatka, ale sąsiad na moją stronę ma tylko jedno okno, więc tam wystarczy prawdopodobnie żywopłot/Tuje/inne rośliny, które z czasem osłonią moje podwórko.Cenie swoją prywatność, więc chciałbym osłonic swoja działkę w miarę możliwości od ciekawskich sąsiadów, ale oczywiście bez przesady
    Front działki będzie ogrodzony białym, otynkowanym murem o wysokości ok. 1,2-1,5m, furtka i bramy będą miały stalową konstrukcję i obłożenie z drewnianych desek.

    Jeśli chodzi o kierunki świata, a tym samym nasłonecznienie, to lewy górny narożnik domu, to zachód, a lewy dolny narożnik to południe, więc generalnie lewa strona domu będzie doświetlona słońcem przez cały dzień i celowo tak dobrany był projekt domu i położenie działki. Prawa strona posesji ma być zacieniona (północ i wschód), bo tam będzie kostka, miejsce na auta, z tamtej tez strony będzie sypialnia, łazienka, garaże i pomieszczenia gospodarcze.

    W głowie mam kilka różnych opcji na zagospodarowanie, ale liczę na jakieć ciekawe pomysły z Państwa strony.

    pozdrawiam
    Piotrek

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Działka rzut z góry.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	401029

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	401030

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	401031

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	82,0 KB
ID:	401032

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	401033
    Ostatnio edytowane przez pgl ; 15-11-2017 o 19:04

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony