dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Bardzo duży spadek temperatury

    Hej,

    Powoli zaczynam regularne grzanie w domu (przeprowadzka na przełomie listopada - grudnia).
    Aktualnie włączam ogrzewanie w wybranych godzinach. To co mnie zaniepokoiło, to bardzo duży spadek temperatury w momencie gdy przestaje grzać.
    Dla przykładu podam, że wczoraj o 22:00 wyłączyłem ogrzewanie przy temperaturze 18,5C, dziś o tej samej godzinie (czyli mijają równo 24 godziny) odnotowałem spadek temperatury aż o 1,5C.
    To co mnie najbardziej martwi to fakt, że w nocy nie było praktycznie mrozu (temperatura wahała się w przedziale 0, -1 C) a w dzień była w okolicach 5C.
    Dom jest bardzo dobrze ocieplony oraz posiada rekuperację.

    Proszę dajcie znać, jak to u Was wygląda?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Normalnie tragedia całe 1,5 stopnia rekuperacjia chyba ci wychladza dom.

  3. #3

    Domyślnie

    Spokojnie, dom czyli mury, meble (jeśli już są), stropy, posadzki a nawet fundament razem z tym co w nim jest muszą się dogrzać i złapać temperaturę, oddać wilgoć. Dopiero ich akumulacja będzie stabilizowała temperaturę w domu. Poza tym spadek 1,5 st na 24h to nie jest dużo.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Normalnie tragedia całe 1,5 stopnia rekuperacjia chyba ci wychladza dom.
    taka uroda rekuperacji . Nie ozyskuje 100 % ciepła , ale umożliwie życie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony