dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie Studzienka kanalizacyjna - kilka problemów.

    Witam
    Dawno temu kupiłem działke z juz doprowadzoną do studzienki kanalizacją z ulicy. Problem jest tylko taki że ta studzienka nie miala pokrywy (przykryta zbitymi dechami). Od kilku tygodni probuje do niej dokupić pokrywę, jednak jest to nietypowa studzienka o srednicy 425mm i jedyne pokrywy jakie moge znaleźć na tą srednicę to te najslabsze na obciązenie 1.5T a ja akurat mam tam podjazd do garażu i musze mocniejszą. Czy istnieje jakaś taka redukcja z 425 na typową 400mm studzienkę? Potem był już kupił normalną pokrywe na 400mm których jest w brud, do wyboru do koloru. Studzienka i tak jest za nisko przycięta i jest za głęboko w stosunku do docelowego poziomu zero więc taka redukcja pozwoliłaby mi podnieść się o te kilkanaście cm. Studzienka jest z rury karbowanej więc może można w nia wkręcić rure karbowaną o mniejszej średnicy? Jak to sie robi ?

  2. #2

    Domyślnie

    jak chcesz po tym jeździć, to sama pokrywa nie załatwia sprawy. Musisz dać cos betonowego na około np. takie coś (2 i 3 rys.) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zbiorcza.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	25,9 KB
ID:	401449

    albo tak


  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    Czy ja wiem czy musze. Sąsiad ma dostawczaki i na podjezdzie ma wlasnie zwyklą taką pokrywę plastikową z dopuszczalnym obciążeniem 7.5T, włożona bezposrednio w studnie z rury karbowanej. Na okolo kostka. Nic się z tym nie dzieje od X lat. Tylko że on ma wlasnie studnie 40cm i można takie pokrywy dostać. Do mojej badziewnej 42.5cm nic nie ma.
    Chyba więc bede musiał pomyśleć o rozwiązaniu jak pokazujesz. Tylko że taka pokrywa żeliwna z tym teleskopem to juz koszty >500zł a zwyklą pokrywe moge dostać za 50zł.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tabi88

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Wołomin
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    277

    Domyślnie

    Jeżeli jest tam rura karbowana 425mm to potrzebujesz czegoś takiego:
    https://ocdn.eu/skapiec-transforms/1...Q3MS5qcGeQgQEB

    czyli manszeta do rury karbowanej i właz żeliwny z teleskopem.
    Manszetę zakładasz na wrąb rury karbowanej, do niej wsuwasz teleskop (mają około 30/40/50cm długości). Pod sam właz dajesz betonik/cegły/tuczeń w zależności jak ma być wykończone

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony