dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie Sardynia IX z płaskim dachem

    Witam.
    Na początku chcę się przedstawić
    Mam na imię Janusz
    Od urodzenia mieszkałem na wsi do czasu aż doszło do ślubu , sytuacja zmieniła się pod kontem mieszkania i musiałem zasiedlić się w bloku gdzie męczę się już 14 lat.
    Przyszła pora na zmianę decyzji o budowie własnego mieszkania.
    W sierpniu doszło do zakupu działki 1370m2 i wybrania projektu https://www.studioatrium.pl/projekty...a-ix,1201.html
    Działka była zakupiona od dziadka z warunkami zabudowy na jego wnuczke ale o kącie pochylenia dachu od 20 stopni więc maszeruje do urzędu z zapytaniem czy mogę tam postawić dom z płaskim dachem.I jak to w naszych urzędach zaczęła się przepychanka,że to ,że tam to,że plan zagospodarowania itd.
    Więc wsiadam w auto i jadę na działkę i lukam dookoła i jest,dziadek od którego kupiłem ziemię po sąsiedzku ma domek tz. kostkę( ale kostka ma dach o spadku ok 10-15% czego nie widać bo zasłaniają ogniomury).Wsiadam w auto i jazda do urzędu z żoną na spowiedź.
    Urzędas otwiera komputerek i patrzy w google map na zd. satelitarne,i mój atak by go wyprzedzić niech Pan patrzy tam już stoi taki dom czyli powinno dać rade i nam dach płaski postawić. No i tym własnie podstępem udało mi się urzędnika wprowadzić w maliny,krótki gadulec i mamy czekać na zmianę warunków.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    Jestem ponownie.
    Przeczytałem kilka dzienników i mam prośbę do Was jako doświadczonych już budowlańców o pomoc w moim zmaganiu się z tym wyzwaniem jakie mnie czeka.
    Ściany Porotherm 25
    Ocieplenie 12 wełna
    Wylewka 30 styropian
    Dach 20 styropian + 10 styropianu spadkowego
    Izolacja pionowa 10 styropian
    Co pompa ciepła
    Kominów nie będę robił a w zamian tego planuje WM
    Korci mnie tylko kominek by na starość posiedzieć przy nim i poczytać gazetkę i jakieś piwko wypić

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Witam

    Żeby piwko wypić to nie trzeba do starości czekać . A tak na poważnie to zapowiada się całkiem ładny dom, tylko ta wizualizacja za bardzo ozdobiona. Mnie w parterówkach o sporej pow. użytkowej zniechęca to "rozwleczenie" domu na sporą pow. zabudowy. Dużo powierzchni trzeba przeznaczyć na komunikację, a i rozprowadzenie np. ciepłej wody kłopotliwe.

    Coś mało tego ocieplenia planujesz. Ocieplenie ścian tylko 12cm? Tak mało to już rzadkość tu na forum. Tylko pod wylewką jest OK.

    Pomyśl o płycie fundamentowej.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    Co do ocieplenia to rozważam 20 styro grafit ale każda Wasz podpowiedź będzie wzięta po uwagę.
    Co do płyty nie wiem jak to jest do końca czy stawia się ja na słabym nie stabilnym gruncie bo tak słyszałem,czy po to by budynek równo pracowałi był bardziej odizolowany od gruntu,no i koszt w porównaniu do zwykłych fundamentów jest dużo wyższy

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mrufka_bum
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    577

    Domyślnie

    Witam się i życzę powodzenia
    Co do ocieplenia zgadzam się z B_i_U - 12 cm to już rzadkość w nowoczesnych domach. Sami mieliśmy mieć na początku 15 cm, ale właśnie użytkownicy forum przekonali nas, że nawet te 15 cm to za mało i teraz planujemy 20 cm. Chyba, że nie zależy Ci na energooszczędności. Na fundamentach też mamy 10 cm. Mam nadzieję, że to wystarczy
    Mieliśmy podobne przejścia przy załatwianiu warunków zabudowy. Co prawda nam nie chodziło o dach, ale o powierzchnię, ale zasada podobna. Nie dało się, nie dało, mówili że nie ma szans na zmianę warunków i przy którymś podejściu z kolei nagle się dało. I to o jakieś 80 m2. Jeśli nie macie na działce pełnego uzbrojenia, to też czekają Was podobne przejścia.
    Nie myślicie z żoną o włączeniu tej dużej łazienki na końcu domu do sypialni? Żeby mieć taką swoją całkiem prywatną?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Witaj, zdubluję podpowiedzi poprzedników, na ociepleniu się nie oszczędza, 20cm styro o dobrych parametrach, jest już standardem. Im lepsze ocieplenie, tym niższe koszty ogrzewania, inaczej się nie da . Jeżeli zdecydujesz się na 20cm, a się zdecydujesz , będziesz miał tradycyjne fundamenty zamiast płyty, to 10cm ocieplenia na fundamencie, zrobi spory i nieciekawy 10cm cokół. Podczas ocieplania swojej chatki, dostałem jakiejś pomroczności jasnej i zrobiłem taki babol. Po doklejeniu kolejnej 5cm warstwy ocieplenia, cokolik wygląda super, a i fundamenty są porządnie ocieplone. Zazwyczaj diabeł tkwi w szczegółach, o których warto pamiętać. Fajny domek, gdybym kiedykolwiek jeszcze raz się budował, to wybrałbym właśnie z płaskim dachem. Zero wiązarów, dachówek, prosta nawet samodzielna budowa. Rewelka. Powodzenia
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio32 Zobacz post
    ...
    Co do płyty nie wiem jak to jest do końca czy stawia się ja na słabym nie stabilnym gruncie bo tak słyszałem,czy po to by budynek równo pracowałi był bardziej odizolowany od gruntu,no i koszt w porównaniu do zwykłych fundamentów jest dużo wyższy
    Płyty fundamentowe rzeczywiście stosuje się często na słabych gruntach lub szkodach górniczych jednak to jej nie dyskwalifikuje przy dobrych warunkach. Ma prawie same plusy. Wszyscy którzy zgłębili temat i zależało im na energooszczędnym domu przyznają, że to lepsze rozwiązanie od tradycyjnych fundamentów ławowych. Co do kosztów to występuje tu rzeczywiście mit, że płyta jest dużo droższa. Wynika to jednak tylko i wyłącznie z nieumiejętnego liczenia i porównywanie innych stanów budowy (płyta ma więcej elementów w sobie). Szczegółowe porównanie kosztów (bez naciągania) robiłem tutaj:
    http://www.dziennikbudowy.net.pl/wyb...jny-fundament/

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam w moim dzienniku B_i_H,murfka_bum i artix1
    Co do ocieplenia na samym początku planowałem wełnę 20 cm ale brat który pracuje na składzie budowlanym stwierdził ,że 12cm wełny odpowiada 20cm styro. Z tego co piszecie jednak moje pierwsze podejście było lepsze i zostanę przy 20 cm wełny

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    No i dalsze moje wypociny są takie.
    Działka nasza ma 20m szerokości i projekt mieszkania nie pozwala na jego postawienie,więc szybka zmowa z żoną co dalej.Miała być zmiana projektu na Sardynie 3 ale Sardynia XI bardziej nam odpowiadała,drapie się po głowie co zrobić i mam rozwiązanie,rozmowa z żona o dokupieniu 5m działki i powiększeniu naszej.Wsiadam w auto i grzeje do dziadka od którego kupiłem już swoją ziemie czy da rade jeszcze dokupić te 5m ,dziadzia miły człowiek skinoł głową na tak więc temat rozwiązany.Telefon do zaprzyjaźnionej geodetki i już papiery są w urzędzie.Czekałem prawie miesiąc.
    Dziś odebrałem opinie o dopisaniu ziemi więc dalej czekam na urzędowe sprawy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał janio32 Zobacz post
    Co do ocieplenia na samym początku planowałem wełnę 20 cm ale brat który pracuje na składzie budowlanym stwierdził ,że 12cm wełny odpowiada 20cm styro. Z tego co piszecie jednak moje pierwsze podejście było lepsze i zostanę przy 20 cm wełny
    Czy brat aby na pewno ma pojęcie na temat tego co robi?

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    Decyzja na przyłącze wody i zasilania już jest ,czekam teraz na projektanta by to ogarnoł.

    Bartku czytałem to co napisałeś odnośnie płyty przeanalizuje sobie co i jak
    Korzystając z czasu bo w/g mnie ruch na placu boju zacznie się na wiosnę miał bym prośbę odnośnie dalszych rozważań.
    Czy zakładać WM ,GGW, PC jeśli macie jakieś sugestie i podpowiedzi bardzo mile widziane.
    Co do elektryki to własnymi rękoma ją zrobię bo już sobie założyłem zeszyt i notuje co i jak by potem o tym nie myśleć.
    Kanaliza też w moich rękach oraz woda

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Czy brat aby na pewno ma pojęcie na temat tego co robi?
    Witaj agb
    Dlatego znalazłem to forum i Wasze mądre głowy,które już maja coś za sobą odnośnie budowy domków i chcę Was na maxa wykorzystać

  13. #13

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrufka_bum Zobacz post
    Witam się i życzę powodzenia

    Nie myślicie z żoną o włączeniu tej dużej łazienki na końcu domu do sypialni? Żeby mieć taką swoją całkiem prywatną?
    Dzięki za podpowiedź ,analizujemy to z żoną i chyba przesuniemy drzwi do salonu i powiększymy łazienkę o ten korytarzyk

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam.ponownie.
    Jako,ze czekam na papierologię zadzwonilem do znajomego koparkowego by pospychał mi humus.

    Maszyna wkroczyła na plac i zaczęła swoje działania
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170919_181327.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	102,5 KB
ID:	401709  

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    I tak siedzę i myślę myślę i siedzę i natknołem się na pewien problem
    Chałupa ma mieć dach płaski i planuje w przyszłości instalację PV zastanawiam się jak to rozwiązać z tą membrana izolacyjną.
    Na początku myślałem by w trakcie robienia stropu wystawić kotwy pionowe zakończone gwintem żeby można było dokręcić stelaże pod panele,ale wątpie by firma ,która będzie kładła membranę uszczelniła te szpilki
    Może macie jakiś ciekawy pomysł?

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam w Nowym Roku.
    Nic się nie dzieje nikt mnie nie odwiedza w dzienniku.
    Druty zbrojeniowe już kupiłem i dotarły na miejsce tam gdzie pracuje,tak,że w wolnych chwilach zabieram się za mozolne wiązanie zbrojenia.
    Budowlańcom się w głowach poprzekręcało z cenami za SSO sama robocizna została wyceniona na 60k +/-10% Pytam więc szefa jak długo będą się babrać na budowie, odpowiedział,że w pięciu chłopa to miesiąc na luzie i ich nie ma .Jako,że chodziłem do szkoły liczyć też umiem to liczę tak:5 chłopa po 5k wypłaty x miesiąc daje mi 25k gdzie więc zginęło 35k kasiory (może chce mi zrobić niespodziankę i kupić jakieś AGD hym
    Firma od elektryki kontaktowała się ze mną i obiecała zrobić przyłącze w marcu.
    Strop Teriva już mam wyceniony
    Wieczorami powoli przymierzam się do obliczeń WM bo `` tymi rękoma chcę ja zrobić`` tak,że będę liczył na Wszą pomoc.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    janio32

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Szydłowiec
    Kod pocztowy
    26-500
    Posty
    35

    Domyślnie

    Witam ponownie.
    Na wstępie wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Wielkanocnych
    Co dalej u mnie ano:
    Papiery już złożone i czekają na warunki zabudowy
    Elektrycy zamontowali skrzynkę z prądem
    Przywiozłem kilka wywrotek badziewia by podnieść działkę do góry
    Zbieram oferty na przydomową oczyszczalnię ekologiczną
    Rozważam strop z płyt żerańskich
    Porotherm Dryfix już opłacony i czeka na fabryce
    Jako,że liczyłem WM jednak to nie na moją głowę więc może ktoś z Was mi pomoże ile aort do danego pomieszczenia, wstępnie rozrysowałem sobie jak ma to być:

    1. 18m3 wywiew

    3. 30m3 wywiew

    4. 109.7m3 nawiew

    5. 35.7m3 nawiew

    6. 30.7m3 wywiew

    8. 36m3 nawiew

    9. 36m3 nawiew

    11. 9.5m3 wywiew
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rekuperacja.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	11,9 KB
ID:	410277  
    Ostatnio edytowane przez janio32 ; 31-03-2018 o 11:03

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tarantula126

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Kod pocztowy
    44-268
    Posty
    3
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witaj, widzę że budujecie podobny domek do naszego my mamy sardynie 6 po małych zmianach. Będziemy obserwować postępy waszej budowy My jesteśmy na etapie kończenia murowania ścian parteru. PozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sardynia 6.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	411426

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony