dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mario Bros

    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    9

    Domyślnie TRAWA ROLOWANA

    Witam mam pytanie zakładam ogród koło domu i mam jaieś 450m miejsca na trawę chcę się poradzić jaką trawę wybrać chcę mięc ładny trawnik już miałem siać ale zaproponowano mi trawę z rolki ,co wy na to czy ktoś z was taką trwę posiada ,jaka jest cena czy są jakieś lepsze ,gorsze odmiany jak jest z tym utrzymaniem. :o :o

  2. #2

    Domyślnie Trawa w rolkach - za i przeciw

    Chciałabym obsadzić swój kawałeczek ziemi trawą w rolkach, ale prosze powiedzice mi czy warto, myślałam o trawie na darni, bo sa i na folii, czy ta trawa wrośnie mi sie w ziemie ?Prosze o wszelkie informacje.
    Pozdrawiam, MagdaLena
    ************************

  3. #3

    Domyślnie

    Pewnie, że ci wrośnie. Trzeba spulchnić i wyrównać podłoże na to rozwinąć rolkę z trawką, trochę docisnąć, potem dbać, podlewać, nawieźć... Uważam,że jest to lepszy sposób niż zwykłe sianie. Zwłaszcza dla początkujących ogrodników-amatorów. pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie tez bym tak zroił

    Ja niestety siałem przez kilka lat po trochu, ale w końcu całość udało się obsiać, a późnej w tym trawniczku dopiero sadziliśmy co się dało. Na taki trawnczek z rolki trzeba by było w moim przypadku wydać majątek 44ary, więc zecdowaliśmy się na siew. Działka jest poleśna, więc nieodkwaszaliśmy gleby i założyliśmy kolekcję różaneczników.


    Pozdrawam
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  5. #5

    Domyślnie

    Owszem, efekt trawnika z rolki jest natychmiastowy, ale...... żeby zalożyć taki trawnik trzeba naprawdę dużo pracy. Przygotowanie gleby jest identyczne jak przy siewie, a potem trzeba te rolki dobrze dociskać, żeby się ukorzeniły i podkewać i dociskać i podlewać.........i......

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    A jakie sa koszty takiej trawy w rolkach?
    fiu, fiu, fiu, fiufiuuu ( a to jest pogwizdywanie z Kill Bill'a )

  7. #7

    Domyślnie

    koszt metra kw trawy z rolki zaczyna się od 6zł. Dobra trawa to ok 11zł/mkw

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Aggi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Middle of... :-)
    Posty
    4.443
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    To chyba sobie na razie muszę odpuscić
    Ciekawa jestem czy krety by się pchały do góry pod takim trawniczkiem U mnie potrafią wznieść kilkadziesiąt kretowisk na dobę
    fiu, fiu, fiu, fiufiuuu ( a to jest pogwizdywanie z Kill Bill'a )

  9. #9

    Domyślnie

    Ciekawa jestem czy krety by się pchały do góry pod takim trawniczkiem
    A dlaczego nie ?
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinus
    Ciekawa jestem czy krety by się pchały do góry pod takim trawniczkiem
    A dlaczego nie ?
    Przy zakładaniu trawnika z rolki jeden z klientów zażyczył sobie by pod rolki rozłozyć siatkę metalową powlekaną tworzywem o oczkach ok 1 cm
    może to jest jakiś sposób

  11. #11

    Domyślnie

    Minusem też są straty trawy gdy działka ma dużo łuków (skalniki, drzewka itp). + dodatkowa robota związana z wycinaniem - ale to jest już w cenie trawnika.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  12. #12

    Domyślnie Siatka pod trawnik przeciw kretom

    Cytat Napisał jatoja
    Cytat Napisał Pinus
    Ciekawa jestem czy krety by się pchały do góry pod takim trawniczkiem
    A dlaczego nie ?
    Przy zakładaniu trawnika z rolki jeden z klientów zażyczył sobie by pod rolki rozłozyć siatkę metalową powlekaną tworzywem o oczkach ok 1 cm
    może to jest jakiś sposób
    No właśnie-stoję przed dylematem, czy założyć siatkę przeciw kretom: słyszę rózne opinie tych, którzy zajmują się zawodowo zakładaniem ogrodów...
    A może wypowiedzieliby się użytkownicy takowych? Czy jest skuteczna???
    Wydatek niemały bo w przeliczeniu na 500 m2 to ponad 2500zł, ale ja nie mam czasu wtawać o 6 rano i systematycznie polować w różny sposób, bądź latać z karbidem co kilka dni. Może warto zapobiegać?

    Pozdrawiam!

  13. #13

    Domyślnie

    Czy założenie trawnika z trawy z rolki jest duzo droższe od wysiewania samemu
    ( bez doświadczenia). Czy opłaca sie zaiwestować, jak taka trawa później rosnie?
    Ubezpieczenia

  14. #14

    Domyślnie

    Trawa z rolki wychodzi ze 2 x drożej gdy obie rzeczy robią specjaliści.
    Gdy wysiewasz sama to ze 3 razy jest taniej.

    U nas z wysiewem i przekopaniem + oprysk życzyli sobie 20 zł/m2.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  15. #15

    Domyślnie

    Trawnik z rolki jest droższy w założeniu, ale taniej wychodzi jego pielęgnacja w początkowej fazie wzrostu. NA siany tarwnik zużywa się dużo wody, no chyba że ma się ze studni wg mnie łatwiej amatorowi zadbać o trawnik z rolki, ale to tylko moje zdanie. jeśli ktoś ma jakieś pytania lub potrzebuje ogrodnika to zapraszam do współpracy zajmuje się trawnikami od 3 lat, a teraz już we własnej firmie, pozdrawiam

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariooo

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    WLKP
    Posty
    262

    Domyślnie

    ja zrobilem tak:
    mam dzialke przy lesie i praktycznie nic poza perzem na niej nie roslo. po zakonczeniu prac budowlanych wyrownalem piach (bo taka mam glebe), zaprosilem tesciów, zamówilem 3 wywrotki czarnej ziemi, kupilem 20kg trawy. zona z tesciowa "wyperzyly" 400m2 ja z tesciem rozwozilismy czarnoziem - tak na ok 5-10 cm, pozniej grabienie, walowanie (nie wyszlo mega rowno jak na stole ale nie jest zle), grabienie, sianie w jedna strone grabienie sianie w druga strone, walowanie 2 czy 3 razy juz nie pamietam i przez kolejne 2 tyg lanie wody - tak po 10- 12h dziennie.

    acha, 4 osoby robily to 4 dni po 12h

    bylo ciezko ale trawa juz roznie, ladnie sie przyjela, teraz tylko trzeba nawozic i podlewac

    teraz w ten sam sposob musze zrobic jeszcze 300m3 i bedzie git.
    Kup najdroższy dom, na jaki możesz sobie pozwolić, i najtańszy samochód, w jakim możesz się pokazać.

  17. #17

    Domyślnie

    marioo

    Tylko pogratulować takiego samozaparcia i rodziny chętnej do pomocy.
    Z tego co piszecie to jednak ta trawa z rolki to sporo drożej wychodzi
    A ja nie mam tyle rak do pracy zeby ten trawnik zrobic samej z mężem.
    Ubezpieczenia

  18. #18

    Domyślnie

    Betsi, ale w czym problem? Nie ma w okolicy zadnego chlopa z ciagnikiem? Nasionka samodzielnie chyba wysiac mozesz, a reszta prac to jest chwila moment, pozniej sobie postawisz zraszacz i sie bedzie samo podlewac.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariooo

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    WLKP
    Posty
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betsi2006
    marioo

    Tylko pogratulować takiego samozaparcia i rodziny chętnej do pomocy.
    Z tego co piszecie to jednak ta trawa z rolki to sporo drożej wychodzi
    A ja nie mam tyle rak do pracy zeby ten trawnik zrobic samej z mężem.


    moi sasiedzi widzac jak to u nas idzie tez sie sami wzieli i zrobili - mimo iz na poczatku chcieli zeby to firma robila.

    ale pomysl z chlopem nie jest zly - moze jakas mlodziez za pare zlotych przekopie Ci ogrodek ??
    Kup najdroższy dom, na jaki możesz sobie pozwolić, i najtańszy samochód, w jakim możesz się pokazać.

  20. #20

    Domyślnie

    pozeracz, marioo

    Mam sąsiada z ciągnikiem i pewnie bedzie przywoził mi ziemię i ją rozprowadzał po działce. Ale piszecie ze mam przkopać cała tą działke.
    Czy jest to konieczne? czy nie mozna ziemi nawieść i rozsypać na to co jest
    ( teren bez zielska po byłym polu). Tam gdzie były chwasty powyrywałam je na jesieni a resztę dzisiaj. Odrastać na pewno troche bedzie bo nie wszystko udało się wyrwać z korzeniami ale na pewno nie duzo.
    Mam bardzo grzaski teren, ziemia gliniasta, częściowo rozjeżdżona ciężkimi samochodami, częściowo odbijają już kepki młodej trawy - jak to wszystko przeoram to zapadnę się w tym po kostki

    Jakbym miała pieniadze, to kupiłabym trawę z rolki i po krzyku a tak ... do roboty....
    Ubezpieczenia

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony