dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21

    Domyślnie Siatka pod trawnik przeciw kretom

    Cytat Napisał jatoja
    Cytat Napisał Pinus
    Ciekawa jestem czy krety by się pchały do góry pod takim trawniczkiem
    A dlaczego nie ?
    Przy zakładaniu trawnika z rolki jeden z klientów zażyczył sobie by pod rolki rozłozyć siatkę metalową powlekaną tworzywem o oczkach ok 1 cm
    może to jest jakiś sposób
    No właśnie-stoję przed dylematem, czy założyć siatkę przeciw kretom: słyszę rózne opinie tych, którzy zajmują się zawodowo zakładaniem ogrodów...
    A może wypowiedzieliby się użytkownicy takowych? Czy jest skuteczna???
    Wydatek niemały bo w przeliczeniu na 500 m2 to ponad 2500zł, ale ja nie mam czasu wtawać o 6 rano i systematycznie polować w różny sposób, bądź latać z karbidem co kilka dni. Może warto zapobiegać?

    Pozdrawiam!

  2. #22

    Domyślnie

    Czy założenie trawnika z trawy z rolki jest duzo droższe od wysiewania samemu
    ( bez doświadczenia). Czy opłaca sie zaiwestować, jak taka trawa później rosnie?
    Ubezpieczenia

  3. #23

    Domyślnie

    Trawa z rolki wychodzi ze 2 x drożej gdy obie rzeczy robią specjaliści.
    Gdy wysiewasz sama to ze 3 razy jest taniej.

    U nas z wysiewem i przekopaniem + oprysk życzyli sobie 20 zł/m2.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #24

    Domyślnie

    Trawnik z rolki jest droższy w założeniu, ale taniej wychodzi jego pielęgnacja w początkowej fazie wzrostu. NA siany tarwnik zużywa się dużo wody, no chyba że ma się ze studni wg mnie łatwiej amatorowi zadbać o trawnik z rolki, ale to tylko moje zdanie. jeśli ktoś ma jakieś pytania lub potrzebuje ogrodnika to zapraszam do współpracy zajmuje się trawnikami od 3 lat, a teraz już we własnej firmie, pozdrawiam

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariooo

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    WLKP
    Posty
    262

    Domyślnie

    ja zrobilem tak:
    mam dzialke przy lesie i praktycznie nic poza perzem na niej nie roslo. po zakonczeniu prac budowlanych wyrownalem piach (bo taka mam glebe), zaprosilem tesciów, zamówilem 3 wywrotki czarnej ziemi, kupilem 20kg trawy. zona z tesciowa "wyperzyly" 400m2 ja z tesciem rozwozilismy czarnoziem - tak na ok 5-10 cm, pozniej grabienie, walowanie (nie wyszlo mega rowno jak na stole ale nie jest zle), grabienie, sianie w jedna strone grabienie sianie w druga strone, walowanie 2 czy 3 razy juz nie pamietam i przez kolejne 2 tyg lanie wody - tak po 10- 12h dziennie.

    acha, 4 osoby robily to 4 dni po 12h

    bylo ciezko ale trawa juz roznie, ladnie sie przyjela, teraz tylko trzeba nawozic i podlewac

    teraz w ten sam sposob musze zrobic jeszcze 300m3 i bedzie git.
    Kup najdroższy dom, na jaki możesz sobie pozwolić, i najtańszy samochód, w jakim możesz się pokazać.

  6. #26

    Domyślnie

    marioo

    Tylko pogratulować takiego samozaparcia i rodziny chętnej do pomocy.
    Z tego co piszecie to jednak ta trawa z rolki to sporo drożej wychodzi
    A ja nie mam tyle rak do pracy zeby ten trawnik zrobic samej z mężem.
    Ubezpieczenia

  7. #27

    Domyślnie

    Betsi, ale w czym problem? Nie ma w okolicy zadnego chlopa z ciagnikiem? Nasionka samodzielnie chyba wysiac mozesz, a reszta prac to jest chwila moment, pozniej sobie postawisz zraszacz i sie bedzie samo podlewac.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariooo

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    WLKP
    Posty
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betsi2006
    marioo

    Tylko pogratulować takiego samozaparcia i rodziny chętnej do pomocy.
    Z tego co piszecie to jednak ta trawa z rolki to sporo drożej wychodzi
    A ja nie mam tyle rak do pracy zeby ten trawnik zrobic samej z mężem.


    moi sasiedzi widzac jak to u nas idzie tez sie sami wzieli i zrobili - mimo iz na poczatku chcieli zeby to firma robila.

    ale pomysl z chlopem nie jest zly - moze jakas mlodziez za pare zlotych przekopie Ci ogrodek ??
    Kup najdroższy dom, na jaki możesz sobie pozwolić, i najtańszy samochód, w jakim możesz się pokazać.

  9. #29

    Domyślnie

    pozeracz, marioo

    Mam sąsiada z ciągnikiem i pewnie bedzie przywoził mi ziemię i ją rozprowadzał po działce. Ale piszecie ze mam przkopać cała tą działke.
    Czy jest to konieczne? czy nie mozna ziemi nawieść i rozsypać na to co jest
    ( teren bez zielska po byłym polu). Tam gdzie były chwasty powyrywałam je na jesieni a resztę dzisiaj. Odrastać na pewno troche bedzie bo nie wszystko udało się wyrwać z korzeniami ale na pewno nie duzo.
    Mam bardzo grzaski teren, ziemia gliniasta, częściowo rozjeżdżona ciężkimi samochodami, częściowo odbijają już kepki młodej trawy - jak to wszystko przeoram to zapadnę się w tym po kostki

    Jakbym miała pieniadze, to kupiłabym trawę z rolki i po krzyku a tak ... do roboty....
    Ubezpieczenia

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Trawa z rolki wychodzi ze 2 x drożej gdy obie rzeczy robią specjaliści.
    Gdy wysiewasz sama to ze 3 razy jest taniej.

    U nas z wysiewem i przekopaniem + oprysk życzyli sobie 20 zł/m2.
    W zeszłym roku zakładaliśmy trawnik z rolki. Za 40m2 trawnika zapłaciliśmy 1000 zł (czyli 25 zł/m2). Cena zawierała wyrównanie terenu, dowiezienie piachu i ziemi, przemielenie tego glebogryzarką, walcowanie, trawę i ułożenie jej. Różnica między sianą a rolkowaną wynosiła jakoś 300 zł, więc się specjalnie długo nie zastanawialiśmy, zwłaszcza, że na karku mieliśmy chrzciny i imprezę w ogrodzie...
    Przy małej powierzchni trawnika można się zastanowić nad trawą rolkowaną, ale przy dużym trawniku będzie to dość spory koszt.
    Pozdrawiam

  11. #31

    Domyślnie

    Betsi, jaki duzy ten trawnik i jak gruba warstwe ziemi chcesz nawiezc? I czy to ma byc tylko trawa czy cos jeszcze?

  12. #32
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mariooo

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    WLKP
    Posty
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betsi2006
    pozeracz, marioo

    Mam sąsiada z ciągnikiem i pewnie bedzie przywoził mi ziemię i ją rozprowadzał po działce. Ale piszecie ze mam przkopać cała tą działke.
    Czy jest to konieczne? czy nie mozna ziemi nawieść i rozsypać na to co jest
    ( teren bez zielska po byłym polu). Tam gdzie były chwasty powyrywałam je na jesieni a resztę dzisiaj. Odrastać na pewno troche bedzie bo nie wszystko udało się wyrwać z korzeniami ale na pewno nie duzo.
    Mam bardzo grzaski teren, ziemia gliniasta, częściowo rozjeżdżona ciężkimi samochodami, częściowo odbijają już kepki młodej trawy - jak to wszystko przeoram to zapadnę się w tym po kostki

    Jakbym miała pieniadze, to kupiłabym trawę z rolki i po krzyku a tak ... do roboty....
    co do wyrastania: teoria mowi ze przed zasianiem trawy powinno sie przygotowac podloze i obficie podlewac przez ok tydzien. nastepnie wyrwac to co wylazlo i dopiero wtedy wiewac trawe - ale mi sie tak nie chcialo.

    co do sapadania: kupilismy z 2 sasiadami na spolke walec (chyba 200PLN kosztowal) - wypelniach toto piaskiem i jezdzisz w ta i spowrotem po polu - tzn ciagniesz za soba - to ugniecie ci ziemie to takiego stopnia ze nie bedziesz sie zapadac - i tak nie bedzie mega rowno, bo jak wczoraj przygladalem sie mojemu trawnikowi z bliska to mam gory i doliny ale to tez ma swoj urok.

    co do "kępek trawy" - czy jestes pewna ze to trawa a nie perz??

    co do orania: my przekopalismy teren na glebokosc lopaty (czasami glebiej tam gdzie nie moglismy wyciagnac kozeni). glebe trzeba spulchnic, ale skoro masz gline to raczej nie musisz nawosic - chyba ze troche lekkiej ziemi.
    Kup najdroższy dom, na jaki możesz sobie pozwolić, i najtańszy samochód, w jakim możesz się pokazać.

  13. #33

    Domyślnie

    Tak czy owak teren pod trawę sianą czy z rolki musi być przygotowany identycznie-zatem od roboty się nie ucieknie. Osobiście na połowę działki biore rolkę tylko dlatego zeby od ręki mieć wybieg dla dzieci-resztę wysieje.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał pozeracz
    Betsi, jaki duzy ten trawnik i jak gruba warstwe ziemi chcesz nawiezc? I czy to ma byc tylko trawa czy cos jeszcze?
    Tego trawnika to duzo będzie, myślę że ok 600m2. Myślałam żeby nawieść conajmniej 15cm ziemi a w niektórych miejscach to i więcej, bo teren jest niezbyt równy.

    mery26
    też rozważam taka możliwość, żeby częś zrobić z rolki a część wysiać z tych samych względów co Ty. Zastanawiam się tylko czy potem nie będzie widać róznicy w rodzaju trawy?
    Ubezpieczenia

  15. #35

    Domyślnie

    Przy 15 centymetrach nawiezionej ziemi ja bym tego co pod spodem nie przekopywal. Poloz sobie na spod flizeline zeby chwasty nie przebijaly i chyba wystarczy. Nie wiem czy to jest zgodnie ze sztuka, pewnie nie, ale mysle ze nie bedzie zle.

  16. #36

    Domyślnie

    A u nas było tak:
    przyjechał sąsiad ciagnikiem, zaorał przebronował, zasiał z drugim gosciem, przebronował zaprzęgiem konnym i luz. Koszt: 150 ciągnik 100 koń=250zł+200zł nasiona. Nie podlewałem a trawe pierwszy raz kosiłem w połowie czerwca (siew był pod koniec marca, urosła 8-12cm). Rosła cały sezon jak marzenie (koszenie 30 arów co 3 tygodnie ). Teraz wskocze z wertykularorem, może sypne nawozem i luzik. Czekanko do pierwszego koszenia.
    kwiatki, bratki, no i jeszcze garaż....

  17. #37

    Domyślnie

    To ma być łąka czy pastwisko..?
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  18. #38

    Domyślnie

    Moja ciocia po uprzątnięcu ogrodu wyrównaniu ziemi postanowiła załozyć trawnik, ziemia nawieziona okazała się paskudną gliną.
    Po wysianiu noasion przez kilka dni lało, efekt był taki że stały oczka wodne na tej gline - widon wczesnowiosenny koszmarny.
    Jakiez było moje zdziwienie jak po 2 miesiącach przyjechałm ponownie a tu piękna trawa, gęsta, rewelacja. Ciocia jeszcze raz rozsiała nasiona bo myślała że nic nie wyrośnie i efekt był podwójny

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ninus
    Cytat Napisał NOTO
    Trawa z rolki wychodzi ze 2 x drożej gdy obie rzeczy robią specjaliści.
    Gdy wysiewasz sama to ze 3 razy jest taniej.

    U nas z wysiewem i przekopaniem + oprysk życzyli sobie 20 zł/m2.
    W zeszłym roku zakładaliśmy trawnik z rolki. Za 40m2 trawnika zapłaciliśmy 1000 zł (czyli 25 zł/m2). Cena zawierała wyrównanie terenu, dowiezienie piachu i ziemi, przemielenie tego glebogryzarką, walcowanie, trawę i ułożenie jej. Różnica między sianą a rolkowaną wynosiła jakoś 300 zł, więc się specjalnie długo nie zastanawialiśmy, zwłaszcza, że na karku mieliśmy chrzciny i imprezę w ogrodzie...
    Przy małej powierzchni trawnika można się zastanowić nad trawą rolkowaną, ale przy dużym trawniku będzie to dość spory koszt.
    Pozdrawiam
    Przy tej powierzchi to sam bym się nie zastanawiał. Efekt (natychmiastowy) do porównywalnych pieniążków !!
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aka z Ina
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    6.178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    167

    Domyślnie

    ODŚWIEŻAM WĄTEK

    kupił ktoś taką trawkę z rolki? jak się sprawuje???

    planuję zakup może jakieś uwagi i spostrzeżenia....

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony