dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie projekty przyłączy

    Słuchajcie, czy możliwe jest zrobienie projektów przyłączy na wszystkie media jednocześnie tj. przez jedna osobę, czy trzeba to zlecać osobno, dzięki. Chodzi o to żeby zrobić to taniej.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    jak chcesz taniej to kurcze niedobrze
    bo bedziesz sie musial sporo nadenerwowac
    ogolnie sytuacja jest taka, ze kazdy chce od ciebie wyludzic jak najwiecej
    a metody maja juz dobrze wypracowane, wiec lepiej bedzie dla ciebie jak sie pomalu oswoiisz z mysla ze haracz bedziesz musial zaplacic

  3. #3

    Domyślnie

    dobrze, wszystko ok, ale czy takie projekty jednocześnie może zrobić jedna osoba? To może inaczej, chodzi mi o to, żeby nie latać do trzech róznych osób.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Wszystko zależy jakie ma uprawnienia. Najczęściej woda i kanaliza jedna, prąd druga, gaz trzecia.

  5. #5

    Domyślnie

    ja nie latałam po trzech osobach - tylko jednej - bo to był głowny projektant - a on dopero mial swoich podwykonawców w postaci branżystów - ale to było robione na etapie prac nad całosciowym projektem - jeśli masz juz projet budowlany i teraz robisz przyłącza to nie wiem - to chyba trzeba jakiegoś omnibusa znaleźć - w sumie to tylko odzielnie elektryka i odzielnie instalacje wod. kan - bo co jeszcze?? gaz - ja na przykłąd gazu nie mam - bedę to robic u dostawcy gazu ze zbiornika - bo taki bedzie. Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    mam pozwolenie na budowe zatem wyglada na to, że trzeba pobiegać. dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    a może potraficie powiedzieć ile mogą one kosztować? - okolice W-wy.

  8. #8

    Domyślnie

    Na przyłącza nie trzeba pozwolenia na budowę - wystarczy zgłoszenie. Projekt przyłączy wod-kan i gazu wykona osoba z uprawnieniami instalacyjnymi, projekt przyłącza elektrycznego - osoba z uprawnieniami elektrycznymi. Przyłącza muszą przejść przez ZUD. O projektantów branżowych popytaj architekta który robił adaptację projektu twojego domku.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmarysia
    ja nie latałam po trzech osobach - tylko jednej - bo to był głowny projektant - a on dopero mial swoich podwykonawców w postaci branżystów - ale to było robione na etapie prac nad całosciowym projektem
    Ja miałem podobnie. Oferta moich architektów obejmowała projekt budowlany wraz z projektem zagospodarowania działki (już został złożony wraz z innymi wymaganymi kwitami - czekam na pozwolenie) oraz projekty przyłączy wraz z uzgodnieniami i ZUD. Projekty przyłączy mam otrzymać na przełomie kwietnia i maja. Robią je uprawnieni podwykonawcy moich architektów. Będą uzgodnione (podstemplowane) z odpowiednimi dostawcami mediów, co oznacza, że jak zaniosę taki projekt np. do ZE to nie będą mogli mnie odesłać. I ZUD będę miał, czyli potwierdzenie, że wszystkie instalacje przebiegają w odpowiednich odległościach wymaganych przepisami. Wydaje mi się, że tak jest najlepiej.

    Słyszałem, że jeden projekt kosztuje 900,- / 1000,- PLN (+VAT jeżeli chcesz f-rę ). Nie sprawdzałem tych wiadomości. Maciek

  10. #10

    Domyślnie

    Mi projekty wody, kanalizacji i gazu wraz z projektem instalacji wewnetrznej robi jedna osoba, co do pradu to projekt leży po stronie ZE. ceny sa bardzo zróżnicowane trzeba dobrze poszukać, miałe oferty nawet za 5 tys, skończyłem poniżej 2 tys. jak robisz wszystko u jednej osoby możesz wynegocjować lepszą cene, takie jest moje zdanie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał sidney
    co do pradu to projekt leży po stronie ZE
    Faktycznie, projekt przyłącza elektroenergetycznego leży po stronie ZE. Jest jednak jedno małe "ale", przynajmniej w Rej. Energetycznym Konstancin. Chodzi mianowicie o termin realizacji inwestycji, który wynosi do końca 2007 roku! A jak się weźmie projekt na siebie, to zakład gwarantuje realizację w terminie do 3 miesięcy od momentu złożenia dokumentacji.

    Wziąłem projekt na siebie, tym bardziej, że i tak za niego płacę. Kiedy umawiałem się z architektami nie znałem jeszcze sposobu prowadzenia działalności przez energetyków. Jak dotąd uważam, że wyszło nie najgorzej.

    Maciek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony