dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 833

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Dzięki za info-to też znalazłem , natomiast szukałem czegoś bardziej szczegółowego .Poniżej jest strona z kat Panasa :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	COP-y Panas T-cap 9 kW 1 faz z 2014 r.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	408310
    Teraz dane Samsunga :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Samsung EHS.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	408311
    jeszcze warunki dla danych Samsunga
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	warunki do danych Samsunga.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	408312

    Chciałem na szybko porównać modele 9kW 3 fazowe i np -7/35st
    Panas T-cap COP 2,85 i moc 9kW praca do -28st , temp max 55st
    Panas zwykły COP 2,85 i moc 9kW praca do -20 st , temp max 55st
    Samsung COP 2,45 i moc 7,5kW praca do -25st ,temp max 45 st

    Dodam ,że Panasy maja dane wg normy EN-14511-2 (potwierdzone badaniami), Samsungi trzeba rozszyfrować na ile są podobne warunki.

    Ogólnie widać ,że Samsungi nie zachwycają parametrami-nadrabiają za to "elastyką" aplikacji i tańszymi częściami zamiennymi.
    Można jeszcze porównać to z innymi producentami PC P/W- przypuszczam ,że parametry będą na średnio niższym poziomie (może jutro wyszperam tabelkę z danymi Toschiby i Daikina)

    Na szczęście mamy trochę wyboru i każdy może zdecydować co mu bardziej pasuje- u mnie akurat po za najlepszymi COP ważna była jak najwyższa moc przy najniższych temp oraz zakres temperatur do 55st.
    Ze względu na małą ilość danych od użytkowników , przydałyby się także jakieś potwierdzone testy jak ma np Panas (także w przypadku innych producentów PC takie dane by się przydały- z drugiej strony nie każdy producent miałby się czym chwalić...)

    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Dzięki za info-to też znalazłem , natomiast szukałem czegoś bardziej szczegółowego .Poniżej jest strona z kat Panasa :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	COP-y Panas T-cap 9 kW 1 faz z 2014 r.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	61,9 KB
ID:	408310
    Teraz dane Samsunga :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Samsung EHS.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	408311
    jeszcze warunki dla danych Samsunga
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	warunki do danych Samsunga.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	408312

    Chciałem na szybko porównać modele 9kW 3 fazowe i np -7/35st
    Panas T-cap COP 2,85 i moc 9kW praca do -28st , temp max 55st
    Panas zwykły COP 2,85 i moc 9kW praca do -20 st , temp max 55st
    Samsung COP 2,45 i moc 7,5kW praca do -25st ,temp max 45 st

    Dodam ,że Panasy maja dane wg normy EN-14511-2 (potwierdzone badaniami), Samsungi trzeba rozszyfrować na ile są podobne warunki.

    Ogólnie widać ,że Samsungi nie zachwycają parametrami-nadrabiają za to "elastyką" aplikacji i tańszymi częściami zamiennymi.
    Można jeszcze porównać to z innymi producentami PC P/W- przypuszczam ,że parametry będą na średnio niższym poziomie (może jutro wyszperam tabelkę z danymi Toschiby i Daikina)

    Na szczęście mamy trochę wyboru i każdy może zdecydować co mu bardziej pasuje- u mnie akurat po za najlepszymi COP ważna była jak najwyższa moc przy najniższych temp oraz zakres temperatur do 55st.
    Ze względu na małą ilość danych od użytkowników , przydałyby się także jakieś potwierdzone testy jak ma np Panas (także w przypadku innych producentów PC takie dane by się przydały- z drugiej strony nie każdy producent miałby się czym chwalić...)

    pzdr
    też się waham między EHS a Panasem, rozmawiałem z ludźmi z Neoklimy, zwróciłem uwagę właśnie na to dziwne trzymanie pełnej mocy w zwykłym Panasie przy ujemnych temp., gdzie EHS wtedy już traci max kW.
    Dzwonili do dystrybutora Panasa i oto sekret rozwiązany - Panas zwykły 3-fazowy 9kW ma 2 wentylatory w jednostce zewnętrznej, a EHS 9kW ma jeden, więc wychodzi na to, że Panas ma tak jakby programowo "skręconą" maksymalną moc w dodatnich temperaturach, żeby wg tabelki nie spadało przy ujemnych.

    Ktoś też pisał w tym wątku, że ciężko znaleźć tabelki Samsunga, nie ma ich w katalogu - tu się nie zgodzę, dostałem katalogi i z Panasa i z Samsunga i w obu są dość szczegółowe tabelki dla każdego typu pompy i przy wielu różnych warunkach zewnętrznych.

    Ja akurat mam jeszcze dylemat czy 9kW czy 12 (no i czy Panas czy Samsung), ale to muszę jeszcze sam poczytać forum i się pozastanawiać

  3. #3
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał b0jan Zobacz post
    też się waham między EHS a Panasem, rozmawiałem z ludźmi z Neoklimy, zwróciłem uwagę właśnie na to dziwne trzymanie pełnej mocy w zwykłym Panasie przy ujemnych temp., gdzie EHS wtedy już traci max kW.
    Dzwonili do dystrybutora Panasa i oto sekret rozwiązany - Panas zwykły 3-fazowy 9kW ma 2 wentylatory w jednostce zewnętrznej, a EHS 9kW ma jeden, więc wychodzi na to, że Panas ma tak jakby programowo "skręconą" maksymalną moc w dodatnich temperaturach, żeby wg tabelki nie spadało przy ujemnych.
    I jak to się ma do pracy na niskiej mocy i na modulacji w tym zakresie?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony