dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    hatom02

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Ostrzeszów
    Kod pocztowy
    63-500
    Posty
    2

    Domyślnie Różnica wysokości między sąsiednimi działkami POMYSŁ NA OGRODZENIE

    Witam wszystkich forumowiczów. Na początku powiem, że w załączniku jest rysunek, opis mojej działki na której na tą chwilę stoi dom. Ze względu na spadek działki, który na dlugości 45m wynosi ok 2m, patrząc na wprost domu od prawej strony byłem zmuszony wymurować tzw zero na 9 bloczków co w efekcie dało nam ok 1.4m wysokości samego zera...Wiadomo, że trzeba to trochę podsypać załóżmy do wysokości 50cm licząc od góry czyli od ostatniego bloczka. Problemem jest fakt, że do kolejnej działki mam tylko 4m. Ciężko będzie mi zniwelować 1.4m na takiej długości. Dziś przesunąłbym dom w lewo o 2 m co dałoby w sumie 6m odległości od końca do mu do końca działki i to byłaby odległość na której dałby by radę zrobić taki spad, który mógłby dobrze wyglądać.

    Co radzicie? Jakieś pomysły na ogrodzenie w tym miejscu?

    Chciałbym też uniknąć krytyki w moim kierunku....wiem że teraz zrobiłbym to inaczej ale jestem osobą która dom buduje raczej raz w życiu i skoro już stoi to chciałbym się zmierzyć z tym kłopotem

    Pozdrawiam i składam wszyskim najlepsze życzenia Noworoczne

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzialka.jpg
Wyświetleń:	292
Rozmiar:	72,2 KB
ID:	404179

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Zależy co chcesz osiągnąć? Jeśli odgrodzić się tak, żeby mieć prywatność to siata i tuje, ew. panele 3D zamiast siatki albo drewniane. Ja też mam spad, ale grodziłem się z drugiej strony, u mnie była inna sytuacja bo kupiłem dom, a poprzedni właściciel olał to, że od sąsiada w czasie deszczu zapiepsza mu rzeka przez środek podwórka. Zrobiłem fundament z bloczków, do już istniejącego murka (ok 0.6m + siatka sąsiada), na to suporek 12cm na wys. 1,4m + przykręcone panele drewniane. Nie mam rzeki, nie patrzy mi na głowę i nie zajrzy na podwórko
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony