dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Co muszę wiedzieć przed oddaniem kosztorysu budowy do wyceny?

    Witam,

    Pytanie może prozaiczne ale to moja pierwsza budowa i wszystkim będę musiał zająć się sam więc chętnie skorzystam z rad innych..
    Obecnie stoję przed wyborem wykonawcy. Muszę oddać projekt do adaptacji i wyceny i zastanawiam się czy na tym etapie muszę już szczegółowo wiedzieć np. jak konkretnie ma wyglądać ogrzewanie, czy muszę wiedzieć konkretnie z jakich materiałów mają być wykonane poszczególne elementy czy też mogę poczekać na rady firmy wykonawczej bądź też zmienić zdanie w późniejszym czasie..? Czego tak naprawdę muszę być pewien na tym etapie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Po pierwsze to musisz chyba wiedzieć co chcesz. Kosztorys budowy to jest wycena robót, więc chyba nie możesz go oddać do "wyceny".

    Im więcej sam wiesz i im szybciej tym lepiej dla Ciebie i budynku, nie musisz wiedzieć jakie będą plytki czy panele ale warto wiedzieć gdzie jaki materiał będzie, to samo z CO warto wiedzieć czy podłogówka czy grzejniki -inne grubości posadzek. A to ma wpływ na wysokość kondygncaji.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.323

    Domyślnie

    Adaptacja to nic innego jak przystosowanie gotowego projektu do działki budowlanej ale i też uwzględnienie własnych życzeń.
    Pomyśl nad materiałem na dach. Jeśli dach ma być pokryty blachą to dachówka ceramiczna która jest obecnie zawarta w projekcie niczego nie zmienia ale jeśli będzie odwrotnie to taka sytuacja wymaga już przeliczenia więźby dachowej.

    Sam wybór wykonawcy to cena prac budowlanych natomiast ta jest zależna od ich zakresu, a ten jest z kolei zależny od rodzaju materiałów budowlanych.
    Cena podawana przez wykonawcę dla bloczka z betonu komórkowego może się zmienić jeśli materiałem będzie ceramika poryzowana.
    Taka sama zmiana dotyczy dachu krytego dachówką ceramiczną i blachą.

    Porady firmy wykonawczej nie zwalniają Ciebie w żadnym stopniu z myślenia.
    Ich rozwiązania proponowane inwestorowi często służą tylko i wyłącznie ukrywaniu poczynionych wcześniej niedoróbek, więc radzę wszelkie pomysły konsultować z kierownikiem budowy.

    Dobrym rozwiązaniem jest kierownik budowy który nie jest związany z firmą budowlaną.

    Ten etap jeszcze jest daleko ale rodzaj ogrzewania w domu wiąże się ściśle z rodzajem komina który jest stawiany razem ze ścianami.
    Wiedza i zdecydowanie w tej dziedzinie jest związane z oszczędnościami na materiale budowlanym.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony