Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
Duże wymiary w obydwu kierunkach. Nawet, jak w środku dorzucisz ścian konstrukcyjnych, to strop i więźba mogą zdziwić kosztem a i podciągi trzeba będzie jakoś przeboleć. To nie przypadek, że projektanci starają się przynajmniej jeden wymiar utrzymać w 10m albo niewiele więcej.
Wiem o tym dlatego cały czas piszę, że nie wiem jak będzie wyglądał ostateczny projekt Zresztą w pierwszym moim poście pisałam, że baba (czyli ja) swoje a życie swoje.

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
.IMO spiżarka przy sporej ilości szafek jest zbędna. Lepiej łazienkę zamiast WC przynajmniej z prysznicem. A zamiast spiżarni lepiej zrobić osobną piwnicę/ziemiankę.
Sporo miejsca marnuje się na komunikację. Żal go trochę, bo nawet efektu przestrzeni nie da (nawet po skróceniu ściany dzielącej ją od salonu.

Jak dom ma być ustawiony względem stron świata?
Za żadne skarby świata nie zrezygnuję ze spiżarni. Dom nie jest podpiwniczony a ja nie mam zamiaru wychodzić na zewnątrz po produkty.
Teraz mam wszystko w szafkach w kuchni.... uwierz... za dużo tego.

Dom jest podzielony na strefę dzienną i nocną. Prawa strona jest otwarta.... lewa jest dla nas... chociaż na edytowanym rzucie skróciłam tę ścianę o której piszesz.

Front jest od północnego zachodu.