dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 176

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.395
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    Do Kaizena - z perspektywy osoby gotujacej i spedzajacej w kuchni sporo czasu uwazam, ze spizarka przy kuchni jest bardzo potrzebna a miejsca w szafkach nigdy dosc. ziemianka i piwnica - malo komfortowe rozwiazanie by po kazda pierdole latac wte i we wte.
    Właśnie żeby nie latać, to rzeczy znoszące warunki pokojowe trzymam w szafkach. Wygodnie, pod ręką. W domu to nie problem zrobić tyle szafek niskich i wysokich, żeby wszystko było w zasięgu ręki. Problem, to że wiele produktów nie lubi takich warunków.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Właśnie żeby nie latać, to rzeczy znoszące warunki pokojowe trzymam w szafkach. Wygodnie, pod ręką. W domu to nie problem zrobić tyle szafek niskich i wysokich, żeby wszystko było w zasięgu ręki. Problem, to że wiele produktów nie lubi takich warunków.
    punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. mam kuchnie duza z mnostwem szafek i po pierwsze nie chcialabym w nich trzymac zapasow, słoiczkow i kilku innych rzeczy ktore stoja w spizarce, po drugie na czesc z nich po prostu nie byloby miejsca w szafkach (gabaryty)

    oprocz zapasow w spizarni trzymam reczniki kuchenne, karme dla psow plus cala ich stolowke, mam tez sortownik ikeowy na szklo/plastik/papier/reklamowki. tam tez trzymam drabinke bo z racji wzrostu nie siegam wysokiej zabudowy. plus zapasy sokow, wody mineralnej, wina itp. przetwory trzymam jednak w chlodnym garazu na zamykanych regalach na ktore zaplanowalam miejsce podczas przeprojektowywania mojego gotowca. Warzywa i owoce kupuje na swiezo, nie widze wiekszego sensu przechowywania ich w domu skoro obecnie nie ma problemu z ich dostepnoscia. a w sklepach maja o wiele lepsze warunki do ich przechowywania niz dom. budowanie do tego celu ziemianki wydaje mi sie fanaberia

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.395
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    obecnie nie ma problemu z ich dostepnoscia
    Jak ktoś kupuje sklepowe, to fakt, że nie ma sensu kupować na zapas. Ale jak ktoś ma ogródek czy dojście do smaczniejszych rzeczy, to tęskno mu (znaczy mi) do możliwości ich przechowywania.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak ktoś kupuje sklepowe, to fakt, że nie ma sensu kupować na zapas. Ale jak ktoś ma ogródek czy dojście do smaczniejszych rzeczy, to tęskno mu (znaczy mi) do możliwości ich przechowywania.
    mam warzywnik a co za tym idzie duzo wlasnych ale to co mam albo mroze albo zamykam w sloiczki

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.395
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    mam warzywnik a co za tym idzie duzo wlasnych ale to co mam albo mroze albo zamykam w sloiczki
    Jakoś nie przyszło mi do głowy mrozić ziemniaków czy buraków
    A ile się naszukałem ziemniaków, co chociaż do pięt dorastałyby ziemniakom z działki od moich rodziców... Nie do kupienia za żadne pieniądze.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jakoś nie przyszło mi do głowy mrozić ziemniaków czy buraków
    A ile się naszukałem ziemniaków, co chociaż do pięt dorastałyby ziemniakom z działki od moich rodziców... Nie do kupienia za żadne pieniądze.
    no prosze cie, juz wymyslasz. dla ziemniakow specjalnie ziemianke klecic buraki mam zaprawione w sloiczkach na kilka sposobow, jesli bym chciala na swiezo to sobie 2 czy 3 szt. kupie. Ziemniakow jadamy bardzo malo, mam swoje ulubione czerwone ktore kupuje w jednym miejscu, nie potrzebuje ich skladowac. zreszta i tak najczesciej jemy wlasnie mrozone cwiartki w skorkach robione w piekarniku tak wiec mozna mrozic, a mrozone frytki to co? nie ziemniaki?
    zreszta wracajac do meritum sadze, ze spizarka na zapasy biezace jakiej potrzebuje Aisa ii pewnie niejedna inna kobieta, jest potrzebna. a ja dalej pozostane przy swoim zdaniu, ze budowa lepianki/piwnicy na ziemniaki to fanaberia bez sensu.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.395
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał TAR Zobacz post
    no prosze cie, juz wymyslasz. dla ziemniakow specjalnie ziemianke klecic
    Oczywiście, że zastosowań jest dużo więcej niż przechowywanie warzyw i owoców. Dojrzewanie wędlin suszonych, piwa domowego, wina. Takie warunki są nie do uzyskania w domu (albo kosztują krocie bądź odbijają się negatywnie na warunkach w innych częściach domu). Generalnie - spiżarkę domową z powodzeniem zastępują szafki w kuchni, za to prawdziwej piwniczki nic nie zastąpi. Tyle z mojej strony w tym podtemacie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony