dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zapachy z lokalu usługowego

    Cześć,

    w pionie pod moim mieszkaniem (poziom 2) jest lokal usługowy (poziom 0), w którym zaczęła działać piekarnio-kawiarnia. Wypiekają pieczywo na miejscu. Niestety wiąże się to z uciążliwym zapachem o poranku - taki drażniący, mdły zapach spalonego chleba.

    Zacząłem zastanawiać się czy lokal jest w ogóle przystosowany do takiej działalności, z tego względu że lokal ma wyrzutnię powietrza, która jest oddalona w pionie od okien mieszkania znajdującego się powyżej o około 1,5 m (są to okna mieszkania z poziomu 1). Ja mam sypialnię w pokoju, którego okno już nad tą wyrzutnią i tam właśnie odczuwam problem. Zamieściłem prosty rysunek poglądowy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lokal.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	7,4 KB
ID:	396326

    Z tego co wyczytałem np. tutaj http://www.polskiinstalator.com.pl/a...s%C5%82ugowymi taka odległość powinna być minimum 2 m.

    Nie jestem na 100% pewny czy piec jest podpięty do tej wyrzutni, ale znajduje się on właśnie w tej części lokalu i od strony ściany z wyrzutnią jest obniżony, zabudowany sufit. A nie jestem tak do końca pewny, bo pracownicy piekarni zwykle uchylali też te drzwi, które są bliżej wyrzutni (od części kuchennej lokalu). Jednak dziś w końcu zszedłem na dół o tej 5:00 rano, jak już nie dało się przez ten zapach spać, i widziałem, że drzwi były zamknięte.


    Może ktoś poradzić co z tym zrobić? Powinienem porozmawiać pewnie z właścicielem tej piekarni, ale jako wspólnota mieliśmy już wcześniej z nim inny problem i facet nas kłamał w żywe oczy, więc niestety zakładam że wyprze się, że tam cokolwiek jest podpięte do tej wyrzutni.

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kombinart

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    00-700
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeśli występuje taki problem z nieświeżym powietrzem, to ja porozmawiałbym z właścicielem piekarni i przedstawił mu sytuację jasno. Kontrol z Inspekcji Pracy zawsze sprawia problemy ...
    Ostatnio edytowane przez kombinart ; 31-10-2017 o 10:56

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomm.kk33

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-001
    Posty
    13

    Domyślnie

    były przypadki złej instalacji wentylacji, np. Grzybowska w Warszawie i smród z restauracji, poszukaj info w artykułach - może znajdziesz coś co się okaże dobrym argumentem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony