dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar siutek84
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Toruuń/Chełmża
    Kod pocztowy
    87-140
    Posty
    25
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Angry Pleśń nad oknami w bloku z cegły z 72 roku.

    Witam,
    problem pewnie jakich wiele, ale interesują mnie nie tylko możliwości techniczne ale także odpowiedzialność za sytuację.

    Mianowicie:
    Od 9 lat mieszkam z rodziną w 55 metrowym bloku z cegły z 1972 roku. W 3 pokojach są kaloryfery, średnia temperatura to 19-20 stopni. Jedynie w kuchni nie ma kaloryfera oraz w łazience (jedyne pomieszczenie bez okien). Wszędzie są okna plastikowe, w uszczelkach wycięte szczeliny w celu obiegu powietrza/wietrzenia. Blok 3 lata temu ocieplony z zewnątrz. Mieszkanie szczytowe, na ostatniej, 4-tej kondygnacji.

    Niestety cały czas borykam się z grzybem nad oknami. w 2 pomieszczeniach z 3 bywa z tym różnie. raz mocniej, raz słabiej... Ale w trzecim pomieszczeniu stale rośnie mi nad oknem grzyb :/ Na ogromną skalę.

    Nie potrafię sobie z tym poradzić, co roku wycieram wszystko preparatem antypleśniowym, maluję farbą przeciw plamom i nic.. Grzyb jak był tak jest i nic sobie z tego nie robi. Wilgoć na belce nad oknem jest na tyle duża, że widzę jak zbierają się krople wody. Szyby okien co rano są całe zaparowane, w pokojach poustawiane pochłaniacze wilgoci, a i tak na parapetach zbiera się woda z okien.

    Pomieszczenia są codziennie wietrzone, temperatura jak pisałem wyżej 19-20 stopni, pochłaniacze wilgoci, blok zaizolowany. Nie wiem co ja jeszcze mogę ze swojej strony zrobić. W którym momencie powinienem zwrócić się z prośbą do spółdzielni a właściwie z żądaniem by coś z tym zrobili, bo w mojej ocenie ja od środka nic już więcej nie wydumam. Pewnie konieczne są prace na zewnątrz budynku, na dachu i tuż nad oknem.

    W załączniku fotki mojego ogrodu botanicznego.

    Ostatnio edytowane przez siutek84 ; 05-01-2018 o 10:04

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony