dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 15
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 284
  1. #1

    Domyślnie

    Ile placiliscie za zrobienie wylewki - za robocizne i za material (jaki ?). Cena 10zl/m2 za robocizne (wykonanie wylewki i betonu na budowie) jest atrakcyjna ?

    D.

  2. #2

    Domyślnie

    My płacimy 25 PLN brutto R + M, wyszły super.

  3. #3

    Domyślnie

    W mojej okolicy chcą od 10 do 15 PLN za m2 samej robocizny. Ale wykonują standardowo z betoniarki. Czy warto pchać się w wylewki z mikrokreta czy innych takich urządzeń? Mam trochę ogrzewania podłogowego. Jak robili u Ciebie Karolina. Napisz o swoich doświadczeniach. Pzdr.

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie robili z pompy nie wiem, czy to to samo co mixokret. Też mam podłogówkę ok 90m2. Powierzchnię 280 m2 zrobili chłopaki w dwa dni, oczywiście na foli, styropianie i ze zbrojeniem. Tam gdzie jest ogrzewanie podłogowe dodali plastyfikator. Wyleweczki wyszły gładkie jak lustro i wyglądają solidnie (maja dopiero tydzień, więc trudno coś więcej powiedzieć). Pamiętaj o dylatacjach wzdłuż wszystkich ścian!

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    14PLN/m2 - sama robocizna. Bez betoniarki - mają taką maszynę z pompą. Metoda półsucha.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Płaciłem za robociznę (miksokret, metoda półsucha) 12 zł za m2 w tym wyłożenie ocieplenia i siatki. Wyszło całkiem dobrze. 280 m2 powierzchni 2 ludzi robiło 2 dni. Przewagą miksokreta nad wylewkami tradycyjnymi jest to, że robotnicy taczkami z betonem nie rozjeżdżali ułożonego ocieplenia i zborojenia. Nie bez znaczenia jest także i to, że metoda półsucha eliminuje nadmiar wody w pomieszczeniach. Jest to ważne zwłaszcza przy takiej jak obecnie pogodzie.
    Pozdrawiam.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ja cek

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich po raz pierwszy.
    Ponieważ dopiero zaczynam myśleć o budowie i robie wstepne kalulacje, potrzebuje informacji jaką obietość betonu uzyskam z jednego worka cementu + 2 części piasku. (taka jest chyba proporcja na posadzkę???)
    Pozdrawiam Ja cek

  8. #8

    Domyślnie

    Na wylewke 5cm potrzebujesz 16kg cementu na 1m2 i ok. 8 razy wiecej (masowo !) piasku (128kg). Proporje objetosciowe sa jak 1 do 3. Trzeba dac tez specjalny plastyfikator.

    D.

  9. #9

    Domyślnie

    Dostaliśmy ofertę: chudziak + izolacje + wylewka = 15pln/m2. Cena netto za robociznę. Dom w okolicach W-wy ale ekipa z Polski. To dużo czy mało?

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    POSADZKI MIKSOKRETEM na Dolnym Śląsku - rozsadna cena to do 15,-zł za m2 w zależności od grubości,ta cena to robocizna

  11. #11

    Domyślnie

    Czy trzeba dawać zbrojenie pod wylewki? A jesli tak, to czy wszędzie, czy tylko tam, gdzie przewiduje sie np terakote? Pozdrawiam

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    zamiast zbrojenia możesz zastosować włókna polipropylenowe któe miesza sie z betonem, wówczas odpada konieczność zbrojenia wylewki

  13. #13

    Domyślnie

    A ile to kosztuje, gdzie to się kupuje, jak to sie stosuje itd.......przepraszam, ze pytam, ale jestem zupelnie zielony. Dziekuje. Pozdrawiam

  14. #14
    soniaa
    Guest
    soniaa

    Domyślnie

    14 zł - Warszawa

  15. #15

    Domyślnie

    Macie jakieś namiary na miksokreta w okolicach Warszawy - będę wdzięczna

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    O kurde. A mi powiedzieli 20 zł/m2 i to bez miksokreta. Chyba muszę poszukać dalej. Kto zna z okolic Opola?

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    No, z tymi 20 zł za m2 to przesadzili. Niemniej zanim zleciłem wykonanie wylewki pytałem się o ceny także u ekip wykonujących je tradycyjnie. I co się okazało? Za każdym razem ekipa z mixokretem była tańsza (nawet o 4 zł). Tradycyjne wykonaie wiąże się z uciążliwym transportem betonu w taczkach, dźwigami na piętro. Trwa dłużej i w tym procesie musi być zaangażowanych więcej ludzi.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Bordoś u mnie dzisiaj robią wylewki miksokretem 14 zł robocizna. Materiały kupujemy my. Jeżeli Cię interesuje daj znać.

  19. #19

    Domyślnie

    Interesuje i to bardzo - planujemy wylewki za około miesiąc - póltora, jeżeli możesz to daj namiary na priv. Z góry dziękuję
    Agata

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Maluszek mnie też to interesuje. Ale w jakim regionie mieszkasz. Waldek

Strona 1 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony