dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 15
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 284
  1. #201

    Domyślnie

    jesli w okolicy Lodzi to moge polecic moich wylewkarzy
    509 038 623
    5 osob i robia bardzo szybko ....i chyba dobrze

  2. #202
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    podwalina

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Chce zagospodarowac stodołę na garaż potrzebuje zrobic wylewke 100m2 Ile by mnie kosztowało wykonanie wylewki metodą tradycyjną? Bo mam troche piachu i cementu

  3. #203

    Domyślnie

    Jakiego cementu używają wasi wykonawcy: klasa I czy II ?

  4. #204
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin i Agata
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    79

    Domyślnie

    Ja sam zamawiałem materiał na wylewki i brałem cement w I klasie. Rożnica w cenie niewielka a materiał jakościowo dużo lepszy.

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    30 zł/m2 anhydrytu

  6. #206

    Domyślnie

    My też wzięliśmy cement I. Ma ktoś przelicznik ile cementu klasy II 32,5 jest w worku w porównaniu do II 42,5? Na chłopski rozum 76 % ?

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał ChłopZmazur Zobacz post
    My też wzięliśmy cement I. Ma ktoś przelicznik ile cementu klasy II 32,5 jest w worku w porównaniu do II 42,5? Na chłopski rozum 76 % ?
    CEM I od 0-5% dodatków jakiś dodatek musi być aby opóźnić wiązanie
    CEM II/A 6-20%
    CEM II/B 21-35%

    dla przykładu CEM V/A 36-60% a CEM V/B 62-80%

    więc wybierając cement dla mnie jest oczywiste że wybieram CEMENT I ale trzeba pamiętać o szczególnej pielęgnacji betonu zrobionego z tego cementu, cement I w początkowej fazie wiąże bardzo szybko zalecany bardzo gdy temperatury spadają np. zimą ale też gdy chcemy zrobić mocny beton, posadzke

    jeżeli latem są duże upały to zalecam nie zalewać z cementu I tylko wybrać cement II wolniej będzie wiązać a ryzyko że beton w upał popęka z cementu I jest bardzo duże wystarczy spóźnić się z pielęgnacją betonu i beton może popękać, zrobi się kruchy spali się bedzie słaby

    każdą posadzkę wylewkę należy zlać wodą i przykryć folią nie robić przeciągów itp o tym powie wam każdy dobry posadzkarz
    Ostatnio edytowane przez lukasz860910 ; 08-09-2013 o 06:24

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    30 zł/m2 anhydrytu
    nigdy nie spotkałem się z taką ceną chyba że bez robocizny czyli dojdzie około 10-12zł i trzeba założyć ze poziomy stropów chudych betonów są równe a w rzeczywistości nigdy nie wą i cena anhydrytu znacznie urośnie

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał ChłopZmazur Zobacz post
    Jakiego cementu używają wasi wykonawcy: klasa I czy II ?
    odpowiedz napisałem wyżej ale chciałem dopisać tylko że nie tylko cement jest ważny tylko jeszcze piasek

    minimum - żwir płukany 0-4mm jeżeli będziecie mieć podłogi drewniane, żywice, kamień (granit, marmur) itp trzeba zastosować kruszywo do tego 2-8mm czyli uzyskujemy żwir od 0 do 8 mm

    stosując kruszywo posadzka będzie lepiej się nagrzewać i dłużej trzymać ciepło niż z piasku 0-2mm

    stosuje się jeszcze dodatki włókno, plastyfikator, siatka stalowa, dylatacje o tym powinien wiedzieć wykonawca

  10. #210

    Domyślnie

    dla zainteresowanych tematem posadzek zapraszam do obejrzenia mojego filmu jak wykonuje się posadzki maszynowe mixokretem http://www.youtube.com/watch?v=YvCuhlh1jH4

  11. #211

    Domyślnie

    Łukasz z tego wynika że w klasa I ma o 15-20 % więcej cementu niż klasa II.
    Ja stosowałem na początku września klasę I piach płukany 0-2. Cena piachu 10 zł za tonę a z transportem /2 kursy = 2x250zł po 15 ton/ wyszło 29 zł.
    Wykonawca "pierwsze słyszał" by dodawać kruszywo na posadzki pod deski.
    Posadzki przykryłem folią nie polewałem dodatkowo wodą. W piwnicy nie przykrywam folią bo i tak jest tam chłodno i wilgotno.
    Jak długo folia musi leżeć na posadzkach?
    Czy po 7 dniach można murować piec kaflowy na posadzkach?

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    nigdy nie spotkałem się z taką ceną chyba że bez robocizny czyli dojdzie około 10-12zł i trzeba założyć ze poziomy stropów chudych betonów są równe a w rzeczywistości nigdy nie wą i cena anhydrytu znacznie urośnie
    Z materiałem i robocizną ok 5 cm grubości

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Z materiałem i robocizną ok 5 cm grubości
    nie wiem jak ma sie to do jakosci ale cena bardzo podejrzana

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał ChłopZmazur Zobacz post
    Łukasz z tego wynika że w klasa I ma o 15-20 % więcej cementu niż klasa II.
    Ja stosowałem na początku września klasę I piach płukany 0-2. Cena piachu 10 zł za tonę a z transportem /2 kursy = 2x250zł po 15 ton/ wyszło 29 zł.
    Wykonawca "pierwsze słyszał" by dodawać kruszywo na posadzki pod deski.
    Posadzki przykryłem folią nie polewałem dodatkowo wodą. W piwnicy nie przykrywam folią bo i tak jest tam chłodno i wilgotno.
    Jak długo folia musi leżeć na posadzkach?
    Czy po 7 dniach można murować piec kaflowy na posadzkach?
    dlatego cement I jest lepszy ale gdy są duże upały trzeba uważać

    kruszywo zawsze pod deski się daje ale 80% posadzkarzy w Polsce zle robi posadzki, tylko później klient jest pokrzywdzony

    dobrze jest polać posadzke i dopiero przykryć folią

    9-14 dni powinna być folia na posadzce

    7 dni to wcześnie zacząć możesz powoli ale jak sie nie spieszy odczekaj jeszcze tydzień

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Anhydryt 38 zł brutto-robocizna plus materiał.
    Przedstawiciel firmy na W

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    nie wiem jak ma sie to do jakosci ale cena bardzo podejrzana
    firma z białej listy, robili mi tynki.

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    firma z białej listy, robili mi tynki.
    jeżeli tak to pewnie bedzie ok

    pamiętaj tylko ze gdy bedzie krzywy strop pod-beton cena pewnie rośnie

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mam wszędzie podłogówkę na styropianie.

  19. #219

    Domyślnie

    najwazniejsza sprawa to cement ze znakiem PC Pewny Cement http://www.polskicement.pl/aktualnos...WNY_CEMENT-192 takie cementy zawieraja do 23%zanieczyszczen te ktore go nie maja,posiadaja do 63%.zastosowanie kruszywa w betonie pozwala na uzyskanie betonu a nie jastrychu.uzycie go powoduje odpowiednie wytrzymalosci pod prace drewna,deski,parkietu a przy ogrzewaniu podlogowym 10-15%mniejsze straty w ogrzewaniu http://www.youtube.com/watch?v=jNBPt1TWrLs

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał teka Zobacz post
    najwazniejsza sprawa to cement ze znakiem PC Pewny Cement http://www.polskicement.pl/aktualnos...WNY_CEMENT-192 takie cementy zawieraja do 23%zanieczyszczen te ktore go nie maja,posiadaja do 63%.zastosowanie kruszywa w betonie pozwala na uzyskanie betonu a nie jastrychu.uzycie go powoduje odpowiednie wytrzymalosci pod prace drewna,deski,parkietu a przy ogrzewaniu podlogowym 10-15%mniejsze straty w ogrzewaniu http://www.youtube.com/watch?v=jNBPt1TWrLs

    znak PC to nie gwarancja ze cement jest dobry np. CEMEX żółty to cement V ma znak PC ale dla mnie to syf długo wiąże i dodatków ma ponad 60%

    znak PC oznacza że jeżeli jest to cement I to ma do 5% dodatków i nie więcej cement II III IV V mają okreslone ile procent dodatków nie można przekroczyć w danej klasie cementu i znak PC oznacza ze te wartosci sa zachowane

Strona 11 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony