dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał finch_pl Zobacz post
    Nie mam tej pompy - osobiście mam LG 9kw, dziwią mnie natomiast dywagacje innych użytkowników którzy nie biorą pod uwagi LG np Fafkulce że buderus niby renomowany i nie brał LG pod uwagę - a tu taki zonk ma LG tylko że droższą
    cena jest umowna.
    Ja wolę buderusa , bo lepiej mi się współpracuje z serwisem. Mam wsparcie . I sterownik jest fajny. Ale to wszystko kwestia gustu.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    zy to na pewno pompa ? może starowanie zaworu mieszajacego
    Witam,

    W celu rozwiązania Pana problemu z pompą ciepła Logatherm zachęcam do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Serwisantów, który na miejscu zweryfikuje pracę uradzenia oraz dokona odpowiednich zmian lub naprawy. Wizytę serwisanta można umówić za pomocą kontaktu z infolinią serwisową 801 777 008 lub bezpośrednio z wybraną firmą – lista pod adresem: http://www.buderus.pl/kontakty/autor...erwisanci.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fafkulce

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Witam,

    W celu rozwiązania Pana problemu z pompą ciepła Logatherm zachęcam do kontaktu z jednym z naszych Autoryzowanych Serwisantów, który na miejscu zweryfikuje pracę uradzenia oraz dokona odpowiednich zmian lub naprawy. Wizytę serwisanta można umówić za pomocą kontaktu z infolinią serwisową 801 777 008 lub bezpośrednio z wybraną firmą – lista pod adresem: http://www.buderus.pl/kontakty/autor...erwisanci.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    To najrozsądniejszy ruch. Tak zrobię. Z pompą nie miałem dotychczas styczności. Pech chciał, że poprzedni instalator nie był w pełni zorientowany w temacie i wszystko (od podstaw) konfigurowałem sam. Pomimo tego, że pierwsze uruchomienie poinstalacyjne leżało po stronie tegoż serwisanta...cóż...za to zapłaciłem niemałe pieniądze. Mam pewne wątpliwości co do pracy mojego egzemplarza. Chodzi o tą nieszczęsną pompę c.o. - jej sterowanie przez jednostkę wewnętrzną...Nie jestem zbytnio wyczulony na punkcie tego sprzętu, ale przy samej instalacji zdarzył się wyjątkowo nieprzyjemny incydent i instalator spalił grzałkę przepływową. Wymienił po 3 tygodniach po czym nie aktywował jej w menu HMC Defrost ledwie zipiał przy temperaturze -7 stopni. Tak działała przez kolejne 2 tygodnie dopoki nie wpadlem na to sam. Włączyłem grzałkę w menu - zaraz wyskoczył błąd stwierdzający o zadziałaniu STB. Przyjechał za dwa tygodnie z nowym czujnikiem bo przeciez tamtem wraz z grzałką uległ spaleniu...w zasadzie to sonda od STB sie "stopiła". STB działał bez gazu. Gdy juz naumiałem się o niebo wiecej o swoim sprzecie okazało się, że ów instalator ustawił mi strefe klimatyczną moskwy....co wplynęło negatywnie na pracę i samą krzywą grzewczą. Takich wtop było jeszcze kilka. Tak - zdecydowanie zadzwonie do serwisu a poprzedni serwis obciążę równowartością kwoty wystawionej przez zamówionego serwisanta. aaaaa...i cała puenta - to jest najlepsze - była tak zajebiście optymalnie skonfigurowana przez tą firmę, że w ciągu 2 miesięcy zjadła mi 1498kWh.....

    Aktualizacja [28.02.2018]

    Napiszę zwięźle i na temat. Udało się zorganizować pomoc serwisową i pomimo przejściowych kłopotów z pompą, mogę śmiało na łamach tego forum napisać, że gdybym wybierał po raz kolejny pompę ciepła do swojego domu, wybrałbym Buderus'a. Nie spodziewałem się tak profesjonalnego, rzeczowego i skutecznego serwisu a przecież wybierałem pompę nie tylko ze względu na solidne wykonanie i wysoką półke, a właśnie ze względu na serwis....Tym ludziom naprawdę zależy na zadowoleniu klienta i SKUTECZNYM rozwiązaniu problemu. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem pompy - to już jest odpowiedź. Warto dołożyć troszkę wiecej, naprawdę.
    Serdecznie dziękuję za pomoc Panu Jarosławowi Pająkowi ( to nie tylko serwisant, ale wyszkolony pasjonat !) za niebywałe zaangażowanie w sprawę i wręcz chirurgiczne, bezbłędne i szybkie rozwiązanie sprawy. Błędy swieżo upieczonych instalatorów i nie do końca przemyślany projekt instalacji skutkują poważnymi problemami inwestorów i windują rachunki za prąd.

    Problem rozwiązany! )))
    Ostatnio edytowane przez Fafkulce ; 28-02-2018 o 21:56

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć że serwis działa jak należy!


    Dołożę info o eksploatacji pompy:
    zużycie za miesiąc luty:

    CO + CWU - 689,57 kwh

    średnie temperatury w lutym:
    temp CWU 43,02
    temp zasilania 32,98
    temp wewnętrzna 23,84
    temp rekuperacji 21,38
    temp zewnętrzna -3,86

    taryfa G12W
    średni koszt 0,42pln

    Ogrzewanie chodzi bez ograniczeń,
    CWU - tylko w taniej taryfie.
    Ostatnio edytowane przez Brysia8 ; 01-03-2018 o 11:14
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fafkulce

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    7

    Domyślnie Rekuperacja

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Dzięki Też jestem zadowolona, mam 2 taryfy, w taniej mam wymuszoną wodę, ogrzewanie bez ograniczeń.
    Kubatura.. w sumie to nie liczyłam...użytkowego mam 122m, wysokość pomieszczeń to 2,7na gotowo (wszędzie sufit powieszany), wychodzi mi jakieś 330m3.
    Na logikę, kubaturę powinnam liczyć od p. użytkowej, ale czasem spotykam się z liczoną od powierzchni całkowitej, czyli 151x3,1(do stropu) - 468m3
    @Brysia8
    Masz moze ocieplone poddasze? Pytam, bo ciekawi mnie jak skutecznie działa Ci rekuperacja. Kanaly nawiewne i wywiewne są jakoś extra ocieplone?
    Ostatnio edytowane przez Fafkulce ; 02-03-2018 o 12:40

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej,
    mam dach płąski - stropodach, po całośći jest 25 cm styropianu + kliny. Kliny są od 1 do 28cm, czyli w najgorzej ocieplonych miejscach czyli przy wpustach runowych jest 26cm styro.
    Kanały mam pomiędzy stropem a sufitem podwieszanym.
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jaczelk

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Kod pocztowy
    02-732
    Posty
    24

    Domyślnie

    Mam okazję kupić pompę Buderus Logatherm WPLS.2 9kw za około 14tys netto. Powiedzcie proszę czy to dobra cena, czy w tych pieniądzach opłaca się ten zakup?

  8. #28

    Domyślnie

    Witam,

    Podana przez Pana cena jest znacznie niższa niż cena cennikowa, więc jest to bardzo okazyjny zakup. Warto zdecydować się na wybór tej pompy ciepła, zwłaszcza w takiej cenie. Pompa ciepła WPLS.2 wyposażona jest w nowoczesny regulator HMC300 pozwalający na sterowanie pracą ogrzewania, chłodzenia oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie cechuje się wysoką sprawnością, dzięki zastosowaniu sprężarki o modulowanej pracy w zakresie od 25% do 100%. Dzięki aplikacji Buderus EasyControl możliwe jest zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą modułu internetowego. Na pompę ciepła udzielamy gwarancji do 5 lat. Przy wyborze producenta pompy ciepła należy mieć na uwadze jego renomę oraz należy sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Autoryzowani Instalatorzy marki Buderus gwarantują montaż zakupionej centrali wentylacyjnej, przeprowadzą jej uruchomienie oraz w przyszłości wykonają okresowe przeglądy techniczne oraz ewentualne naprawy po okresie gwarancyjnym.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant marki Buderus Zobacz post
    Witam,

    Podana przez Pana cena jest znacznie niższa niż cena cennikowa, więc jest to bardzo okazyjny zakup. Warto zdecydować się na wybór tej pompy ciepła, zwłaszcza w takiej cenie. Pompa ciepła WPLS.2 wyposażona jest w nowoczesny regulator HMC300 pozwalający na sterowanie pracą ogrzewania, chłodzenia oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie cechuje się wysoką sprawnością, dzięki zastosowaniu sprężarki o modulowanej pracy w zakresie od 25% do 100%. Dzięki aplikacji Buderus EasyControl możliwe jest zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą modułu internetowego. Na pompę ciepła udzielamy gwarancji do 5 lat. Przy wyborze producenta pompy ciepła należy mieć na uwadze jego renomę oraz należy sprawdzić, czy posiada fachowy i rozbudowany serwis. Autoryzowani Instalatorzy marki Buderus gwarantują montaż zakupionej centrali wentylacyjnej, przeprowadzą jej uruchomienie oraz w przyszłości wykonają okresowe przeglądy techniczne oraz ewentualne naprawy po okresie gwarancyjnym.
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus
    Pewnie zamówił u Pana ,, proszę napisać ile procentów dostaje każdy ludek z ulicy // upustu od cennika
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  10. #30

    Domyślnie

    Witam,

    Każdy Autoryzowany Instalator przy wycenie kosztów zakupu urządzenia grzewczego marki Buderus, wykorzystuje cennik znajdujący się na naszej stronie internetowej: https://www.buderus.com/pl/pl/inform...i/nowy-cennik/. Nie posiadamy tabeli rabatów, więc ostateczna cena zależy od umowy z Autoryzowanym Instalatorem. Jeżeli jest Pan zainteresowany zakupem urządzenia grzewczego naszej marki zachęcam do bezpośredniego kontaku z jednym z naszych autoryzowanych Instalatorów. Kontakt do nich można znaleźć na stronie www.buderus.pl. Znajduje się tam wyszukiwarka na podstawie miejsca ich lokalizacji. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801 lub poprzez formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formu...ontaktowy.html.
    Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant marki Buderus

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony