dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    iwan89

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Posty
    144
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Adaptacja do projektu energooszczędnego - co robię nie tak?

    Część,

    muszę podzielić sie z Wami pierwszym zgrzytem w moich planach. Wybrałem projekt i zgodnie z Waszymi wskazówkami, dokonałem w nim zmian. Szukałem czegoś zbliżonego prostotą do domza150tysiecy.pl , ale większy tak aby móc podzielić na dwa lokale. Wybór Padł na projekt Irysek 140,6 m2.

    Przed:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wizualizacja PRZED korektami.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	405056


    Niestety projekt wymagał trochę zmian pod kątem energooszczędności, ale i moich planów aby były tam dwa lokale, oto lista:

    - usunięcie kominka i zmiana położenia drugiego komina
    - uproszczenie układu ścian bocznych do pełnego kwadratu
    - zmiana na płytę fundamentową
    - usunięcie okien dachowych
    - przeprojektowanie stropu ponieważ aktualnie nad salonem go nie ma (a być powinien, zatem wykonanie normalnego stropu)
    - Nie duża zmiana układu ścian działowych ze względu na wyodrębnienie drugiego lokalu
    - Przeprojektowanie tarasu w związku ze zmianą bryły budynku w kwadrat i jego przesunięciu.

    Podsumowując, zmiany dotyczą uproszczenia domu, oto efekt po:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wizualizacja po korektach.JPG
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	405057

    Pytanie do osób znających się na projektowaniu: Dostałem odpowiedzi od architektów, że taka ilość zmian jest zbyt duża do adaptacji i proponują projekt indywidualny za 15 tys. zł. Co robię nie tak? Ciężko mi znaleźć tak banalnie prosty projekt, wszystkie mają jakieś udziwnienia a ja chce najprostszą konstrukcję a gdy proszę o usunięcie zbędnych dodatków to jest to nieopłacalne. Czy usunięcie komina, okien dachowych czy zmiana ścian działowych to coś co wymaga jakichś ciężkich zmian? Poprosiłbym o wskazanie która zmiana jest ciężka w realizacji, być może uda mi się z niej zrezygnować bo za tak prosty projekt nie widzi mi się płacić 15 tys. zł. Z góry dziękuję za życzliwe podpowiedzi bo jestem totalnie w kropce, projekt wybierałem parę miesięcy..

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwan89 Zobacz post
    Część,

    muszę podzielić sie z Wami pierwszym zgrzytem w moich planach. Wybrałem projekt i zgodnie z Waszymi wskazówkami, dokonałem w nim zmian. Szukałem czegoś zbliżonego prostotą do domza150tysiecy.pl , ale większy tak aby móc podzielić na dwa lokale. Wybór Padł na projekt Irysek 140,6 m2.

    Przed:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wizualizacja PRZED korektami.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	405056


    Niestety projekt wymagał trochę zmian pod kątem energooszczędności, ale i moich planów aby były tam dwa lokale, oto lista:

    - usunięcie kominka i zmiana położenia drugiego komina
    - uproszczenie układu ścian bocznych do pełnego kwadratu
    - zmiana na płytę fundamentową
    - usunięcie okien dachowych
    - przeprojektowanie stropu ponieważ aktualnie nad salonem go nie ma (a być powinien, zatem wykonanie normalnego stropu)
    - Nie duża zmiana układu ścian działowych ze względu na wyodrębnienie drugiego lokalu
    - Przeprojektowanie tarasu w związku ze zmianą bryły budynku w kwadrat i jego przesunięciu.

    Podsumowując, zmiany dotyczą uproszczenia domu, oto efekt po:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wizualizacja po korektach.JPG
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	405057

    Pytanie do osób znających się na projektowaniu: Dostałem odpowiedzi od architektów, że taka ilość zmian jest zbyt duża do adaptacji i proponują projekt indywidualny za 15 tys. zł. Co robię nie tak? Ciężko mi znaleźć tak banalnie prosty projekt, wszystkie mają jakieś udziwnienia a ja chce najprostszą konstrukcję a gdy proszę o usunięcie zbędnych dodatków to jest to nieopłacalne. Czy usunięcie komina, okien dachowych czy zmiana ścian działowych to coś co wymaga jakichś ciężkich zmian? Poprosiłbym o wskazanie która zmiana jest ciężka w realizacji, być może uda mi się z niej zrezygnować bo za tak prosty projekt nie widzi mi się płacić 15 tys. zł. Z góry dziękuję za życzliwe podpowiedzi bo jestem totalnie w kropce, projekt wybierałem parę miesięcy..
    wrzuc zapytanie na oferii. dostaniesz oferty od niepowaznie tanich, sensownych i i z kosmosu. wybierzesz z tego co ci odpowiada.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ruszyłeś strop i ściany konstrukcyjne. To trzeba przeliczyć całą konstrukcję, przeprojektować ławy, strop i pewnie więźbę.

  4. #4

    Domyślnie

    Sporo zmian konstrukcyjnych, one robią cenę. Inna rzecz, że 15 za indywidualny to już całkiem sporo. Są wątki na forum gdzie znajdziesz kwoty jakie ludzie płacili za indywidualny.
    Nie ma wśród tysięcy projektów w necie projektu który nie wymagałby aż takich zmian ?
    Dziennik budowy:
    Dom w malinówkach 6 - dziennik budowy

    Dom w malinówkach 6, powierzchnia 121 m2. Ściany Ytong + 20 cm grafit 0,032. Dach wełna Rockwool 28 cm (18+10cm) 0,035, podłoga EPS 17 cm 0,036, fundament 15 cm XPS. Okna (montaż 3-warstwowy) na profilu Schuco SI 82, pakiet szklenia SunEnergy+, HS ALU Aliplast Ultraglide, rekuperacja Aeris 350, pompa ciepła Panasonic TCap 9 kW seria H, 100% podłogówka, dachówka Meyer Holsen piano kolor platynowo - szary.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Cytat Napisał iwan89 Zobacz post
    - usunięcie kominka i zmiana położenia drugiego komina
    - uproszczenie układu ścian bocznych do pełnego kwadratu
    - zmiana na płytę fundamentową
    - usunięcie okien dachowych
    - przeprojektowanie stropu ponieważ aktualnie nad salonem go nie ma (a być powinien, zatem wykonanie normalnego stropu)
    - Nie duża zmiana układu ścian działowych ze względu na wyodrębnienie drugiego lokalu
    - Przeprojektowanie tarasu w związku ze zmianą bryły budynku w kwadrat i jego przesunięciu.
    iwan89
    - określiłeś zmiany jw dotyczące etapu Koncepcji i pracy nad nią. Do tego dochodzą prace projektowe związane z opracowaniem Projektu Budowlanego przez ( co najmniej ) trzech projektantów : Architekta, projektanta konstrukcji, projektanta instalacji sanitarnych ( pominąłem projektanta instalacji elektrycznych i drogowca ) oraz w Zakresie zgodnym z Rozporządzeniem w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
    - i po raz pierwszy chyba zgodzę się z gambitem
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony