dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie Wykonanie nietypowej pergoli pod winogrono

    Witam wszystkich
    Znalazłem w sieci takie oto zdjęcie aranżacji winogrona. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	winogrona.jpg
Wyświetleń:	326
Rozmiar:	40,1 KB
ID:	404736

    Chciałbym zrobić sobie samemu taką konstrukcję tylko nie wiem z czego to można zrobić tzn wygiąć koła
    Myślałem o płaskowniku i prety w środku dla wzmocnienia a szkielet rura. Całość spawana i pewnie niemiłosiernie ciężka
    Ma ktoś inne pomysły?

  2. #2

    Domyślnie

    To jest pewnie tak, że gruba rura jest w pionie, a na niej takie jakby trzy koła nałożone ...
    Trzeba by rure, w poziomie (nazwijmy to szprychami) jakies profile, stare rurki, i wygiac pret nie wiem moze 10tke jako OPONA, KOLO i dospawac do szprych, no i wyzej nastepna taka konstrukcja ale mniejsza. przyznam ze mi tez sie to pdooba.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysiek88 Zobacz post
    To jest pewnie tak, że gruba rura jest w pionie, a na niej takie jakby trzy koła nałożone ...
    Trzeba by rure, w poziomie (nazwijmy to szprychami) jakies profile, stare rurki, i wygiac pret nie wiem moze 10tke jako OPONA, KOLO i dospawac do szprych, no i wyzej nastepna taka konstrukcja ale mniejsza. przyznam ze mi tez sie to pdooba.
    RAczej drut 10 to słabo bedzie wyglądał :/ potrzeba aby okrąg był z materiału o większej średnicy
    W jaki sposób wygiąć drut/płaskownik aby powstało ładne koło?"

  4. #4

    Domyślnie

    nie wiem ... ale jakbym to robił to albo na klocku drewna, ale że trzeba dużą średnicę to krąg studzienny mi przychodzi do głowy On ma z 1m średnicy, mówie o rzeczach które są dostępne u mnie koło domu : )

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    1- są takie profesjonalne zawijarki do blach - profili. Trzy walce, dwa na dole blisko siebie jeden na górze.Ten na górze ma regulowaną odległość od tych dwóch na dole. Wkłada się między nie płaskownik, dociska się lekko górny walec i kręci się nimi. Płaskownik fajnie się zaobla. Promień można regulować dociskiem górnego walca. Ale to oczywiście sprzęt pro.
    2- trzeba skombinować jakąś płaską płytę, odpowiednio dużą. Może być blat stołu roboczego itp. Rysujemy cyrklem (gwóźdź, ołówek, kawałek sznurka) okrąg o interesującej nas średnicy. Na okręgu nabijamy co kilka centymetrów jakieś klocki które utworzą szablon do gięcia drutu / płaskownika. Mocujemy jakimś ściskiem stolarskim płaskownik / drut do klocka i zaginamy po obwodzie. Powinien wyjść całkliem foremny okrąg.

  6. #6

    Domyślnie

    Solidny (10×10 cm) słup (drewno impregnowane) "wbity" w zabetonowaną rurę (fundament) ,
    do płaskich powierzchni dokręcone ze spadkiem deski "na sztorc" z uprzednio wywierconymi otworami Ø 16 mm :
    a) - w jednakowych odległościach od krańców - będzie kilka równoległych okręgów
    lub
    b) - w dwóch deskach j/w i dwóch z przesunięciem o ½ odległości - będzie można zrobić wznoszącą się "spiralę"
    w tak zmontowany szkielet "nawlekamy" rurę PP Ø 16 mm (do wody) i mamy okrągłą "pergolę drzewiastą" pod winorośl.
    Oczywiście rurę dokręcamy do spadzistych desek = stabilnie i bezpiecznie (!)
    Proste ? i gdzie tu problem ?

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    caymann6

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Napisał jm.yarec Zobacz post
    Solidny (10×10 cm) słup (drewno impregnowane) "wbity" w zabetonowaną rurę (fundament) ,
    do płaskich powierzchni dokręcone ze spadkiem deski "na sztorc" z uprzednio wywierconymi otworami Ø 16 mm :
    a) - w jednakowych odległościach od krańców - będzie kilka równoległych okręgów
    lub
    b) - w dwóch deskach j/w i dwóch z przesunięciem o ½ odległości - będzie można zrobić wznoszącą się "spiralę"
    w tak zmontowany szkielet "nawlekamy" rurę PP Ø 16 mm (do wody) i mamy okrągłą "pergolę drzewiastą" pod winorośl.
    Oczywiście rurę dokręcamy do spadzistych desek = stabilnie i bezpiecznie (!)
    Proste ? i gdzie tu problem ?
    Dzięki za podowiedź
    Z góry przepraszam ale niestety nie umiem sobie wyobrazić tego co napisałeś tzn kantówka zabetonowana to ok ale dalej z tymi deskami na sztorc nie bardzo umiem sobie wyobrazić.
    Możesz przedstawić ideę na jakimś rysunku?

  8. #8

    Domyślnie

    caymann6 - mogę Ci toto narysować z opisem kolejności ale nie przez to forum - masz wiadomość prywatną z moim adresem "poza forumowym".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony