dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 152
  1. #121

    Domyślnie

    Witam.

    Mówicie o tych wierceniach, opracowaniach na całe 3 kartki i swoim zadowoleniu...
    Mówię od razu, iż wszystkie ekspertyzy bez sondowania dynamicznego czy/i obrotowego były "g" warte. Tzn. w pewnym sensie... Na pewno uzyskaliście informacje co do geologii i ewentualnie głębokości zalegania pierwszego poziomu wód (gruntowych). Jednak "0" (słownie: zero) informacji dla inżyniera czy architekta co do parametrów gruntów budujących tę działkę takich jak stopień zagęszczenia (dla gruntów piaszczystych) czy stopień plastyczności (dla gruntów spoistych).

    Jest to poważny błąd, gdyż dopiero z ww. parametrami możemy mówić o "dokumentacji geotechnicznej".

    spam

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-01-2017 o 11:39 Powód: auto reklama

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał geopartner Zobacz post
    koszt 800 PLN bez faktury
    bez faktury ale z rachunkiem, jak mniemam?

  3. #123

    Domyślnie

    Witam.
    Ja jestem już po badaniach geotechnicznych, teraz są wymagane, przynajmniej pani w urzędzie tak uważa.
    Dostałem ładne opracowanie w 4 egz., projektant z niego też jest zadowolony. koszt 600 zł ja faktury nie potrzebowałem bo tego nie da się odliczyć. Wierceni 3 otw po 3 metry, sam konstruktor tyle sobie zażyczył, a geolog bez tej wiedzy tyle zaproponował, jeśli grunty będą ok próbki pobrał do woreczków i jakieś wyniki podał. Mogę z czystym sercem polecić. Działka pod Brzeskiem, małopolska.

  4. #124
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Witam. Ma ktoś namiary na firmę z Kielc lub świętokrzyskiego?

  5. #125
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hesperius

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-160
    Dzielnica
    Krowodrza
    Posty
    320

    Domyślnie

    Witam!

    Czy ktos sie orientuje, jakie sa aktualne ceny badan geotechnicznych w Malopolsce? (prosze o informacje, co wchodzi w zakres cenowy oferty).

    Czy teraz badania sa obowiazkowe?

    Pozdrawiam!

  6. #126

    Domyślnie

    Mogę polecić tą firmę spaml
    Cena za cztery odwierty+sondowanie dynamiczne czterech otworów 650 zł .
    Oferty z okolic Warszawy ceny zaczynały się od 750 zł za same odwierty a tu Pani geolog w tej kwocie przyjechała na działkę 80 km i zrobiła kompleksowe badanie .
    Czas pracy na działce ok 3 godzin.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-01-2017 o 11:41 Powód: spam

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar questa
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wroclaw
    Posty
    136
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    550 pln z sondowaniem 3 odwierty wroclaw

  8. #128
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar zły.
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-425
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał questa Zobacz post
    550 pln z sondowaniem 3 odwierty wroclaw
    można prosic o kontakt

    dziękuje

  9. #129
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Nasza podpowiedź - filmy ku przestrodze, dlaczego warto zrobić badanie gruntu:







    Zobacz więcej filmów na murator.tv - to Telewizja Budowlana Muratora - poradnikowo dla Was!
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  10. #130
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    Odnawiam temat, ile za wykonianie takich odwiertów, i ile ich potrzeba? Może jakiś namiar na WLKP?

  11. #131

    Domyślnie

    Witam,
    miałem wczoraj okazję być przy badaniach u sąsiada,który na wiosnę rozpoczyna budowę. Rozsądnie robił więc badania gruntu. Firmę wybrał jedną z tańszych z jakiegoś serwisu ze zleceniami budowlanymi. U mnie była wiertnica ze spiralą która po wkręceniu była wyciągana i geolog oglądał grunt i tak dalej do chyba 4 czy 5m a tu panowie mieli śmieszną metodę wdziubywania stalowej rurki i po tym co się umazało mówili jaki to grunt Dodam że sami nie byli pewni co to jest. Udało im się tak wbić na 2,5m...

  12. #132

    Domyślnie

    W Wielkopolsce chyba sytuacja się zmieniła, albo wiele osób oferujących badania geotechniczne szuka jeleni...
    Cena za 3-4 odwierty po 5m to często 3000-4000pln

  13. #133

    Domyślnie

    Niedawno zrobiliśmy badanie gruntu i mam pytanie do kogoś kto się orientuje. Wyszło nam, że wodę mamy na głębokości od 1 m do 0,7 ppt. Mamy 60 cm humusu a następnie od 0,6 m do 1,2 m ppt glinę pylastą miękkoplastyczną a następnie od 1,2 do 3 glinę pylastą twardoplastyczną. Czyli oznacza to ze grunt nadaje się pod domek czy czeka nas wymiana?

  14. #134
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mrzaw

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Kod pocztowy
    00-999
    Posty
    19

    Domyślnie

    Czy ktoś ma namiary na jakąś sprawdzoną firmę z okolic Lublina?

  15. #135
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcin.prawda

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    54-217
    Posty
    10

    Domyślnie

    Moja rodzina budowała dom w Koninie i korzystali z usług BAARS, nie pamiętam ile płacili, ale nie skarżyli się więc pewnie nie powaliło ich to z nóg
    [spam
    Można poczytać więcej, najlepiej napisać do nich i dowiedzieć się osobiście, ale to chyba każdy wie - w większości nie ma uniwersalnym wypadków, tylko wszystko zależy od czegoś..
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-01-2017 o 11:43 Powód: spam

  16. #136
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andre81

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Posty
    5
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mecha Zobacz post
    Niedawno zrobiliśmy badanie gruntu i mam pytanie do kogoś kto się orientuje. Wyszło nam, że wodę mamy na głębokości od 1 m do 0,7 ppt. Mamy 60 cm humusu a następnie od 0,6 m do 1,2 m ppt glinę pylastą miękkoplastyczną a następnie od 1,2 do 3 glinę pylastą twardoplastyczną. Czyli oznacza to ze grunt nadaje się pod domek czy czeka nas wymiana?
    Glina pylasta miękkoplastyczna nie nadaje się do posadowienia. Na szczęści zalega płytko. Możesz się posadowić w glinie pylastej twardoplastycznej, gdzieś na -1.3p.p.p.t To woda pogarsza Ci parametry gruntu. Koniecznie zrób drenaż i odprowadź wodę opadową poza budynek. To konstruktor bazując na geologii i strefie przemarzania powinien zdefiniować poziom posadowienia i gabaryty fundamentów dostosować do warunków. Upomnij się o to. zobacz też na wnioski w opinii geotechnicznej.

  17. #137
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Olook*

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-106
    Posty
    2

    Domyślnie

    Badania warunków gruntowo - wodnych pod domy jednorodzinne to koszt ok. 1000zł. W cenie zawarte są otwory badawcze (najczęściej 3 o głębokości 4,5 m ppt), sondowania udarowo - ścinające oraz opracowanie zawierające kilkunastostronnicowy tekst oraz załączniki graficzne (mapy, przekroje, karty otworów i sondowań, tabela parametrów stwierdzonych gruntów). spam
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 26-01-2017 o 11:35 Powód: auto reklama

  18. #138

    Domyślnie

    Ja za 3 odwierty dostałem wyceny od 700 do 1100 od lokalnych posiadających strony (polecam wysyłkę maila z opcją UDW )
    Dziennik budowy: http://cztery.blog
    Projekt: indywidualny dość mocno zbliżony do Simon Mały G2 Energo, wyszło nam 117m2
    Complete: działka z warunkami zabudowy, geodeta, geolog
    Loading: warunki techniczne przyłączy

  19. #139

    Domyślnie Kontakt

    Cytat Napisał questa Zobacz post
    550 pln z sondowaniem 3 odwierty wroclaw
    poproszę o jakies namiary na geologa

  20. #140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja płaciem 700zł za 3 otwory głębokości 3 lub 4 metry. Dostałem 4 egzemplarze, po ok 20 stron, jakieś tabele, grafiki itp, wiele z tego nie rozumiem, ale zakładam, że jest co trzeba... w tym wysyłka oryginałów kurierem i faktura. Najpierw dostałem draft na maila i wtedy dopiero płatność. Jestem zadowolony, jakby ktoś chciał w okolicach Krakowa to dam namiar na priv.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony