dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja poddasza

    Witam.

    Planuję adaptację poddasza o powierzchni docelowej 50m2. 10m x 5m. Nowy właz, schody(sam zrobię). Strop jest drewniany. Podłogę będę robił na legarach + OSB 22mm. Ściany GK. powierzchnia ścian +skosy + sufit to około 140m2. Oczywiście nie będę się zabierał za pracę bez konsultacji z architektem(odpowiednie papiery do urzędu) dom ma około 50 lat.
    Pomieszczenia; Salon, sypialnia + mała garderoba, mały pokój gościnny i kibelek z umywalką.
    Moje Pytanie związane jest oczywiście z kosztami. Ile mnie więcej wyniesie koszt takiego poddasza-sam materiał. Większość prac wykonam sam + brat budowlaniec.
    Czy jestem w stanie zmieścić się w 30tyś??

    Planuję ocieplenie: Strop 15cm, ściany,skosy i sufit 30cm(15cm +15cm).
    Jaki koszt architekta? Okolice Tarnowa

  2. #2
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Po kiego ci tam potrzebny architekt ? reszta przecież można policzyć ile płyt GK ile profili ile wełny przecież tyle dasz rady policzyć

  3. #3

    Domyślnie

    Witam. Podepne się pod tema. Otóż planuje adaptacje strychu w kamienicy która ma dobre 100 lat. Chciałbym się dowiedzieć na jakie koszta muszę się przygotować. Strych jest goły. Dach drewniany podłoga deski nie wiem co pod nimi. Trzeba doprowadzić gaz wodę prąd. Jestem w tych sprawach zielony. Chciałbym uzyskać mieszkanie 50m2.
    Na start mam 40 tys.
    Każda porada będzie cenna

  4. #4

    Domyślnie

    Witam, cztery lata temu kupiłam dom (w zabudowi bliźniaczej) z zaadaptowanym poddaszem na pokoje. Adaptacja była wykonana bez jakichkolwiek pozwoleń, a w akcie notarialnym widnieje jako strych. Jak mogę to wyprostować krok po kroku ? Budynek jest z lat 70-tych ale adaptacja była wykonana w 1999roku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony