dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61

    Domyślnie

    Witam wszystkich forumowiczów,
    Mam pytanie też zdecydowaliśmy się na podłogę ogrzewaną w całym domu parter i góra, ale mamy obawy że będzie zimno u dziewczynek w pokojach na gorze (znajomego rodzice zrobili w całym domu ogrzewanie podłogowe i było zimno w sypialniach- przy zmiennej temperaturze wiosna,jesień. instancja robiona 8 lat temu).
    Zależy mi bardzo na waszej podpowiedzi co ile układaliście podłogówkę bo u nas jeden hydraulik mówi co 15 cm salon i pokoje a 10cm łazienka i przy oknach tarasowych a drugi co 10 cm pokoje, salon przy oknach tarasowych a łazienka co 7 cm.
    W każdym pokoju i łazience,salonie sterowanie jak przy grzejniku mocą( nie wiem jak to fachowo napisać)

    Proszę Was o podpowiedz jak macie to zrobione

    Z góry dziękuje

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebastianSebastian Zobacz post
    Zależy mi bardzo na waszej podpowiedzi co ile układaliście podłogówkę
    Wg projektu uwzględniającego obciążenie cieplne poszczególnych pomieszczeń. Zapewne najgęściej w łazienkach, trochę większy rozstaw na poddaszu, a maksymalny w salonie.

  3. #63

    Domyślnie

    Dziękuje. Projekt mamy dół podłogówkę a góra grzejniki nie ma nic konkretnie co ile cm układać podłogówkę. Chcielibyśmy podlogowke w całym domu. Dom nie ma skosów, jest parter i piętro łącznie 175 metrów. Czy w takim razie robić oddzielny projekt na zapotrzebowanie ciepła z podłogówki?

    Chciałem jeszcze zapytać o grzejniki drabinkowe w łazienkach warto jednak je zrobić? A jak przy podłogówce rozwiązać suszenie w pralni- drabinka?

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Projekt podłogówki zawiera rozstawy rurek trasę ich przebiegu dokładna -rozrysowane pętle długości itd. Jak przychodzi ktoś i układa tylko co X cm to masz takie skutki jak u znajomych za zimno za ciepło - wniosek podłogówka do dupy. Błędny wniosek bo to nie wina podłogówki tylko inwestora (oszczędza na dobrym projekcie) lub wykonawcy który "wie lepiej niż projektanty".

    Grzejniki w łazience warto dać jako osobny obieg, dasz spory grzejnik i niska temp zasilania jak dla podłogi i tak zawsze coś dogrzeje i wyschnie. Warto dać grzałki elektryczne lub przygotować pod to grzejniki. Grzałki używasz w okresie jak nie chodzi CO.

  5. #65

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za podpowiedz. To szukam projektanta podłogówki

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebastianSebastian Zobacz post
    Witam wszystkich forumowiczów,
    Mam pytanie też zdecydowaliśmy się na podłogę ogrzewaną w całym domu parter i góra, ale mamy obawy że będzie zimno u dziewczynek w pokojach na gorze (znajomego rodzice zrobili w całym domu ogrzewanie podłogowe i było zimno w sypialniach- przy zmiennej temperaturze wiosna,jesień. instancja robiona 8 lat temu).
    Zależy mi bardzo na waszej podpowiedzi co ile układaliście podłogówkę bo u nas jeden hydraulik mówi co 15 cm salon i pokoje a 10cm łazienka i przy oknach tarasowych a drugi co 10 cm pokoje, salon przy oknach tarasowych a łazienka co 7 cm.
    W każdym pokoju i łazience,salonie sterowanie jak przy grzejniku mocą( nie wiem jak to fachowo napisać)

    Proszę Was o podpowiedz jak macie to zrobione

    Z góry dziękuje
    Będzie wszędzie ciepło, proszę się nie obawiać. Mam dom z poddaszem i podłogówkę na całej powierzchni. Pokoje dzieci na poddaszu. Polecam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  7. #67

    Domyślnie

    A zapomniałem napisać ze na dole planujemy płytkę a na górze deskę barlinecka 14 mm czy ktoś może ma podobnie? Może napisać bo producent deski pisze że nie ma problemu. Wg39070 dziękuje za odp, a może Pan pamięta właśnie co ile cm kładziona była podłogówka?

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebastianSebastian Zobacz post
    A zapomniałem napisać ze na dole planujemy płytkę a na górze deskę barlinecka 14 mm czy ktoś może ma podobnie? Może napisać bo producent deski pisze że nie ma problemu. Wg39070 dziękuje za odp, a może Pan pamięta właśnie co ile cm kładziona była podłogówka?
    Rozstaw mniej więcej co 12 cm, wszędzie płytki, podłogówka wszędzie, nawet pod meblami kuchennymi.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #69
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebastianSebastian Zobacz post
    A zapomniałem napisać ze na dole planujemy płytkę a na górze deskę barlinecka 14 mm czy ktoś może ma podobnie? Może napisać bo producent deski pisze że nie ma problemu. Wg39070 dziękuje za odp, a może Pan pamięta właśnie co ile cm kładziona była podłogówka?
    Pod parkiet lity, deskę trójwarstwową projektuję zwykle 10 cm, ale zdarzyło sie i 7,5 cm po to aby uniknąć stosowania dodatkowego grzejnika kanałowego, inne pokrycia nie są juz tak wymagajace. Kolejnosc pod wzgledem wymagan jest taka:
    parkiet lity (im grubszy tym wieksze wymagania) wymagana temp. posadzki nie wyzsza niz 27 oC
    deska trójwarstwowa, to samo wymaganie dotyczące temp posadzki
    panel (grubosc jak parkiet lity)
    roznego rodzaju wykładziny pcw
    gres, terakota
    beton polerowany.
    Miałem przypadki 10 cm w pokoju naroznym dla parkietu, obok w salonie było 30 cm dla gresu. Wszystko pokazują obliczenia grzejników podłogowych.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Pod parkiet lity, deskę trójwarstwową projektuję zwykle 10 cm, ale zdarzyło sie i 7,5 cm po to aby uniknąć stosowania dodatkowego grzejnika kanałowego, inne pokrycia nie są juz tak wymagajace. Kolejnosc pod wzgledem wymagan jest taka:
    parkiet lity (im grubszy tym wieksze wymagania) wymagana temp. posadzki nie wyzsza niz 27 oC
    deska trójwarstwowa, to samo wymaganie dotyczące temp posadzki
    panel (grubosc jak parkiet lity)
    roznego rodzaju wykładziny pcw
    gres, terakota
    beton polerowany.
    Miałem przypadki 10 cm w pokoju naroznym dla parkietu, obok w salonie było 30 cm dla gresu. Wszystko pokazują obliczenia grzejników podłogowych.
    A co podpowiecie z posadzka robić z Mixokret czy anhydrytowe?

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebastianSebastian Zobacz post
    A co podpowiecie z posadzka robić z Mixokret czy anhydrytowe?
    To bez znaczenia, jezeli ma sie szczegolnych wymagan typu "bo ja tak chcę"

  12. #72

    Domyślnie

    Jeśli miksokret, to przynajmniej 6,5cm. Ile masz w projekcie? I lepiej upłynnić taki beton.
    Anhydryt nie powinien być stosowany w pomieszczeniach mokrych.

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michallyko

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Stalowa wola
    Kod pocztowy
    31-417
    Posty
    12

    Domyślnie

    jak to jest z tą dylatacją anhydrytu przy ogrzewaniu podłogowym? np pokój 30m2 który ma dwie pętle ogrzewania dzielić dylatacją? albo salon z kuchnią o powierzchni 70m2 i nie prostokątnym kształcie dzielić na prostokąty? kto określa dylatacje?

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Dylatacje powinien określić producent wylewki - na opakowaniu lub w karcie technologicznej wyrobu. Są też ogólne zasady - musisz poszukać - pamiętaj, że są dwa podstawowe rodzaje dylatacji. Tu masz trochę info:
    http://www.anhydrytypolska.pl/dylatowanie-posadzki
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 15-04-2018 o 13:17
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony