dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Projekt ogrzewania i cwu pompą ciepła.

    Dzień dobry.
    Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach a chcemy wybudować dom energooszedny i tu mam parę pytań od czego zacząć.
    Projekty domów na stronach internetowych przeważnie nie oferują nam zawartego projektu ogrzewania czy cwu I w takim przypadku jakie jest postępowanie?

    Czyli:
    Kupuje projekt na stronie internetowej a później idę z tym projektem do kolejnego projektanta żeby mi zaprojektował instalacje ogrzewania podłogowego z cwu i z pompą ciepła np. powietrze - woda? I ten projektant dobiera mi rodzaje tych pomp? I on także usuwa mi z projektu komin i kominek? Czy również on wylicza wszystko co do działki?
    Mógłby mi ktoś wszystko wytłumaczyć krok po kroku?
    Dziękuję i pozdrawiam.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał baksik28 Zobacz post
    Projekty domów na stronach internetowych przeważnie nie oferują nam zawartego projektu ogrzewania czy cwu I w takim przypadku jakie jest postępowanie?
    Rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego twierdzi, że instalacje wchodzą w skład projektu. Pewnie, że gotowce wymagają adaptacji, ale zazwyczaj zawierają wszystko, co nie zależy od warunków lokalnych (np. zagospodarowanie działki).
    Jak kupiłeś gotowca bez - to projekt musi zrobić Twój architekt adaptujący projekt (często rękami podwykonawcy) bo bez tego nie dostaniesz PnB. Ale to bez sensu, bo sprzedawca gotowca to zrobiłby raz, a nie każdy inwestor osobno.

    Ja w gotowcu miałem i CO, i CWU, i rekuperację.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony