dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 39 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Dzięki , oczywiście działka letniskowa, dom mam w Warszawie,(to ten na avatarku- zimą) a działeczka oczywiście leśna.

  2. #22

    Domyślnie

    to co ma Rovlan to cuda ale i szkoła wyższej jazdy

    mnie osobiście podobają się ostatnio funkie

    pewne rozwiązanie możesz podpatrzeć w szkółce kapias

    http://www.kapias.pl/gorak/mogrod.php?gal=2&pocz=36#

    zdjęcie nr 37 w dziale nasz ogród

  3. #23

    Domyślnie

    Rovlan super skarpa, też coś takiego planuje u siebie
    Jak jeszcze tu zaglądasz to napisz czy pod spodem dawałeś jakąs folie, czy robiłeś jakiś murek z betonu??

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Fajne te wasze skarpy. Też się przymierzam, ale przecież nie od razu mi roślinki zadarnią skarpę - co wtedy? Gdzieś tu wyczytałam, że kora 'zjedzie' z górki. A jak nie mam zbyt stromej to też zjedzie? Z drugiej strony widuję po sąsiedzku skarpę z gęstym nasadzeniem i z korą, która wcale nie zjeżdża z dość wysokiej górki, notabebe ogród założyła firma. I nie wiem: kupić korę na skarpę czy nie? A jak nie to co robić nim malutkie irgi, macierzanki, ilgaczki zadarnią całość?

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mariuszdro
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    793
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    plewic, plewic, plewic...
    ewa

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Wprawdzie nie przy domu, ale to też jakaś skarpa - może komuś się przyda...
    Nie mam aktualnych fotek; początki były takie:




  7. #27

    Domyślnie

    Rozwiązaniem na skarpy typowo trawiaste są Geokraty.
    Mam wokół działki różnicę wysokości od 1,2 do 0,3 metra.
    Widziałem jak to wygląda po zarośnięciu zielenią (trawką) i polecam.

    Jańcio
    Pan na włościach

  8. #28

    Domyślnie

    Chcę do wzmocnienia skarpu użyć pozostałych po budowie garów stropowych z keramzytu. Wkopać je do połowy, wypełnić ziemią i wsadzić jakieś rośliny przewieszająco-zadarniające(irgi, trzmieliny, jałowca). Czyli taka węższa wersja gazonu betonowego. Czy któreś z tych roślin mają szczególnie wskazany korzeń do takiego nasadzenia? Qrcze, różne informacje można znaleźć o tych roślinach, ale jakie korzenie mają, to już nie bardzo...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Fajne te wasze skarpy. Też się przymierzam, ale przecież nie od razu mi roślinki zadarnią skarpę - co wtedy? Gdzieś tu wyczytałam, że kora 'zjedzie' z górki. A jak nie mam zbyt stromej to też zjedzie? Z drugiej strony widuję po sąsiedzku skarpę z gęstym nasadzeniem i z korą, która wcale nie zjeżdża z dość wysokiej górki, notabebe ogród założyła firma. I nie wiem: kupić korę na skarpę czy nie? A jak nie to co robić nim malutkie irgi, macierzanki, ilgaczki zadarnią całość?
    Nie zjedzie
    ja mam wysypaną skarpę korą i nic nie zjeżdża - ale pewnie dlatego że wzmocniłam skarpę gazonami betonowymi.
    Już pokazywałam na wrocławskiej, pokażę i tu


  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Jeszcze jedno w kwestii skarpy: w okresie wegetacji roślin chyba nie ma problemu z uzyskaniem pięknej skarpy, jak jednak zrobić ją tak, aby nie straszyła jesienią i zimą?. Zapewne trzeba posadzić więcej iglaków, jałowców, irg itp., ale jeśli się urozmaici bylinami to przecież będą tam straszyć zimą 'dziury' po tych roślinach. U ciebie, BK, chyba same iglaki, więc nie ma problemu. Ciekawi mnie Rovlan jak to wygląda u ciebie zimą -

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oleniek
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    921
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Podciągam.
    może ktoś jeszcze pochwali się zagospodarowaniem wysokiej skarpy przy tarasie

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!MISS FORUM MURATORA 2005NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tola
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    16.259

    Domyślnie

    Moja skarpa może nie jest wysoka, ale to jedna skarpa.
    Tak wyglądała wiosną:





    a tak latem



    kiedy rośliny były małe, puste przestrzenie między nimi wysypałam drobnymi brązowymi kamykami, które ograniczały rozwój chwastów.
    DOM TOLI

    "Świat jest OK. To ludzie psują mu opinię."

  13. #33

    Domyślnie

    Masz palisady betonowe utrzymujące skarpę - bardzo ładnie to wygląda, ja dałam gazony - do których posadziłam rośliny (głównie trzmieliny), zakorzeniając się, dodatkowo umacniają skarpę i posadowienie gazonów.

    u mnie tylko ziemia plus gazony (bez żadnego umocowania, po prostu umieszczone na gruncie). Całość kosztowała 300 zł plus rośliny.
    Skarpa ma mniej niż metr wysokości.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    Tola-no normalnie niesamowite!!! ale to juz standard, Twoje ogrody,kompozycje, dom, wystrój to podziwia juz cała PL, zresztą ja też!!
    podaj/cie proszę co rośnie na skarpie u Toli??
    chodzi mi o wszystkie rośliny, super to razem wyglada, też musze stworzyć cuś takiego, mamy ok 80cm skarpę, szerokosc 3m i dlugosc 10m, skarpa bedzei miala b. lagodne spadki- w strone ogrodu....

  15. #35

  16. #36

    Domyślnie

    Ja również mam skarpę wokól tarasu, niestety jest dość stroma...powiedziałabym że nawet bardzo...w ubiegłym roku posadzilam na niej kilka iglakow płożących i posiałam trawę Teraz mam koszmar z koszeniem...zastanawiam się czy nie złagodzić jej spadku i nie wyłożyć korą, ale czy nie będzie się obsypywala? Czym można ją zatrzymać?

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar brun3r
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja zrobiłem to tak
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	836
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	16917   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	861
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	16918   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	1014
Rozmiar:	72,8 KB
ID:	16919   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	1139
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	16920  
    J.H.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANNNJA Zobacz post
    podaj/cie proszę co rośnie na skarpie u Toli??
    Tam rosną:
    okrywowe jałowce (J.horizontalis?), jałowce pośrednie "Old Gold", świerk biały "Conica", zywotnik "Danica", złociste żywotniki, może odmiany "Rheingold"
    Rogownica kutnerowata, zawciąg nadmorski, floks szydlasty albo żagwin (pod kwiatkami nie widzę liści), kilka gatunków rozchodników

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ngel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    582

    Domyślnie

    słuchajcie czyli jeżeli dobrze zrozumiałam to ze skarpą najlepiej zrobić tak: posadzić co się da z roślin przez Was wymienianych i plewić, plewić, plewić aż w końcu zarośnie tym co potrzeba- czy tak? Mam tej skarpy duuuuużo więc pewnie plewić będę do ukichanej śmierci ale może wnuczęta będą miałay ładną skarpę w domku po babci
    Ten blask, który inni we mnie dostrzegają
    niech trwa bo dotąd mialam go za mało...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony