dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Doprowadzenie powietrza do kominka

    Czy konieczne jest doprowadzenie powietrza do kominka osobnym kanałem z zewnatrz budynku.
    Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania.
    Jak Wy zrobiliście?
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  2. #2

    Domyślnie

    oooooo

    bylo juz o tym sporo..
    ale co mi tam
    Trzeba, kominek zre ogromne ilosci powietrza - a wlasciwie tlenu- i w szczelnym domku moze byc problem
    a tak niewielkim kosztem Ty mas dobrze i on tez
    pzdr

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarzeb
    oooooo

    bylo juz o tym sporo..
    ale co mi tam
    Trzeba, kominek zre ogromne ilosci powietrza - a wlasciwie tlenu- i w szczelnym domku moze byc problem
    a tak niewielkim kosztem Ty mas dobrze i on tez
    pzdr
    Krótko ,zwięźle i na temat.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #4

    Domyślnie

    jak będzie Ci niedobrze, to będziesz wiedział , że kominek bez doprowadzenia powietrza zeżarł cały tlen

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał Jarzeb
    oooooo

    bylo juz o tym sporo..
    ale co mi tam
    Trzeba, kominek zre ogromne ilosci powietrza - a wlasciwie tlenu- i w szczelnym domku moze byc problem
    a tak niewielkim kosztem Ty mas dobrze i on tez
    pzdr
    Krótko ,zwięźle i na temat.
    Witam!

    Zwięźle i na temat to w opcji "szukaj" wpisujesz "doprowadzenie powietrza kominek" i otrzymujesz 62 wyniki a najlepszy jest
    http://murator.com.pl/forum/viewtopi...ietrza+kominek

    To tyle zwięźle szybko i na temat.
    Pozdrawiam budujących!

  6. #6

    Domyślnie

    Zależy ile się będzie palić w kominku. Jeśli od czasu do czasu - rekreacyjnie i jest duża kubatura pomieszczenia z kominkiem to się obejdzie. Jeśli przewidujesz systemowo dogrzewać się kominkiem to obowiązkowo. Wykonanie dopływu zimnego powietrza w trakcie budowy to nie żaden kłopot i wydatek też nie duży. Gorzej jeśli prace wykończeniowe są zaawansowane.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie montują mi kominek CTM. Kanał doprowadzający powietrze(rura PCV 100) jest dokładnie pod kominkiem. Ponieważ CTM nie wymaga bezpośredniego podłączenia rury dostarczającej powietrze postanowiłem pod kominkiem zrobić jak gdyby nieckę(poniżej poziomu podłogi) aby w razie rozszczelnienia płaszcza wodnego, woda miała którędy odpłynąć. Powietrze będzie zasysane do komory paleniska spod komika kratką z szybrem. Kanał napowietrzający w kominku z płaszczem wodnym stanie sie więc również kanałem bezpieczeństwa w razie awarii. Chyba mogę to opatentować a jeżeli ktoś wpadł na ten pomysł przede mną niech się odzywa i to szybko....
    Pozdrowienia dla forumowiczów

  9. #9

    Domyślnie

    No dobrze
    przeczytałam to wszystko i mam pytanko wiem że musze zrobić to doprowadzenie powietrza do kominka ale czy do zwykłego kominka bez płaszcza wodnego też musi być zachowany spadek?
    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Urbanek, wydaje mi się,że to nie ma w tym wypadku wiekszego znaczenia, ale co szkodzi zrobić spadek, nawet minimalny "na wsiakij słuczaj"?

  11. #11

    Domyślnie

    _Zawsze _ trzeba robic spadki w rurociagach.

    pozdrawiam
    Henryk

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał URBANEK
    No dobrze
    przeczytałam to wszystko i mam pytanko wiem że musze zrobić to doprowadzenie powietrza do kominka ale czy do zwykłego kominka bez płaszcza wodnego też musi być zachowany spadek?
    Pozdrawiam
    pare osob przestrzegalo juz tutaj, ze jakim dziwem pojawila im sie tam woda (rozne przypuszczenia skad) wiec lepiej daj spadek na zewnatrz


    pzdr

  13. #13

    Domyślnie

    Dziekuję za rady znowu jestem troche mądrzejsza.
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    o dziwo ja tez

    wlasnie na dniach(tygodniach) beda montowac kominek i dobrze, ze mi o tym przypomnialas - zwroce na to uwage - co by pewnego pieknego dnia sie nie zdziwic

    pzdr

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar janzar
    Zarejestrowany
    Mar 2003
    Skąd
    ŚWIDNICA
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    719

    Domyślnie Re: Doprowadzenie powietrza do kominka

    Cytat Napisał Bigsister
    Czy konieczne jest doprowadzenie powietrza do kominka osobnym kanałem z zewnatrz budynku.
    Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania.
    Jak Wy zrobiliście?
    nie ma minusów to konieczność
    tanio rzadko znaczy dobrze ,dlatego nie raz trzeba zapłacić dwa razy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony