dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 80
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Przytoczę chińskie przysłowie :

    Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Przytoczę chińskie przysłowie :

    Jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów
    Ja też lubię zdjęcia ale z tego co rozumiem trzeba te zdjęcia zaimportować na fotosik czy coś podobnego i wtedy zalinkować tu. I trzeba wiedzieć jak zrobić tak aby były w dobrym rozmiarze. Szkoda mi czasu niestety. Chyba, że jest prostsza metoda.

  3. #43

    Domyślnie

    Strop nad piwnicą i schody piwniczne wylane. Zdun porozmawiał z architektem w sprawie wzmocnienia tego stropu pod piec rakietowy. Okazuje się, że najlepiej najpierw porozmawiać ze zdunem, ustalić wielkość pieca, a potem projektować dom. Wtedy konstrukcja domu będzie zaprojektowana tak aby udźwignąć piec, a i salon będzie można zrobić odpowiednio duży aby piec go nie przytłoczył wizualnie. Tak więc strop monolityczny żelbetowy został u nas wzmocniony dodatkowym zbrojeniem pod piecem i zastosowano beton C20/25 do wylania stropu czyli mocniejszy niż był oryginalnie w projekcie.

    Majster zostawia więc budowę na tydzień, a my mamy podlewać strop. Mąż kupił zraszacz ogrodowy aby ustawić go na środku stropu i zostawić na godzinę podlewania. Teraz pojechał sprawdzić czy ten patent majstra działa

  4. #44

    Domyślnie

    Majster zaczął stawiać dziś ściany parteru. Mógł już dawno zacząć ale hurtownia dała ciała z dostawą keratermu i nie było czym budować. Zmieniamy hurtownię.

    Dziś także dostałam świetną wiadomość od gazowni - doprowadzą nam gaz więc będę mogła gotować na płytce gazowej i ogrzewać dom gazowym piecem. Okrutnie się ucieszyłam, szczególnie że w trakcie składania wniosku w kwietniu pan z BOKu powiedział, że nie mam szans na gaz bo to 160m do jednego domu i takich odległości nie robią. Pracować mu się nie chciało, ot co. A tak musiał przyjąć wniosek, pomarudzić nad wielkością mapy, a jutro będzie musiał wytłumaczyć mi umowę.

    Doprowadzenie prądu jest w trakcie prac projektowych, podpisałam już konieczne dokumenty.

    Znalazłam hydraulika i elektryka z wolnymi terminami na lipiec, a łatwo nie było. Hydraulik liczy 25tys za materiały i robotę, elektryk pomiędzy 10tys a 20tys. Konkretna suma będzie jak będą ściany. Do tej pory wydaliśmy 78tys na dom.

  5. #45

    Domyślnie

    Kochani ... może macie namiar na ziemię , jak ktoś ma ochotę podzielić się skąd takową można wziąć to poproszę namiar ,

    Teren podmokły trzeba duuuużo ziemi

  6. #46

    Domyślnie

    Tutaj ci nikt raczej nie pomoże bo wieźć ziemię przez pół Polski ... Szukaj na olx/sprzedajemy oddam ziemie itp

  7. #47

    Domyślnie

    dzięki za info, chyba się przejdę po najbliższych budowach i popytam może akurat

  8. #48

    Domyślnie

    iw6k, tak właśnie bym zrobiła na Twoim miejscu. Pojedź na te duże budowy dróg - na Supraśl i tę na Zielonych Wzgórzach, może tam się uda.

    Apdejt postępu prac na mojej budowie. Mamy parter i strop nad parterem. Mamy też mury garażu i łącznika garażu z domem (taka kanciapka na 12m2 coby mieć gdzie rowery i kosiarkę trzymać). Piwnica obsypana piachem. Dziś majster szalował słupy żelbetowe na piętrze, a mąż szukał na mieście kotew do przymocowania dachu garażu do ścian. Kilka dni temu budowę odwiedził nasz architekt i mąż poprosił go o nowe okna na piętrze bo akurat najładniejszy widok mamy od strony północnej czyli tam, gdzie jest najmniej okien. Tak więc architekt dorysował dwa wąskie okna na całą wysokość ściany po obu bokach łóżka. Będzie to wyglądało jakoś tak: https://goo.gl/images/4oPu1Y I fajnie bo będzie można spojrzeć sobie na ładny widoczek tuż po obudzeniu Do tej pory wydaliśmy 125 tys na budowę.

  9. #49

    Domyślnie

    Lubimy pismo obrazkowe, będą zdjęcia?

  10. #50

    Domyślnie

    Zdjęć domu z zewnątrz nie będzie. Być może później coś powrzucam jak będę urządzać wnętrza bo chcę je zrobić trochę inaczej niż większość budujących, bo też rodzinę mam trochę inną niż większość budujących. Piszę tu głównie po to abym za kilka lat mogła spojrzeć wstecz na budowę i pewne decyzje, które podjęłam.

  11. #51
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    andrew241

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    bialystok
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam

    wiosna 2019 zaczynamy w Juchnowcu.

    dom duży, a i zapał dopisuje.
    na razie etap zbrojenia działki i dokańczanie projektu
    Będę śledził wątek może podłapie coś ciekawego z naszych okolic.
    Jak poszło z ziemią ?
    Gdzie w naszych okolicach szukać matareiałow budowlanych w dobrej cenie ?
    Ostatnio edytowane przez andrew241 ; 24-06-2018 o 08:10

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew241 Zobacz post
    witam

    wiosna 2019 zaczynamy w Juchnowcu.

    dom duży, a i zapał dopisuje.
    na razie etap zbrojenia działki i dokańczanie projektu
    Będę śledził wątek może podłapie coś ciekawego z naszych okolic.
    Jak poszło z ziemią ?
    Gdzie w naszych okolicach szukać matareiałow budowlanych w dobrej cenie ?
    Witam i gratuluję odwagi
    Co do ziemi to pobliski deweloper nawiózł mi trochę tak aby hdsy i betoniarki mogły w miarę wygodnie dojechać. Wiosna sucha więc nie było problemów z grząską ziemią. Reszty drogi nie utwardzaliśmy bo okazało się, że jest zaorana i obsiana przez znajomego rolnika więc czekamy do żniw Druga sprawa, że drogę musimy sporo podnieść, a nie wiemy dokładnie o ile więc poczekamy na projekty mediów i wtedy będziemy mogli nawozić ziemię, stawiać płoty itp.

    Co do materiałów budowlanych to nie biegaliśmy po hurtowniach. Być może to błąd ale nasz majster poradził nam jedną. Powołaliśmy się na niego i dostaliśmy ceny, które nam odpowiadały. Musieliśmy jednak szukać innej gdy w tej pierwszej zabrakło pustaków. Ale ta druga nie ma wszystkiego więc korzystamy z dwóch hurtowni + sklepów metalowych + ogólnobudowlanych. I tak to się plecie, ale jutro chyba już wylewanie ostatniego stropu, a potem już tylko dachy.

  13. #53

    Domyślnie

    Rozumiem chronienie prywatności, więc już o zdjęcia nie będę męczyć

    Zbliżacie się do SSO wielkimi krokami Jak poradzicie sobie z podlewaniem stropu w czasie tej suszy?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  14. #54

    Domyślnie cdn. ziemia

    Cytat Napisał andrew241 Zobacz post
    witam

    wiosna 2019 zaczynamy w Juchnowcu.

    dom duży, a i zapał dopisuje.
    na razie etap zbrojenia działki i dokańczanie projektu
    Będę śledził wątek może podłapie coś ciekawego z naszych okolic.
    Jak poszło z ziemią ?
    Gdzie w naszych okolicach szukać matareiałow budowlanych w dobrej cenie ?

    Z ziemią jest na ten moment kiepsko, z budowy drogi na zielonych nie chcą już dawać ;/

  15. #55

    Domyślnie

    Iscra, mieszkamy 5 minut drogi od budowy i mąż jeździł podlewać strop. Wodę mamy ze studni. Mąż kupił też spryskiwacz ogrodowy, który podłączał do węża, stawiał na stropie i miało samo się podlewać. Niestety trzeba to było nadzorować, przestawiać spryskiwacz. Łatwiej więc wyszło lać samemu z węża. Aha, mąż ma taki zawód, że jest w dzień w domu więc mógł tam jeździć w środku dnia, kilka razy dziennie.

    Na dzień dzisiejszy jest więźba, choć nie ma jeszcze ścian działowych:-\ Instalatorzy poumawiani na środek lipca, a z braku ścian nie możemy nawet projektować elektryki. Majster obiecał zrobić ściany działowe do jutra. Otwory na okna pomierzone i dziś będziemy chyba podpisywać umowę na okna.

    Do tej pory wydaliśmy około 200000zł.

  16. #56

    Domyślnie

    Cześć Podlasiaki, ja również z żoną ze sfery marzeń i planów weszliśmy w etap konkretnych działań. Projekt domu już opracowany, warunki o przyłącza złożone w odpowiednich miejscach. Czekamy na formalności i start. Również wschód dokładniej gmina Supraśl. Jeżeli chodzi o ziemię, przewóz piachu, zwiru, czegoś do utwardzenia, wykopy, możecie na priv uderzyć. Sąsiedzi mają firmę która wykonuje prace przy budowach więc często dosponuje sprzetem i materiałem który może przywieźć.
    Możecie podpowiedzieć kto projektował Wam domy i z czego stawiacie ściany zewnętrzne ? Silikat ? Suporex ? Ytong ? Itd. ?

  17. #57

    Domyślnie

    Cześć brait! Gratuluję podjęcia się budowy domu! Mój kwadrat budowany z Keratermu, ale w Białym jest problem z dostaniem pustaków 18-stek i musieliśmy wziąć gazobeton jako zamiennik na 1 ścianie wewnętrznej. I cena Keratermu poszła teraz do góry o 30%. Okna Dako też o 30% do góry. Myślałam, że zawału dostanę gdy o tym usłyszałam. Na szczęście udało się zamówić okna jeszcze po starej cenie.

    Z mojej budowy majster już zszedł ale ma tam jeszcze drobnostki do zrobienia więc wróci na chwilę. Gdy odda stan surowy to napiszę czy polecam czy nie. Okna się produkują, zadatek wpłacony. Umowa z hydraulikiem podpisana i prace zaczną się w następnym tygodniu. Rozmawialiśmy z kilkoma elektrykami i teraz przygotowuję im mapkę co gdzie chcę. Okropna praca bo wiem, że i tak wszystkiego nie przewidzę i jakieś gniazdka i włączniki będą źle. Szukam dekarza na wczoraj. Jeżeli ktoś z Was ma namiary na fajną ekipę to proszę dać znać. Na dobrych dekarzy mogę poczekać, bo wiadomo, najważniejsze aby dobrze położyli dach. Do tej pory wydaliśmy 230000zł na budowę.

  18. #58

    Domyślnie

    230k za wylanie płyty fundamentowej i wymurowanie ścian zewnętrznych ? Ja walczę z myślami czy gazobeton czy pustak ceramiczny na zewnętrzne ściany. Ile osób tyle opinii i bądź tu mądry. Husteczko ile m2 ma wasz kwadrat ?

  19. #59

    Domyślnie

    O nie, nie. Pomyliłam kolejność cyferek (nie mam pamięci do liczb). Wydaliśmy 203tys, a nie 230tys. Ale to są całościowe koszty całej budowy, licząc od kosztów pierwszych map, które były potrzebne do warunków zabudowy aż po zadatek 40tys za okna. Na dom składa się piwnica z bloczków betonowych, 2 pełne piętra z Keratermu łączonego na zaprawę, 3 stropy żelbetowe, stryszek i dach. Ściany wewnętrzne też mam Obok domu garaż i 12m3 pomieszczenia łączącego garaż z domem + wiata obok garażu. Cały czas płacę też za wynajem toitoi i za dolewanie benzyny do agregatu.

    Metrów użytkowych mam 150, całości około 230m2.

  20. #60

    Domyślnie

    W nocy śniły mi się instalacje hydrauliczne i elektryczne w moim domu. Chyba przedawkowałam budowanie domu...

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony