dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 50
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał KromaXXL Zobacz post
    czyli pomijając mały offtop podsumowując temat. NIE MA SENSU robić 2 stref grzewczych na każde piętro ogrzewając pompą ciepła tylko w taniej taryfie. Miało by to pewnie sens gdyby pompa grzała nie bacząc na taryfy. Zgadza się?
    2 stref nie, ale grzanie w nie w II, a III taryfie (g13) i owszem. G13 to sezonie grzewczym (30.09 do 30.03) to 13 godz. na dobę + 6 godzin taryfy II czyli posredniej. Optymalne ich wykorzystanie spowoduje ze nie stracimy na komforcie a zyskamy nizszymi rachunkami.

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Oczywiscie ze nie zaprojektuję co 10 cm, praktycznie nie miałem przypadku zeby obliczenia pokazywały taką koniecznosc. Problem sie bierze stąd ze prawie kazdy chce uczestniczyc w nieustajacym konkursie "kto wybuduje najtaniej". Uczestnikom tego konkursu nie w glowie takie fanaberie jak ozc, projekt podłogówki, doradztwo w zakresie optymalnego ocieplenia. U nich takie doradztwo jest w cenie murowania, wykonania konstrukcji dachowej, czy tez ocieplenia obudynku. Innymi słowy doradzaja osoby kompletnie nie znajace sie na rzeczy, murarz, dekarz, wykonczeniowiec, instalator nie jest projektantem i audytorem, najlepiej jest jak kazdy zajmuje sie swoją profesją, projektowanie, obliczenia, doradztwo zostawi innym. Czasem jednak inwestor ma wątpliwosci i wtedy szuka na forum porady. Forum jak to forum cos poradzi, ale tak szczegolowo i konkretnie tez nie. Ja rozumiem, budowa kosztuje, ale czy inwestora stac na pomyłki wykonawców i darmowych doradców?
    To może tutaj zapytam jeszcze raz Czy jak dam te rurki co 10 cm (nie interesuje mnie cena za większa ilość rurek) to jakie są tego konsekwencje i czy da się je potem wyeliminować. Jak przegadać instalatorowi, że takie rozmieszczenie rurek to niedobry pomysł. Jestem nawet w stanie zrobić OZC plus projekt podłogówki, jednak muszę mieć jakieś argumenty
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  3. #23
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jinikao Zobacz post
    To może tutaj zapytam jeszcze raz Czy jak dam te rurki co 10 cm (nie interesuje mnie cena za większa ilość rurek) to jakie są tego konsekwencje i czy da się je potem wyeliminować. Jak przegadać instalatorowi, że takie rozmieszczenie rurek to niedobry pomysł. Jestem nawet w stanie zrobić OZC plus projekt podłogówki, jednak muszę mieć jakieś argumenty
    Rurki co 10cm to nie jest nie dobry pomysł a wręcz przeciwnie.
    Są same zalety tego rozwiązania.

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Rurki co 10cm to nie jest nie dobry pomysł a wręcz przeciwnie.
    Są same zalety tego rozwiązania.
    Moze inaczej, rurki co 10 cm to dobry pomysł, ale nie w kazdym pomieszczeniu, tylko tam gdzie to jest konieczne, a ta koniecznosc wynika z obliczen.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moze inaczej, rurki co 10 cm to dobry pomysł, ale nie w kazdym pomieszczeniu, tylko tam gdzie to jest konieczne, a ta koniecznosc wynika z obliczen.
    Dobra, to czym postraszyć kolesia,z którym mam podpisaną umowę na kompletne instalacje, że ma zrobić projekt, albo tyle mi odliczyć, jakich argumentów użyć.
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jinikao Zobacz post
    To może tutaj zapytam jeszcze raz Czy jak dam te rurki co 10 cm (nie interesuje mnie cena za większa ilość rurek) to jakie są tego konsekwencje i czy da się je potem wyeliminować. Jak przegadać instalatorowi, że takie rozmieszczenie rurek to niedobry pomysł. Jestem nawet w stanie zrobić OZC plus projekt podłogówki, jednak muszę mieć jakieś argumenty
    To odpowiem jeszcze raz, nic sie nie stanie, tylko troche wiecej zabawy z regulacją, skoro kwestie finansowe nie mają znaczenia. Instalatorowi nie ma co przegadywac, on zrobi tak bo inaczej nie potrafi, a nie chce miec klopotów w przyszłosci.

  7. #27
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moze inaczej, rurki co 10 cm to dobry pomysł, ale nie w kazdym pomieszczeniu, tylko tam gdzie to jest konieczne, a ta koniecznosc wynika z obliczen.
    Też może inaczej,rurki co 10cm to dobre rozwiązanie pod warunkiem,że Ty za kasę od inwestora mu to przedstawisz na papierku.

    Odpowiedz Jinikao jak "naprawić" tego "babola" i jakie negatywne skutki to przyniesie

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jinikao Zobacz post
    Dobra, to czym postraszyć kolesia,z którym mam podpisaną umowę na kompletne instalacje, że ma zrobić projekt, albo tyle mi odliczyć, jakich argumentów użyć.
    Rozwiązania siłowe nie wróżą dobrze na przyszłosc, jak umowa jest juz podpisana to moze ją aneksowac jezeli się da. Nie ma co sie martwic na zapas, wystarczy przestrzegac kilka zasad przy układaniu podłogówki i bedzie dobrze. Sądze ze instalator powinien je znac.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Też może inaczej,rurki co 10cm to dobre rozwiązanie pod warunkiem,że Ty za kasę od inwestora mu to przedstawisz na papierku.

    Odpowiedz Jinikao jak "naprawić" tego "babola" i jakie negatywne skutki to przyniesie
    Janikao nie potrzebuje adwokata w twojej osobie, nie wiem dlaczego ale zawsze dyskusję sprowadzasz do mojej kasy, martw sie raczej o swoją, bo twoja kasa mnie nic a nic nie interesuje.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 16-02-2018 o 21:23

  10. #30
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Rozwiązania siłowe nie wróżą dobrze na przyszłosc, jak umowa jest juz podpisana to moze ją aneksowac jezeli się da. Nie ma co sie martwic na zapas, wystarczy przestrzegac kilka zasad przy układaniu podłogówki i bedzie dobrze. Sądze ze instalator powinien je znac.
    Widocznie je nie zna ale nie strasz ludzi,że rurki co 10cm to strategiczny błąd bo tak nie jest a ma to więcej zalet niż wad.

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Wiecie, chodzi o to, że mam podpisaną umowę i cenę ustaloną, więc czy zrobi podłogówkę co 10 cm czy 15 czy 20 to mnie to mało interesuje, ważne abym nie miął dyskomfortu potem oraz, aby pompa ciepła nie chodziła na pełnej mocy i nie pobierała więcej prądu.Aby przepływ był odpowiedni, po przykręceniu rotometrów.
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  12. #32
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Janikao nie potrzebuje adwokata w twojej osobie, nie wiem dlaczego ale zawsze dyskusję sprowadzasz do mojej kasy, martw sie raczej o swoją, bo twoja kasa mnie nic a nic nie interesuje.
    Bo mam uczulenie na mówiących polprawdy sprzedawców czegokolwiek wykorzystujących niewiedzę inwestorów.

  13. #33
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jinikao Zobacz post
    Wiecie, chodzi o to, że mam podpisaną umowę i cenę ustaloną, więc czy zrobi podłogówkę co 10 cm czy 15 czy 20 to mnie to mało interesuje, ważne abym nie miął dyskomfortu potem oraz, aby pompa ciepła nie chodziła na pełnej mocy i nie pobierała więcej prądu.Aby przepływ był odpowiedni, po przykręceniu rotometrów.
    To już Ci powiem,że pompa przy rozstawie rurek co 10cm czyli będzie pracowała z najniższa możliwa temperaturą zasilania czyli będzie zużywala najmniej energii.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Widocznie je nie zna ale nie strasz ludzi,że rurki co 10cm to strategiczny błąd bo tak nie jest a ma to więcej zalet niż wad.
    Strategiczny?, nigdy w tym sensie tak nie twierdziłem, znowu zaczynasz?. Co do samych zalet to one są wytworem twojej wyobrazni. Dyskusja a moze zwykly hejt z twojej strony bo inaczej tego nie mozna było nazwac na temat rozstawu toczyła sie ostro na tym forum kilka lat temu, praktyka pokazała ze obliczone rózne rozstawy przy minimalne regulacji a czasami nawet bez niej są zgodne z obliczeniami a zalozone temperatury w poszczegolnych pomieszczeniach są zgodne z obliczeniami

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Bo mam uczulenie na mówiących polprawdy sprzedawców czegokolwiek wykorzystujących niewiedzę inwestorów.
    Zapomniałes jak byłes wspolnikiem niesławnej pamięci społki z jednym z wiekszych oszutów na forum, co zapewniałes swoim klientom? i ty masz czelnosc pisac o mojej nieuczciwosci. Nikogo nie oszukuję, ani nie mówie połprawd.

  16. #36
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Zapomniałes jak byłes wspolnikiem niesławnej pamięci społki z jednym z wiekszych oszutów na forum, co zapewniałes swoim klientom? i ty masz czelnosc pisac o mojej nieuczciwosci. Nikogo nie oszukuję, ani nie mówie połprawd.
    Jak widzisz "moi" klienci walą drzwiami i oknami tutaj ze skargami,że ich "oszukalem"

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jak widzisz "moi" klienci walą drzwiami i oknami tutaj ze skargami,że ich "oszukalem"
    Nie, ty masz zwyczajnie więcej szczęścia niż rozumu... Jak w starym polskim porzekadle.
    Ciesz się że twój "wspólnik" prowadził prawdziwy "Blitzkrieg" że to wszystko się tak szybko rozsypało. Masz wielkie szczęście, poza tym że zawsze będziesz kojarzony tu z mikim121.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  18. #38
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Nie, ty masz zwyczajnie więcej szczęścia niż rozumu... Jak w starym polskim porzekadle.
    Ciesz się że twój "wspólnik" prowadził prawdziwy "Blitzkrieg" że to wszystko się tak szybko rozsypało. Masz wielkie szczęście, poza tym że zawsze będziesz kojarzony tu z mikim121.
    Jakoś z tym piętnem żyje może dlatego że względem siebie i podobnych do mnie budowniczych jestem czysty i szybko zorientowałem się z kim mam do czynienia

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A tak poza tym wihajsterku gdzie dziennik budowy ?

    czytam i czytam a tresc watku :"Strefy grzewcze 100% podłogówka + rekupercja (2 pietra) - czy warto" , myslalem ze mnie gdzies indziej przekierowało
    Dom : 240 m2 powierzchni po podłogach (temp.22-23) + ok 66m2 powierzchni rekreacyjnej nad garażem (temp.20-21) + garaż dwustanowiskowy ok 56m2 (temp.ok 13). Sciany: gazobeton 24 + 20 styropian; dach : pianka poliuretanowa otwartokomórkowa 28cm. Podłoga 20 cm styropian, podłoga na piętrze 10 cm styropianu, fundamenty obustronnie styropian (15 cm zew i 5 wew). Podłogówka 100%, okna 3 szybowe, kominek, , rekuperator KomfoVent Domekt R600H , Pompa Mitsubishi Zubadan 11,2kW. IV strefa klimatyczna.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał gogush Zobacz post
    czytam i czytam a tresc watku :"Strefy grzewcze 100% podłogówka + rekupercja (2 pietra) - czy warto" , myslalem ze mnie gdzies indziej przekierowało
    Tak to jest gdy do akcji wkracza Arturo, uwagi nie na temat, rozmywanie wątku, fałszywa troska o finanse innych powodują ze nowi czy zainteresowani uzytkownicy forum zaczynają sie gubic i czasami wkracza do akcji mod czyszczac to i i owo.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony