dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Strumyk w ogrodzie

    Witam
    Zachciało nam się małego strumyka w ogrodzie i "gdzieś" widzieliśmy folię do takich strumyków z naklejonymi maleńkimi kamyczkami. Była to dokładnie taka sama folia, jakiej używa się do oczek wodnych, z tym, że zamiast czarnej płachty widać było maleńkie kamyczki otoczaki. Czy ktoś może spotkał "gdzieś" taką folię na sprzedaż? Wertujemy od tygodnia katalogi i prospekty i wygląda na to, że trop się urwał.

  2. #2

    Domyślnie

    Folia PCV z nadukiem kamieni dostępna jest w Castoramie ( i zapewne w innych dużych sklepach ). Nie wiem czy w STĄD jest jakiś hipermarket typu Castorama. Natomiast mata z naklejonymi drobnymi kamyczkami jest czasem osiągalna w dużych sklepach ogrodniczych, jednak jej cena jest zastraszajaca, tym bardziej że nie może ona stanowic warstwy izolacyjnej, czyli trzeba najperw położyć "zwykłą" folię PCV - uszczelniajacą zbiornik, a dopiero na to mate z naklejonymi kamyczkami
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję. "Stąd", to okolice Trójmiasta i oczywiście jest tu Castorama (nawet dwie ). Bardziej chodziłoby mi o to drugie podane przez Ciebie rozwiązanie. Widziałem takie namalowane kamyczki (ale nie we wspomnianym markecie) i wyglądały, delikatnie rzecz ujmując, tandetnie .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie Re: Strumyk w ogrodzie

    Cytat Napisał rispetto
    Witam
    Zachciało nam się małego strumyka w ogrodzie i "gdzieś" widzieliśmy folię do takich strumyków z naklejonymi maleńkimi kamyczkami. Była to dokładnie taka sama folia, jakiej używa się do oczek wodnych, z tym, że zamiast czarnej płachty widać było maleńkie kamyczki otoczaki. Czy ktoś może spotkał "gdzieś" taką folię na sprzedaż? Wertujemy od tygodnia katalogi i prospekty i wygląda na to, że trop się urwał.
    Widziałem w środę w Praktikerze (w Jankach). Rolka może metrowej szerokości, cena jednego metra bieżącego: 79zł !!!!

    Nie wiem, czy taka droga folia ma sens, można podobny efekt uzyskać tańszym kosztem: ogrodowy strumyk bardzo fajnie wygląda, jeśli jest zrobiony w stylu górskiego potoku: płytki i bardzo łagodnie profilowany przekrój dna, pokryty zwykłą folią (do oczek! nie budowlaną broń boże!) i zasypany całkowicie kamiennym tłuczniem. Tłuczeń zasłania folię całkowicie, woda albo szemrze pomiędzy tymi kamykami, albo w głębszych miejscach płynie nad nimi.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  5. #5

    Domyślnie

    No tak. Cena powalająca i chyba skończy się na takim rozwiązaniu, jak sugerujesz. Z terenu pod trawnik zostało mnóstwo kamieni, więc już wiem, gdzie je wykorzystać.

  6. #6

    Domyślnie

    Obieg wody jest zamknięty w takim strumyku? Jakie pompy stosujecie?

    w.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeszcze żadnej, bo to dopiero plan, ale będzie to zwykła pompa zatopiona w oczku wodnym.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał woytek
    Obieg wody jest zamknięty w takim strumyku? Jakie pompy stosujecie?

    w.
    Zwykłe pompy 'fontannowe', polecam tu nasze polskie pompy Aqua Jet. Połowę tańsze od np. Gardeny a w niczym jej nie ustępują.
    Jeszcze dopiszę po lekturze postu poniżej - oczywiście do zasilania potoczka potrzebne są pompy duże: aquajet 7500, aquajet 10000
    Popularne pompy zatapialne (te z wyłącznikiem pływakowym) niezbyt się nadają do pracy ciągłej, niestety.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #9

    Domyślnie

    Obieg wody jest zamknięty w takim strumyku? Jakie pompy stosujecie?
    Żeby strumyk był strumykiem, a nie wigotnym zagłębieniem w ziemi, należy zastosować pompę o dużej wydajnosci i kilka zabiegów, poprawiajacych "krążenie". Przede wszystkim nalezy zastosować odpowiednie pochylenie łożyska strumyka oraz jego odpowiedni przekrój... najlepiej zblizony do mocno spłaszczonego prostokąta. Należałoby też zatosować kilka (w zależności od długości strumyka) progów podnoszących, uformowanych z odpowiednio zamaskowanych fałd folii. Mówiąc o pompie dużej wydajności, myslałem o wydajnosci minimum 10000 l/h.
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  10. #10

    Domyślnie

    Może przesadziłęm z tym "strumieniem" To będzie raczej struga, a w najlepszym razie strumyk Długość nie powinna przekraczać 5-6 metrów, a więc nie będę obserwował wycieczek pstrągów w górę strumienia .
    Widziałem te folie "kamyczkowe" w Castoramie - tandeta straszna i to po 120 złotych za m2 Zostanę przy proponowanym przez Was rozwiązaniu - zwykła folia + zasyp kamieniem.
    Dziękuję bardzo za informacje

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony